Якими магічними і цілющими властивостями володіє раухтопаз

Раухтопаз (відомий також під назвою димчастого кварцу) є різновидом кристалічного кварцу. Мінерал відрізняється прозорістю, має великий спектр колірних варіацій. За своїм родинним зв’язкам мінерал відноситься до рожевим кварців, цитрин, аметист і гірському кришталю. У цій статті далі ми розглянемо, які цілющі і магічні властивості має камінь раухтопаз.

Загальна інформація про мінерал

Назва цього каменю утворюється німецьким словом «rauch» (дим) і грецьким «topazos» (топаз). Раухтопаз має досить високу вартість і користується величезною популярністю серед ювелірів. Особливу цінність мають самоцвіти золотисто-димчастого кольору з наявністю рутилових включень.

На сьогоднішній день камінь на світовий ринок поставляють багато держав, це обумовлено тим, що його родовища припадають на Урал (Російська Федерація), Баварію (Німеччина), Колорадо (Сполучені Штати), Кордову (Іспанія), Намібії і Мадагаскар.

Цікавий факт! Іноді в природних умовах можна зустріти Раухтопази гігантського розміру, вага яких дорівнює кільком тоннам.

Поки ще Раухтопази не виробляються штучним способом, так як в природі досить запасів цього мінералу. Незважаючи на це, ви можете зіткнутися з підвищеною вартістю самоцвіту. Не вірте, якщо продавець буде переконувати вас у тому, що перед вами натуральний топаз — вони ніколи не бувають димчастими. Раухтопази це виключно ринкова назва мінералу.

Різновиди каменю раухтопаз, фото і кольору

Велика частина Раухтопаз відрізняється коричневим відтінком, але зустрічаються і інші колірні версії самоцвіту з різною забарвленням і ступенем насиченості фарб.

Прозорі димчасті кварци дуже схожі з пофарбованими цитринами. Темні Раухтопази межують з Моріон. А ті тони, які знаходяться між двох цих крайнощів, являють собою всю різноманітну колірну гамму Раухтопаз. Ті ж камені, в яких присутні рутилові включення, отримали назву «волосатиком».

Завдяки чому камені мають таку велику кількість відтінків? Появі забарвлення димчастого кварцу посприяло опромінення гірського кришталю. Колір мінералу дуже нестійкий: якщо ви підігрієте камінь до температури 300 градусів, він перетвориться в цитрин або знебарвиться.

Жителі Уралу активно використовували цю властивість ще в 17-19-му століттях. Тоді, щоб отримати цитрини, Раухтопази або Моріон камені запікалися в хлібній буханці. Ограновані Раухтопази, якщо їх вирощують, дають відтінок плеохроизма — так, коли світло потрапляє на них під певним кутом, колір самоцвіту починає змінюватись від зеленого до фіолетового.

Лікувальні властивості раухтопазу, кому підходить

Раухтопаз ще з давніх-давен відомий за рахунок своїх цілющих властивостей.

  • мінерал має загальним стабілізуючим впливом на організм, нормалізує стан ендокринної системи;
  • сприятливо впливає на наднирники і підшлункову залозу;
  • покращує репродуктивну функцію, підвищує сексуальну активність;
  • жінок лікує від безпліддя;
  • успішно виліковує патології нервової системи. Так камінь буде корисно застосовувати при наявності різних порушень нервової діяльності (істерики, стресові ситуації, переживання). Дарує гармонію і умиротворення;
  • усуває запаморочення, головний біль, спустошеність і загальну слабкість;
  • зцілює наркоманію, алкогольну та тютюнову залежність.

Раухтопаз здатний вбирати в себе різні негативні впливи на організм і успішно справляється з різними видами залежностей.

Раухтопаз дорогоцінний камінь чи ні? Відповідь на це питання наступного — димчастий кварц є напівдорогоцінним мінералом.

Магічні властивості мінералу

Вважається, що раухтопаз є каменем спокою, філософського роздуми і споглядання світу. Але він завжди викликав побоювання у людей, далеких від світу магії і чаклунства і виною тому був його незвичайний колір. Боялися, що камінь заведе людини в потойбічний світ і навлечёт на нього гнів злих духів.

Час найбільшої популярності каменю доводиться на 19 століття. У цей час почали часто проводитися сеанси спіритизму, в яких і застосовувався димчастий кварц. Камінь сприяє спотворення реальності, відправляє людини в подорож по астральним світами і фантастичним нетрях. Це досить небезпечно, тому користуватися силою каменю можуть тільки досвідчені маги.

Вони віддають свою перевагу цільним і великим необробленим камінню, адже вважається, що при обробці мінерал втрачає свою магічну силу. За своїм впливом на людський організм самоцвіт дуже схожий з впливом наркотиків — присутній стан сп’яніння, починає активно породжуватися фантазія, з’являється багато енергії. Раухтопаз — чудовий варіант талісмана для людей творчості, його сміливо можуть використовувати в своїх цілях поети і художники.

Існує думка, що чим темніше колір димчастого кварцу, тим більшою мірою проявляться його чарівні властивості. У процесі підбору ювелірних прикрас з раухтопазом обов’язково звертайте увагу на вік його майбутньої господині:

  • так для молодих дівчат більше підходять вироби зі світлими мінералами;
  • а жінкам у віці — коричневі і бурі самоцвіти з наявністю чорних вкраплень.

Енергетика у каменю дуже потужна, тому не варто регулярно носити ювелірні прикраси з ним.

Хто може носити Раухтопази

У разі, коли камінь підходить для своїх власників, він буде залучати до них визнання і додасть успішності. Щоб посилити магію каменю, варто носити його в сріблі.

Але димчастий кварц підходить далеко не для всіх. Наприклад, від нього повинні відмовитися Раки і Скорпіони — цим знакам зодіаку заборонені мінерали темного кольору. Крім цього, носіння прикрас з самоцвітом сприяє рівноваги і душевного спокою, а для скромних і закритих Раков і Скорпіонів це може обернутися погіршенням всіх зазначених якостей.

Також димчастий кварц не повинні застосовувати Водолії — вони відрізняються уразливістю і мстивістю, а камінь тільки погіршить нинішнє становище речей.

А ось кому раухтопаз підійде ідеально — так це Левам і Овнам. Він допоможе врівноважити їх буйну вдачу, зробить представників цих знаків Зодіаку більш розсудливими і спокійними. Крім цього, мінерал грає для них роль любовного талісмана, збільшує привабливість для протилежної статі.

Тельці можуть застосовувати димчастий кварц виключно з лікувальною метою, він позбавить представників цих знаків від згубних звичок, в які входить і наркотична залежність. Також він успішно справляється з похміллям і його наслідками. Якщо ж Тельці не мають шкідливими звичками, то їм варто відмовитися від застосування прикрас з самоцвітом, в іншому випадку постраждає їхня психіка.

Близнюкам камінь допоможе просунутися по кар’єрних сходах, посприяє висновку вигідних угод і отримання високого доходу.

Діви завдяки раухтопазу стануть більш красномовними, їм легше буде перебувати в центрі загальної уваги.

Терезам мінерал подарує творче натхнення, а Стрільцям варто шукати підтримки у нього осінньою порою, тоді він дарує їм відмінне настрій.

Також димчастий кварц проявляє свою прихильність Козерогам. Представники цього знака впевнені в своїх силах і знають, чого хочуть досягти в житті. Самоцвіт допоможе їм стати більш успішними, подарує душевну рівновагу і стійкість в своїх прагненнях.

Риби ж повинні застосовувати камінь виключно з лікувальною метою. Він допоможе їм нормалізувати сон, усуне больові відчуття в суглобах і призведе до нормального стану серцево-судинну систему.

Marissa

Ссылка на основную публикацию