Якими чарівними властивостями володіє котяче око

Камінь, про який ми розповімо в цій статті, називається котяче око. Цей надзвичайно красивий і цікавий мінерал є різновидом кварцу. А свою назву він отримав завдяки ефекту котячого зіниці, який створює вузька смужка світла в центрі мінералу.

характеристика каменю

Котячим оком вважається мінерал, який пройшов обробку і має концентровану світлову смугу всередині. Якщо ви будете повертати камінь в різні боки, смуга також змінить своє положення.

В даний час існує декілька природних каменів, що мають схожість з котячим оком. Хоча зазвичай котячим оком називають хризоберил, тому що саме він є найбільш твердим і ефект зіниці кішки у нього найяскравіший серед інших мінералів.

Також до котячого ока можна віднести турмалін, місячний камінь, різновиди кварцу, александрит, цимофан.

Олександрит має смарагдову забарвлення, але в темряві або при світлі електрики здатний приймати фіолетовий і червоний колір.

Найбільш рідкісною різновидом котячого лазу є цимофан. Він має жовтий, золотий або зелений колір. Якщо камінь був правильно оброблений, в його центральній частині добре проглядається золотиста смуга.

Камінь може бути різних відтінків, але найпоширеніші кольору такі: сірий, зелений, золотистий і шоколадний. Крім безлічі відтінків, котяче око розрізняють по вираженості ефекту і прозорості. Від цього сильно залежить його цінність.

Найбільший екземпляр зберігається в Британській скарбниці і важить більше 300 карат. Ювелірні вироби з котячим оком стали активно виготовляти лише в кінці 19 століття. До цього мінерал в основному використовувався для створення амулетів і талісманів.

Як відрізнити справжній котяче око від підробки

Справжній хризоберил коштує дуже дорого, практично так само, як і алмаз. На ринку найчастіше продаються підроблені камені. Відрізнити натуральний камінь від підробки можна таким чином:

 • Покладіть котяче око в напівтемну кімнату і простежте за його поведінкою. Справжній камінь буде виблискувати, як очі у кішки.
 • Підроблений камінь здається більш привабливим, його забарвлення набагато яскравіше при світлі сонця, ніж у природного мінералу.
 • Натуральний камінь має твердість 85 за шкалою Мооса, тому залишити на ньому пошкодження може тільки більш твердий камінь, наприклад, діамант.

Отримати котяче око в лабораторних умовах нескладно. Для цього достатньо заповнити розплавленим склом спеціальну форму, в якій знаходяться кольорові нитки, згоряють при високій температурі. У тому місці, де вони перебували і з’явиться ефект котячого ока.

Магічні властивості каменю

Натуральний котяче око володіє потужними магічними якостями, про які було відомо з глибокої давнини. Його використовували при виготовленні різних магічних атрибутів і талісманів. Вважалося, що камінь навіть здатний уберегти свого власника від смерті і серйозних небезпек.

Крім цього він має і такими властивостями:

 • Може надавати позитивний вплив на біополе людини, гармонізувати його.
 • Приносить власникові щастя і везіння.
 • Заспокоює і захищає від негативних емоцій. Його рекомендують носити ревнивим і агресивним людям, тому що камінь допомагає контролювати емоції.
 • Мінерал, що має золотисте забарвлення, сприяє матеріального добробуту і успіху в кар’єрі.
 • Застосовується для захисту від пристріту і інших магічних дій.
 • Пробуджує дружні почуття і сприяє примиренню.

Цілющі властивості мінералу

Цей дивовижний самоцвіт володіє також лікувальними властивостями і широко використовується в літотерапії. Вироби з цим мінералом дуже корисно носити, якщо ви маєте такі проблеми зі здоров’ям:

 • Захворювання серця і кровоносної системи.
 • Часті мігрені і утиск нерва.
 • Хвороби печінки, підшлункової залози та селезінки.

Крім цього вважається, що котяче око покращує зір і навіть наділяє здатністю нічного бачення.

За допомогою цього каменю можна легше адаптуватися при переїзді на нове місце проживання в інше місто або країну. Він допомагає зняти стрес і знайти нових друзів.

Кому з знаків Зодіаку підходить котяче око

Котяче око насамперед потрібно носити Водним знакам Зодіаку — Ракам, Скорпіонам і Рибам. Цим знакам він буде надавати підтримку, оберігати від будь-яких неприємностей і хвороб. А творчих особистостей буде надихати і розкривати їх таланти. Але тільки не слід носити його разом з іншими каменями.

Цей незвичайний самоцвіт підходить також представницям Терезів, у яких пробудить жіночу привабливість і романтичні почуття, допоможе знайти другу половинку.

Свої якості котяче око в повній мірі проявить і у Овнів. Його також можуть носити Леви, Козероги, Тельці і Водолії.

Яким професіям підходить котяче око

Камінь сприяє розвитку у людей таких якостей — сміливості, відваги, мужності і рішучості. Тому його рекомендується носити поліцейським і рятувальникам, військовослужбовцям і морякам.

Котяче око допомагає розкрити ораторські й дипломатичні здібності, тому підходить вчителям, політикам і дипломатам. Амулет з цим каменем додасть їм гнучкості і комунікабельності, навчить красномовству.

Котяче око — це камінь людей творчих професій. Він прекрасно підійде артистам, літераторам, дизайнерам, художникам і композиторам. Мінерал допоможе в спілкуванні і розкриє здібності, додасть творчого натхнення.

Камінь жовтого кольору слід вибрати науковцям і священикам.

Мінерал коричневого забарвлення з золотистим відтінком буде кращим вибором для військовослужбовців та політичних лідерів, директорів та адміністраторів.

Амулет зеленого кольору буде незамінним помічником для працівників банківської сфери.

А камінь, що має темно-зелене забарвлення, підходить людям, яким потрібно витримувати великі фізичні навантаження.

Як правильно доглядати за каменем

Справжній котяче око є дуже твердим мінералом, тому нанести йому пошкодження дуже складно. Але не варто забувати, що він потребує захисту від термічного впливу і прямих сонячних променів.

Періодично рекомендується очищати камінь в теплій воді з милом. Після цього протріть мінерал м’якою серветкою.

Котяче око не варто тримати поруч з іншими самоцвітами, так як він може їх подряпати.
Якщо ви хочете носити амулет з котячим оком, виберіть для нього золоту, платинову або сталеву оправу.

Цей дивовижний камінь позбавить вас від недуг і захистить від негативу, допоможе знайти внутрішню гармонію і подарує відчуття щастя і любові до оточуючих.

Ссылка на основную публикацию