Калорійність і користь яловичого бульйону

Користь від страви з яловичини

Яловичий бульйон — основа для приготування як перших і других страв, так і соусів, запіканок та ін. Залежно від того, яке блюдо планується подати до столу, м’ясний бульйон потребує ретельного виборі різновиди яловичини. Як самостійне блюдо, яловичий бульйон краще готувати з молодої телятини. Крім того, що суп відрізняється приємним запахом і смаком, він має масу корисних для організму людини речовин: незамінні амінокислоти, білки. Вміст жиру в страві значно нижче, ніж в свинячому, баранячому або качиному бульйоні. Легке перетравлення яловичого бульйону зарахувало його до дієтичної кухні. Корисний і бажаний дорослим людям у відновному періоді після проведеної операції. Пацієнти з проблемами шлунково-кишкового тракту, надмірною вагою і нездужанням на додаток до лікування можуть розраховувати на зцілення за допомогою м’ясного бульйону з яловичини. Діти з задоволенням вживають ароматний навар. Користь від м’ясного навару буде подвійний, якщо включити до складу страви овочі. Крім цинку, магнію, вітамінів групи В, овочі привнесуть в яловичий суп безліч інших мінералів і вітамінів, роблячи його рідким замінником вітамінно-мінеральних драже. Вітаміни в бульйоні мають природне походження, що покращує їх засвоєння організмом людини.

Калорійність і хімічний склад навару

В даний час стало прийнятим підраховувати кількість калорій в денному раціоні харчових продуктів. Скільки ж містить калорій яловичий бульйон? Дивно, але мало! Кожні 100 грам готового навару містять всього 4 кілокалорії. У цій порції першої страви міститься стільки ж жирів, скільки і білків, якщо вважати енергетичну цінність кожної групи органічних речовин, хоча за вагою жирів в 3 рази менше, ніж білків.

Не можна варити супчик на яловичому бульйоні з м’ясних кубиків. Скільки містять калорій і корисних мінералів і органічних речовин ці кубики? Калорійність страви підвищується в 10 разів у порівнянні з калорійністю супу з натуральної яловичини, але навіть і не це вважається шкідливим. Скільки видів шкідливих речовин містять кубики? Глутамат натрію, хлорид натрію, нітрид натрію, консерванти, ароматизатори, ідентичні натуральним інші хімічні речовини не становлять калорійності. Більш того, ці та інші речовини роз’їдають слизову оболонку шлунка і призводять до розвитку гастритів, виразок різних відділів шлунково-кишкового тракту. Кістки і м’ясні обрізки низької якості, що входять до складу кубиків, містять мізерна кількість амінокислот і білків.

Калорійність навару можна збільшити в залежності від того, скільки жиру буде міститися в яловичині. Енергетична цінність відвару навіть самого жирного м’яса великої рогатої худоби не буде перевищувати 70 ккал на 100 грам готового продукту. Навіть з’ївши дві тарілки такого супчика, можна отримати всього 280 ккал. Жирний навар містить велику кількість вітаміну А.

Особливості приготування яловичого бульйону

Якщо для бульйону використовується яловича вирізка з кісточкою, перший відвар відразу після кипіння рекомендується злити, так як в кістках накопичуються антибактеріальні засоби, отримані тваринам при його житті. Після промивання м’яса, другий бульйон годиться для вживання або подальшого використання в приготуванні підливи, супу, борщу і т.д. Додані в кінці процедури приготування дрібно нарізана зелень і листя зеленої цибулі покращують смакові якості і додають енергетичної цінності навару, що є важливим для людей, суворо стежить за зниження своєї ваги.

Ссылка на основную публикацию