Яких тварин вигідно розводити для бізнесу?

Розведення і продаж тварин — одна з найбільш вигідних бізнес-ідей для підприємців, яким цікава тваринницька тема. Рентабельність справи багато в чому залежить від стратегії його розвитку, підходу до організації, обсягу інвестицій. Надприбутковим розведення тварин не назвеш, воно вимагає багато часу і вкладень, але при бажанні досягти гарного доходу цілком реально.

Як заробити на розведенні тварин?

При належному підході до справи на розведенні тварин можна побудувати вигідний бізнес. Рентабельність залежить від масштабів розвитку, відношення до процесу і досягає в середньому 50-3000%. Вибираючи нішу діяльності в цьому сегменті, важливо враховувати свої можливості, в тому числі фінансові, рівень володіння технологією розведення, специфіку заняття (наприклад, хутрове звірівництво є сезонним бізнесом, а найбільші витрати корму припадають, як правило, на літо).

Основні проблеми, що виникають у тваринників:

  1. Високі ціни на корми, особливо імпортні (в той час як в структурі собівартості витрати на прокорм складають до 70%), які часто низької якості.

Порада: знайти список вигідних виробників кормів для тварин в Росії можна за допомогою спеціальних каталогів в профільній періодиці та в інтернеті.

  1. Скорочення виробництва субпродуктів на м’ясокомбінатах.
  2. Обмежена кількість грамотних ветеринарів, що часто змушує підприємців самостійно вивчати хвороби і схеми лікування.
  3. Труднощі в пошуку хорошого фахівця з вироблення хутра в регіонах.

Шкурки хутряних тварин продають приватним підприємцям, хутровим фабрикам (в тому числі закордонним). Клієнтів для продажу вихованців знаходять через знайомих, інтернет, налагоджують вигідні контакти з партнерами, власниками ферм.

Яких тварин краще розводити для бізнесу?

Вибирати породу тварини потрібно дуже обдумано, орієнтуючись не на бренд, а на обсяг своїх ресурсів, можливості ринку збуту. При відповідальному підході до справи і наявності капіталовкладень створити вигідну ферму можна навіть на розведенні не надто перспективних тварин (корови, вівці, домашня птиця).

шиншили

Утримувати шиншил не дуже дорого, але розмножуються вони повільно (2-3 дитинчати 3 рази в рік, а ось, наприклад, ондатра приносить по 12-15 особин 4-5 разів за 12 місяців). Організувати вигідну міні-ферму вийде навіть на 50 м? площі. Слід враховувати, що досягти гарного доходу можна не з усіма тваринами. Як правило, близько половини бракують за якістю хутра, фізіологічними показниками — приплюснутий ніс, маленькі вуха на певній відстані один від одного, забарвлення шерсті. Ціна за 1 тварину стартує в середньому від 500 руб. Найчастіше так оцінюють вихованців, які не пройшли контроль якості, їх продають в зоомагазини або як племінних. Найдорожчі екземпляри коштують кілька тисяч доларів. Критеріїв оцінки кілька — окрас (традиційний сірий, білий, бежевий, чорний, біло-рожевий, з фіолетовим відтінком), довжина, густота хутра. Плануючи розведення шиншил, важливо зрозуміти, що отримати здорове потомство можна тільки здійснюючи обмін самцями з іншими фермерськими господарствами або купуючи нових. Раціон тварин недорогий: за день один вихованець з’їдає всього одну столову ложку спеціального корму, але вимагає підживлення (сухі яблука, плоди шипшини, сіно, морква). Рентабельність бізнесу досягає 300%.

шиншила

норка

Хутро цієї тварини за статистикою користується найбільшим попитом — близько 60% від всіх продажів. У Росії вартість однієї шкурки становить в середньому 2 000 руб. Але щоб виростити норку, знадобиться вкласти чимало грошей. Необхідно забезпечити тварині гарне харчування (морська риба, м’ясний корм, лабораторні миші). Якщо не дотримуватися цієї умови, гарантовані не тільки хвороби, поганий ріст, а й низька якість вовни. Ціна однієї шкурки стартує приблизно з 500-600 руб. (Якщо вийти на західний ринок, мінімальна вартість значно зростає і досягає 35-50 доларів, але і вимоги до якості хутра трохи вище). Щоб організувати вигідну міні-ферму, потрібно закупити мінімум 20 норок.

Важливо враховувати деякі особливості розведення цих тварин — близько 10% самок можуть взагалі не дати потомства, потрібно бути готовим до певного відсотку смертності особин. Орієнтовна рентабельність бізнесу на розведенні норок в домашніх умовах досягає 50%, але тут багато що залежить від масштабів ринку збуту, який зможе сформувати власник. Також вигідно розводити нутрій, тхорів, кроликів-рекс (так називають штучно виведену породу, отриману шляхом схрещування кролика і шиншили). Дізнатися про те, як організувати продажу нутрій в домашніх умовах, можна за допомогою спеціальної літератури, консультацій фахівців, аналізу інформації на профільних форумах.

норка

Порада: займаючись тваринництвом в сільській місцевості, організувати додатковий дохід вийде завдяки екологічному агротуризму. Гостьова садиба на базі натурального господарства може успішно функціонувати на самоокупності без великих капіталовкладень. Багато успішні фермери зробили ставку на самобутності, менталітеті і не програли.

Породисті кішки, собаки

Розводити породистих кішок, собак можна навіть в домашніх умовах (звичайно, якщо площа буде дозволяти забезпечити необхідні умови). Специфіка цього бізнесу полягає в наявності у підприємця інтересу і любові до цих тварин, необхідність точного знання технології розведення, догляду за конкретною породою. Серед популярних порід собак розвідники часто вибирають такі, як пекінес, шпіц, йоркширський тер’єр, ротвейлер, а серед кішок — британські короткошерсті, скоттиш-фолд, перські, донські сфінкси.

Вартість однієї тварини залежить від чистоти породи, наявності регалій, титулів, які отримало воно або його батьки на виставках. На деякі породи ціни не змінюються роками (наприклад, російський той-тер’єр на протязі останніх 10-15 років коштує 300-500 $). Власники багатьох колись популярних порід собак відчули значний спад цін — кане-корсо кілька років тому продавали за 2-3 тисячі доларів, а тепер середня ціна складає всього 1000 $, знизилася вартість питбулей. Але є породи, які зараз цінуються набагато вище, ніж раніше, наприклад, на даний момент щеня англійського бульдога оцінюється приблизно в 200-400 $. Щоб вибрати вигідну для себе породу собак, необхідно об’єктивно оцінити свої ресурси, знання, можливості ринку збуту. Збільшити свій дохід від розведення та продажу щенят можна, якщо поєднувати його зі створенням зоомагазину, салону грумінг, тримминга (догляд за шерстю тварини). Кількість витрат і рентабельність залежать від породи, кількості цуценят, якості реклами, ринку збуту.

Розведення кішок теж вимагає певних вкладень для покупки перших тварин, корми, забезпечення необхідних умов утримання. Щоб визначитися зі своєю породою, фахівці радять відвідати спеціалізовані виставки, почитати профільні книги, сходити на курси фелінології. Слід враховувати, що для створення успішного бізнесу на цій ідеї необхідно підготувати значні вкладення. Вони підуть на покупку виробників, витратних матеріалів, реєстрацію вихованця, витрати на вирощування і утримання, рекламу.

Лисицю, песця, соболя в форматі міні-ферми розводити менш вигідно. Їм важче забезпечити оптимальні умови утримання, потрібний раціон, створити ринок збуту. Займатися, наприклад, розведенням курей, кроликів не так рентабельно, а втрати часу, ресурсів не такі вже маленькі. Також це вимагає наявності вільної площі, можливості доглядати за тваринами. Але якщо у людини є вільний час, знання технології розведення, технічна база і, головне, надійний ринок збуту, створити непоганий бізнес на вирощуванні та продажу птиці (домашні види, фазани, цесарки, перепели), кроликів, свиней цілком реально. Але рентабельність цієї справи буде нижче, ніж розведення хутрових тварин. Вивчити технологію розведення перепелів в домашніх умовах нескладно, але для отримання гарного прибутку потрібно попередньо сформувати ринок збуту. При наявності великих інвестицій вигідно займатися вирощуванням страусів, розведенням екзотичних видів тварин: оленів, яків. А от створити дійсно прибуткова справа, займаючись великою рогатою худобою, козами, вівцями, бройлерів, кіньми (без масштабного підходу) досить важко.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Перш ніж створити свою звіроферми, варто ретельно проаналізувати можливості для розвитку вигідного бізнесу в певному регіоні (наприклад, закупівля і зберігання кормів, наявність земельних угідь, відповідного приміщення, ринку збуту). Це важливі чинники, що забезпечують успіх справи.

Ссылка на основную публикацию