Які документи потрібні для влаштування на роботу?

Список документів для прийому на роботу, регламентований ТК РФ в 2017 році

Перелік необхідних документів для прийому на роботу регламентується Трудовим Кодексом РФ. Відповідно до нього, претендент повинен надати роботодавцю пакет обов’язкових документів, а останній, в свою чергу, не має права вимагати від майбутнього працівника ніяких інших документів понад цього списку. Окремі документи є обов’язковими абсолютно для будь-яких сфер діяльності, інші доповнюють список виходячи зі специфіки майбутнього місця роботи.

Перерахуємо обов’язкові документи, що подаються при оформленні на роботу в усі державні установи та деякі комерційні:

  • Паспорт — найважливіший документ, який запитують в першу чергу. Що робити, якщо паспорта немає (втратили або забули вдома)? Можна пред’явити будь-який інший документ, що посвідчує особу претендента — водійське посвідчення або закордонний паспорт;
  • Трудова книжка — повинна бути у всіх, хто коли-небудь працевлаштувався на роботу. Якщо для здобувача це перше місце роботи, то роботодавець повинен оформити трудову книжку самостійно. У разі втрати або пошкодження трудової книжки здобувач пише заяву на ім’я роботодавця, і той зобов’язаний оформити нову. Також трудова книжка не пред’являється роботодавцю в разі роботи за сумісництвом;
  • СНІЛС — обов’язковий документ пенсійного страхування. Якщо у працівника немає СНІЛС, то роботодавець зобов’язаний його оформити;
  • Документ про освіту — свідоцтва, дипломи, документи про присвоєння кваліфікації або наявності додаткових навичок або знань.

Цих чотирьох документів достатньо, щоб роботодавець зміг нараховувати працівникові заробітну плату, порахувати компенсацію при звільненні за невикористану відпустку, оплату відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, відпрацювання при звільненні на випробувальному терміні і т.д.

Перелік додаткових документів для окремої категорії осіб

Якщо з обов’язковим переліком документів у багатьох претендентів не виникає проблем, то над збором додаткових документів потрібно попрацювати.

Додатковими документами для працевлаштування є:

  • Військовий квиток — пред’являють практично всі чоловіки в віці від 18 до 27 років, які вважаються військовозобов’язаними. Крім цього, деякі жінки також підлягають призову, наприклад, медпрацівники. Вони також зобов’язані надати військовий квиток;
  • Довідка про відсутність судимості — найчастіше пред’являється при влаштуванні на педагогічну посаду. Також цей пункт зустрічається в деяких списках для прийому на державну службу або для виконання окремих категорій робіт, які згідно із законом вимагають відсутності судимості;
  • Медична книжка — пред’являється претендентами на посади в харчовій промисловості і ін. Оформити медичну книжку можна в місцевому відділенні санепіднагляду. Також деякі роботодавці включають в додатковий список медичну довідку встановленого зразка, яку отримують в поліклініці за місцем проживання;
  • Патент на роботу в РФ — необхідний іноземним громадянам, які планують працювати на території Росії

Повний перелік необхідних документів можна дізнатися безпосередньо у відділі кадрів організації або у самого роботодавця. Там же можна дізнатися про розмір заробітної плати та про те, як розраховується заробітна плата.

Необов’язкові документи для влаштування на роботу

Перелік документів, необхідний для прийому на роботу, чітко визначено в ст. 65 ТК РФ, і роботодавець не може вимагати від здобувача документів понад цього списку. Однак на практиці цей список часто доповнюється на розсуд роботодавця.

Необов’язковими документами є:

  • ІПН фізичної особи — кожен громадянин може безкоштовно отримати ІПН, звернувшись в ФНС за місцем реєстрації. Роботодавець не повинен вимагати від здобувача ІПН, всі необхідні відомості він може отримати в Податковій службі.

Порада: мати при собі ІПН все ж рекомендується, не потрібно спочатку псувати відносини з роботодавцем спираючись на своє знання закону.

  • Документи, що підтверджують прописку. У ТК РФ чітко прописана заборона на дискримінацію осіб за місцем проживання, так як працевлаштування з цим ніяк не пов’язано.

Деякі роботодавці можуть зажадати свідоцтва про народження дітей, наприклад, для розрахунку податкових відрахувань, шлюбний договір і т.д.

Чи варто йти на поводу у роботодавця і займатися оформленням додаткових і необов’язкових документів? Здобувач не повинен цього робити, але краще мати при собі якомога більше документів, що істотно полегшить процедуру працевлаштування.

Збережіть статтю в 2 кліка:

При влаштуванні на роботу рекомендується зібрати повний пакет документів — основних, додаткових і необов’язкових. Таким чином здобувач покаже не тільки свої особистісні якості, а й професійні навички. Надалі такий підхід знайде відображення в повсякденних трудових відносинах.

Ссылка на основную публикацию