Юнідокс Солютаб від прищів відгуки, інструкція, аналоги

Іноді прищі лікують не тільки кремами та лосьйонами, а й за допомогою таблеток. Зазвичай лікарі призначають внутрішні препарати в особливо важких випадках, як правило, спільно з зовнішніми. Всі внутрішні препарати від прищів можна розділити на 2 групи — антибіотики і ретиноїди. До розряду антибіотиків відноситься і Юнідокс Солютаб від прищів, який дуже часто для лікування акне люблять виписувати лікарі на Заході, та й у нас теж.

Юнідокс Солютаб досить добре відомий завдяки рекламі в мережі і на телебаченні. Деякі «авторитети» від медицини намагаються піднести його як досить ефективний спосіб лікування прищів. Чи так це?

Красива упаковка, яскраву назву, відомий виробник змушують думати, ніби ви знайшли те, що раз і назавжди очистить вашу шкіру. І ви готові заплатити за це досить непогані гроші.
Що ж представляє із себе Юнідокс Солютаб? За звучним і не завжди зрозумілим нашого вуха назвою ховається звичайний антибіотик доксициклін. Саме він є діючою речовиною Юнідокс Солютабу. Той самий Доксициклин, відомий ще з радянських часів — антибіотик тетрациклінової групи.

Цей препарат застосовується для лікування цілого букета захворювань, починаючи від респіраторних, і закінчуючи сечостатевими інфекціями. Однак для лікування прищів його стали призначати всередину порівняно недавно. Згідно з інструкцією, його можна використовувати як допоміжний засіб при лікуванні важкої форми вугрової хвороби.

Ключовим словом тут є «допоміжне». Проте багато лікарів (і особливо за кордоном), грішать тим, що призначають Юнідокс Солютаб від прищів як основне і єдине засіб. Цей підхід абсолютно невірний, так як антибіотики при прийомі всередину мають обмежену дію на акне, і викликають безліч побічних ефектів.

Як діє Юнідокс Солютаб проти акне? Потрапляючи через шлунок в кров, цей антибіотик разом з нею розноситься по організму. У тому числі він потрапляє і в шкірні покриви і вбиває бактерії Propionibacterium acnes, що викликають шкірні запалення.

Природно, що в глибоких шарах шкіри, краще живляться кров’ю, його накопичується більше. Тому він краще діє на запалені підшкірні прищі, і не має майже ніякого дії на чорні точки і дрібні поверхневі прищики.

Але бактерії — це не головна причина прищів. Їх посиленому розмноженню сприяє підвищене вироблення шкірного сала. Отже, Юнідокс Солютаб потрібно застосовувати з іншими засобами, в першу чергу знижують вироблення шкірного сала і мають кератолітичний ефект.

Тому Доксициклин, якщо так можна висловитися, тільки «приглушує» прищі. Усунути їх основні причини він не може. Крім цього, як і у всіх антибіотиків, він має одне нехороше властивість — бактерії до нього звикають. Про це йдеться навіть в інструкції:

Слід брати до уваги здатність придбаної стійкості до доксицикліну у ряду збудників, яка часто вважається перехресної всередині групи (тобто штами, стійкі до доксицикліну, одночасно будуть стійкими до всієї групи тетрацикліну).

Як застосовувати Юнідокс Солютаб, побічні ефекти

Юнідокс Солютаб інструкція із застосування:
Застосовується даний засіб після прийому їжі. Чому не можна застосовувати на порожній шлунок — тому що в цьому випадку антибіотики завдають найбільшої шкоди організму. Після прийому, як і будь-який антибіотик, Юнідокс Солютаб слід запивати великою кількістю води.
Взагалі, води при прийомі антибіотиків потрібно пити багато. Курс лікування Доксицикліном зазвичай становить до 10-и днів. Деякі дерматологи (особливо за кордоном) рекомендують застосовувати його до 3-х місяців, але цього ні в якому разі не можна робити з кількох причин:

  • По-перше, будь-який антибіотик — це отрута, і чим довше його застосовуєш, тим більшої шкоди організму він завдає.
  • По-друге, як уже було написано вище, бактерії мають властивість виробляти резистентність, тобто, пристосовуватися до дії антибіотика, і 2-3 місяці — це якраз достатній термін, щоб вони це зробили. Тому, якщо через 10 днів від цього кошти немає ніякого видимого ефекту, кидайте прийом! І в будь-якому випадку, при будь-якому ефекті, не радимо застосовувати Юнідокс Солютаб більше 3-х тижнів.

Застосовується Юнідокс Солютаб від прищів два рази в день. Антибіотики ні в якому разі не можна приймати самостійно, тому якщо вважаєте, що без них ніяк, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. І попросіть лікаря призначити будь-який засіб для відновлення мікрофлори кишечника. Про прийом алкоголю писати не варто — сподіваємося, вам і так зрозуміло, що антибіотики і спиртне несумісні.

Побічні ефекти

Як і будь-який антибіотик, Юнідокс Солютаб може мати побічні ефекти, до яких відноситься нудота, блювота, слабкість, розлад шлунка. До речі, розлад шлунка проявляється найчастіше. Можливі також різні алергічні реакції у вигляді шкірного висипу або свербіння.

Іноді через порушення балансу мікрофлори можуть розвинутися грибкові захворювання. У всіх цих випадках необхідно припинити прийом препарату … Навіть якщо ви не відчуваєте явних побічних ефектів, будьте впевнені, Доксициклин все одно завдає шкоди вашому організму.

У США і Великобританії проводилися дослідження, які виявили чіткий взаємозв’язок між тривалим прийомом Доксицикліну і захворюваннями кишечника, такими, як виразковий коліт або хворобу Крона. Це зайвий аргумент проти тривалого прийому цього засобу.

Ще один можливий побічний ефект від прийому цього антибіотика — підвищена фото чутливість. Якщо ви спостерігаєте це у себе, то в період прийому Юнідокс потрібно поменше бувати на сонці, або ж користуватися сонцезахисними кремами. Відомі випадки, коли у людей від сонця при прийомі Доксицикліну починалася серйозна алергія, яку вдавалося зупинити тільки прийомом седативних препаратів.
Юнідокс Солютаб протипоказаний дітям молодше 8-ми років і вагітним жінкам.

Юнідокс Солютаб аналоги:

У Юнідокс є аналог — це звичайний Доксициклин російського виробництва, при цьому за ціною, приблизно в 10 разів меншою. Повторимося: Юнідокс Солютаб це той же Доксициклин, тільки в іншій упаковці і за іншу ціну. Якщо перший стоїть 289-361 руб, то Доксициклін — від 16 до 47-ї рублів. Відчуваєте різницю? Ще один приклад того, як фармацевти і не зовсім порядні лікарі заробляють на вашій необізнаності!

Є, звичайно, індивіди, які вважають, що закордонні ліки краще вітчизняного, і готові за це переплачувати. Але ви швидше за все до них не належите. Тому, якщо лікар прописав вам Юнідокс Солютаб від прищів, сміливо йдіть і купуйте Доксициклин — заплатите в 10 разів менше. Продається Доксициклин без рецепта, і знайти його можна практично в кожній аптеці.

Відгуки про застосування препарату:

Можна покопатися в інтернеті і знайти досить цікаві відгуки про застосування Юнідокс Солютабу / Доксицикліну. Отже, Юнідокс Солютаб відгуки:
Ірина, Ульяновск:
«Мені цей антибіотик ніяк не допоміг. Не знаю як у інших, а у мене прищі проходять тоді, коли сідаю на дієту їм через короткі інтервали і легко засвоювану їжу, і зовсім не їм солодощів. У мене закономірність така: тільки починає боліти шлунок — виникають прищі .. А якщо шлунок в нормі — шкіра чиста. Якраз зараз через погане харчування під час відпочинку знову почав барахлити шлунок і мене знову обсипало: ((((до цього прищів не було майже півроку) »
Оксана, Санкт — Петербург:
«Коли з подругою вчилися в США, пішли до дерматолога. Нам призначили 2 місяці приймати Юнідокс Солютаб, і більше нічого. Перед цим не зробили ніяких аналізів, які не провели обстеження. За принципом «не допоможе — так випишемо що-небудь інше». Вибір стояв — або прищі, або печінку. Тому я не пила весь курс, на відміну від подруги. Після закінчення курсу у неї прищі пішли з новою силою. До них додалися молочниця і пронос. Я вирішила спробувати третиноин, і мені допомогло! .Не гарантую, що допоможе всім, причини у всіх різні. Але я думаю, гірше не буде. Рекомендую спробувати. »
Олена, Самара:
«Мені лікар прописав доксициклін, коли була підлітком. Пропила 3 ??тижні, але крім розлади шлунка нічого не отримала. З моєї точки зору — марна ліки. »
Уляна, Москва:
«Мені Юнідокс Солютаб непогано допоміг. Але при цьому я одночасно користувалася еритроміцинову бовтанку (рецепт мені виписав дерматолог). Лікар відразу попередив — від Юнідокс підвищується світлочутливість, тому про засмагу під час прийому доведеться забути. Від нього також може з’явитися грибок, тому під час прийому потрібно бути уважною до свого стану. »
Вікторія, Москва:
«Я брала Юнідокс солютаб 10 днів. Мені його призначив лікар, але не від прищів, хоча вони теж є. Від прищів якраз і не допомогло. При цьому побічні ефекти були неприємні, і з’являлися вони з накопиченням. Плюс дає на печінку. В результаті довелося кинути пити Юнідокс і поприймати карсил і желчегоннние. Таке ось ліки! »
Христина, Санкт-Петербург:
«Лікар прописав мені доксициклін від прищів. Препарат давно відомий, ще з радянських часів. Прочитала відгуки і впала в шок: купа протипоказань і побічних ефектів. Я була здивована: як лікар зміг прописати мені такі ліки, не вивчивши попередньо, чи маю я якісь проблеми зі здоров’ям і протипоказання для прийому !, Може мені його взагалі не можна приймати !. Взяв з ходу і призначив … Моя порада — не пийте! »
Якщо подивитися безліч інших відгуків, при прийомі Юнідокс Солютабу простежується наступна картина:

  • Серйозні побічні ефекти.
  • Прищі повертаються заново після закінчення курсу лікування, і іноді в більшій кількості.

висновки:

Отже, Юнідокс Солютаб від прищів — це звичайний антибіотик доксициклін (відомий ще з радянських часів і застосовувався для лікування різних інфекцій — від простудних до венеричних), просто загорнутий в більш красиву упаковку і продається в 10 разів дорожче. Як і будь-який антибіотик, з часом викликає звикання бактерій, тому не може служити панацеєю при хронічних формах акне, таких як підліткові вугри.

Та й при звичайних прищах з ним не так все добре: після закінчення курсу лікування (навіть якщо він тривав 3 місяці) у багатьох прищі повертаються в не меншому, ніж були, кількості. Крім усього цього, Юнідокс Солютаб як і будь-який антибіотик, має купу побічних ефектів. Адже антибіотик — це в якійсь мірі отрута. Лікуючи за допомогою нього прищі, ви вбиваєте частину свого організму, іноді безповоротно.

Доксициклін часто застосовують у складі болтушек від прищів. У цьому випадку від нього майже немає побічних ефектів, а бореться з прищами він не гірше, ніж при прийомі всередину.

Ссылка на основную публикацию