Який містичною силою володіє камінь хризопраз

Хризопраз — екзотичний і рідкісний камінь чарівною зеленого забарвлення. Його загадковий димчастий зелений відтінок кристалів підкорює серця цінителів самоцвітів з давніх-давен. Вважається каменем багатства, успіху, влади і розкоші, які супроводжують по життю представників знаті, людей успішних і знаменитих.

характеристики мінералу

Мінерал є представником групи напівпрозорих халцедонов. Незважаючи на свою рідкісну забарвлення, хризопраз ніколи не відрізнявся високою вартістю. Найбільш цінуються екземпляри, які мають насичену густо-зелене забарвлення. Такий огранений самоцвіт легко можна сплутати з смарагдом.

Назва каменю утворено двома грецькими словами «chrysos» — «золото» та «prasos» — «цибуля-порей». Якщо уважно придивитися до самоцвіту, можна помітити його схожість з листям цибулі-порею з золотистим відливом.

З часів давнини хризопраз вважався покровителем заможних і відомих людей, які володіли великою капіталом. А його зелений колір символізував багатство, успіх в бізнесі і високий інтелект.

В Середньовічній Європі вважалося, що хризопраз допомагає стати заможним і успішним, тому талісмани з цим самоцвітом носили представники еліти, комерсанти і банкіри.

Також його якості цінувалися винахідниками і людьми творчих професій. Адже камінь пробуджує творчу енергію і натхнення, покращує настрій і викликає світлі емоції і радість до життя.

У мінералі присутні енергії Урана, Меркурія і Юпітера, а його астрологічної планетою вважається Венера. Хризопраз оберігає свого власника від заздрісних людей і «поганого» очі, повертає весь негатив тій людині, яка його послав.

Камінь має цікаву особливість: його колір зберігається недовго, дуже скоро вицвітає. Якщо зберігати самоцвіт в сухому приміщенні або піддавати дії сонячних променів, його забарвлення стає блідою.

Але варто помістити камінь у вологе місце або просто обернути вологим рушником — і його фарби знову заграють яскравою і свіжою зеленню. Така дія на мінерал надають молекули води, які проникають в його структуру.

забарвлення хризопразу

Самоцвіт високо цінується за свою незвичайну і рідкісну забарвлення, яку не можна переплутати ні з одним іншим мінералом. Своєму насиченому зеленому відтінку хризопраз зобов’язаний микрочастицам нікелю, які містяться в мінералі.

Зазвичай хризопраз має яблучно-зелений відтінок, але забарвлення може варіюватися від блакитно-зеленого до насиченого смарагдового.

сорти мінералу

Залежно від кольору і ступеня прозорості мінерал ділиться на такі сорти:

  • Вищий сорт — камінь найвищої якості, що має рівномірну смарагдово-зелене забарвлення. Дуже привабливий на вигляд і майже напівпрозорий — просвічується на товщину до 5 см. Має дуже мало домішок в своєму складі.
  • Перший сорт — камінь яблучно-зеленого відтінку, має однорідну структуру без малюнка. Просвічується на товщину до 2 см. Іноді трапляються непрозорі місця.
  • Другий сорт — камінь, який має бліду блакитно-зелене забарвлення з плямами і непрозорими місцями. Присутні домішки лимонита і інших мінералів. Відноситься до виробних каменів.

родовища мінералу

Родовища хризопразу знаходяться в Австралії, Німеччині, Польщі, США, Бразилії та Казахстані. Раніше камінь добували в основному на польських родовищах. Саме ці самоцвіти служили прикрасою царських корон і покоїв.

Сьогодні лідером з видобутку цього каменю є Австралія. Зустрічається мінерал також на Уралі, в Сербії та Румунії, на Мадагаскарі.

 магія самоцвіту

З давніх-давен хризопраз славиться своїми чарівними властивостями і є потужним талісманом. Вважається, що камінь захищає свого господаря від пристріту і заздрості, обману, наклепів і підступів недоброзичливців. Надає підтримку новаторам і винахідникам, допомагає людям, які прагнуть до досконалості.

Крім того відомі і такі його магічні властивості:

  • Камінь позитивно впливає на особисті відносини, здатний викликати нові почуття, налагодити і зміцнити вже існуючі. Використовується в якості приворотного зілля.
  • Допоможе в ув’язненні вдалих контрактів і угод, покращує матеріальне становище, оберігає від збитків.
  • Захищає свого господаря від нещасних випадків. Вважалося, що самоцвіт навіть допомагає врятувати від страти засудженого на смерть.
  • Оправлений у срібло камінь захищає від темних сил і недоброзичливців.
  • Вважається каменем, який сприяє спілкуванню — залучає нових друзів і корисні знайомства.
  • Покращує ораторські здібності, заряджає оптимізмом і підвищує настрій.

Але врахуйте, якщо ви бажаєте, щоб камінь проявив свої магічні якості в повній мірі, будьте активні і рішучі, проявляйте ініціативу. Хризопраз не любить людей млявих і пасивних, що пливуть за течією і не бажають змін у своєму житті.

Якщо камінь бажає попередити свого господаря про небезпеку, він змінює забарвлення і мутніє.

Лікувальні властивості

З давніх-давен мінерал використовують при лікуванні очних хвороб, він покращує зір. Дуже корисно споглядати хризопраз при болю і різі в очах.

Крім цього камінь має заспокійливу і антидепресивну дію, покращує настрій і допомагає вилікувати сексуальні розлади.

Вважається також, що камінь робить позитивний вплив на роботу серця. Для цього необхідно прикладати нагрітий мінерал на півгодини в область серцевої чакри. Підсилює це дія поєднання хризопразу з іншим «сердечним» каменем — сердоліком.

Використовується мінерал також для настоювання води. Для цього в воду кладуть шматочок мінералу і наполягають при світлі сонця близько 5 годин. Така вода застосовується при простудних захворюваннях.

Кому підходить хризопраз?

Астрологически хризопраз має зв’язок з Повітрям і протегує Водоліям. Представники цього знака, що носять амулет з хризопразом, обов’язково виконають свої мрії і бажання, доб’ються успіху у всіх починаннях. Але мінерал надає свою підтримку тільки людям чесним, справедливим і милосердним, які здатні думати не тільки про свої інтереси.

Прикраса з хризопразом дуже корисно носити Тельцям. Він допоможе їм подолати лінь і повільність, спонукатиме до активних дій і незвіданим вчинків.

Мінерал надасть енергетичну підтримку Рибам і Козерогам. Корисно носити його Ракам, Стрільцям, Дівам і Близнюкам.

Представники Овнів, Скорпіонів, Терезів і Львів будуть віддавати мінералу надлишок власної енергії, яку не можуть пустити в потрібне русло.

Потрібно відзначити, що хризопраз відноситься до дуже миролюбним мінералів. Тому його можуть носити практично всі знаки Зодіаку, він буде допомагати всім добрим і щирим людям.

Хризопраз любить, щоб його носили постійно. Від цього його фарби стають яскравішими і виразнішими. А всіма забутий і занедбаний, він блякне і втрачає свої магічні властивості.

Подивіться також відеоматеріал про це незвичайному камені:

Ссылка на основную публикацию