Яка повинна бути базальна температура (БТ) перед місячними?

Коли жінка бажає завагітніти, їй лікар може призначити вимір температури. Якою має бути базальна температура перед місячними, і яким чином її вимірюють?

1 Для чого необхідні вимірювання

Базальною температурою (бт) називають найнижчу температуру тіла, що вимірюється відразу після відпочинку і яка відображає ступінь нагріву організму внутрішніми органами, без додаткового тепла, одержуваного від роботи м’язів. При цьому про вимірі такої температури говорять найчастіше тоді, коли розглядається планування вагітності. Вимірювання здійснюється в роті, піхву або прямій кишці. Призначення такої процедури полягає в тому, що базальна температура перед місячними допомагає жінці обчислити дні, в які з максимальною ймовірністю вийде завагітніти. З іншого боку, обчислення базальної температури перед місячними дозволяє визначити, в які дні можна не використовувати контрацептивів і не завагітніти.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Особливості передменструального синдрому
 • Причини нудоти перед менструацією і усунення неприємного відчуття
 • Причини підвищення температури тіла перед менструацією
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Існує 3 фази менструального циклу:

 • фолікулярний;
 • овуляційний;
 • Лютеїновий.

Кожна фаза впливає на гормональний фон жінки. Протягом всього менструального циклу відбуваються не тільки гормональні зміни. Залежно від фази відбуваються зміни і базальної температури перед місячними. Вимірювати її потрібно строго в один і той же ранковий час, а сон повинен бути безперервним хоча б протягом 3 годин перед самою процедурою. Вимірювати її слід, не встаючи з ліжка відразу після сну. Базальна температура перед місячними і в інші періоди вимірюється в положенні лежачи.

Посеред циклу вона злегка знижується, трохи пізніше може бути її підйом на 0,5 оС. Але яка повинна бути бт після менструації? Існують певні показники норми. Першу пару днів після менструації вона повинна становити від 36,4оС до 36,9оС. Однак якщо після овуляції підвищується рівень прогестерону, вона може підвищитися за тиждень до місячних.

Якщо отримані вимірювання відповідають цим технічним характеристикам — це говорить про те, що базальна температура перед місячними у жінки нормальна. Це означає, що овуляція пройшла успішно. Падіння термічних показників після місячних є нормою, а ось підвищення сигналізує про запалення. У цей період може відзначатися жар. Але якщо відбулося підвищення базальної температури перед менструацією — це може бути ознакою вагітність.

Варто зазначити, що показники при вимірюванні ректальним способом відрізняються від результатів, отриманих стандартним методом. Нормальна ректальна температура вище на півградуса і становить 37оС, а в другій половині менструального циклу вона може досягати 37,5оС.

2 Як слід вести графік

У деяких випадках показники власної норми можуть відрізнятися від загальноприйнятих. Щоб точно визначитися, якою має бути бт перед місячними або в інших фазах циклу, потрібно стежити за її коливаннями протягом декількох місяців. Якщо жінка хоче точно обчислити дні овуляції, їй потрібно вести спеціальний температурний графік протягом півроку. У цей період контрацепція допускається тільки бар’єрним способом, інші методи слід виключити.

Найчастіше лікарі рекомендують термічні вимірювання ректальним способом, строго дотримуючись усіх правил:

 • ніякі чинники не повинні впливати на час щоденного вимірювання;
 • сон перед вимірюванням повинен бути безперервним;
 • слід використовувати термометр тільки одного типу: якщо з першого дня жінка почала вимірювати ртутним приладом, вона не повинна його міняти на електронний (показники можуть різнитися);
 • термометр і дитячий крем слід підготувати завчасно, поклавши їх відразу біля ліжка;
 • забороняється перед виміром виконувати активні дії (вставати, сідати, йти в туалет), спочатку вимірюють температуру, потім роблять все справи.

Далі вимірюється ректальна температура шляхом введення термометра в задній прохід і збереження положення на протязі 5-7 хвилин. Після отримані дані відзначають на календарі або в блокноті і відзначають на графіку. Таким чином виводиться графік, за допомогою якого відстежується динаміка змін на протязі всього циклу. У жінки менструальний цикл може становити 28 днів (що є середньостатистичним показником) або більше. Все залежить від її організму. При 28-денному циклі в нормі відбуваються такі зміни:

 • за день до закінчення менструації базальна температура може знизитися;
 • підняття базальної температури на етапі до овуляції обумовлюється дозріванням яйцеклітини, в цьому випадку дані можуть становити 36,9оС;
 • на овуляционной етапі температура досягає пікової позначки.

Під час фолікулярної фази відбувається яйцеклеточное дозрівання, а пізніше — овуляція. У цей момент значення вимірювань нижче, ніж при дозріванні яйцеклітини, на півградуса.

3 Відхилення від норми

Якщо на фолікулярному етапі температура не підвищується — це може сигналізувати про значному зниженні рівня прогестерону і естрогену. До того ж, недолік цих гормонів призводить до укорочення овуляционной фази до півтора тижнів. Тоді менструація настає раніше покладеного терміну. Такий цикл називають ановуляторним, але це жодним чином не свідчить про безпліддя жінки. У нормі такі цикли можуть виникати 3 рази в рік.

Також така поведінка температури тіла може означати не дозрівання яйцеклітини, або повну її нежиттєздатність. При такому стані жінці на даному етапі завагітніти дуже складно.

Жінка повинна знати, яка базальна температура перед місячними є для неї нормою, щоб вчасно виявити патологічні стани. При ендометриті (або при запаленні матки) вона знижується, а під час менструації зазвичай перевищує 37оС.

Якщо показання термометра, що перевищують 37оС, тримаються протягом 2 тижнів — це може бути явною ознакою вагітності. У цей період менструація відсутня. Однак наявність виділень в цей момент є небезпечним станом — є ризик втратити майбутньої дитини.

Висока температура в фолікулярної фазі може сигналізувати і про запальних процесах в маткових придатках.

Температура, що досягає 37оС, може зберігатися протягом декількох днів в першій фазі і періодично з’являтися в другій, а перед місячними вона перевищує 37оС.

Всі порушення в графіку повинні насторожити жінку. Про всі температурні показники жінка повинна інформувати свого гінеколога. При своєчасній діагностиці жінка може не тільки швидко вилікуватися, але і завагітніти.

4 Показники вагітності

Існує безліч способів визначення вагітності, проте в деяких випадках гінекологи призначають вимір базальної температури. Це одночасно найдостовірніший і клопіткий метод.

Графік базальної температури легше будувати, знаючи свій менструальний цикл. Тому деякі жінки намагаються регулярно вести календар менструації. При першій її затримки можна вимірювати температуру. У нормі вона перевищує 37оС протягом хоча б 3 днів поспіль, хоча іноді може бути і нижче.

Іноді у жінок з’являється стрибок, який лікарі називають третім рівнем високих температур, в той час як в нормі їх тільки 2. Такі скачки теж іноді свідчать про вагітність.

Ссылка на основную публикацию