Як зробити гарну презентацію в PowerPoint

Як красиво представити свої ідеї? Програма PowerPoint допоможе організувати інформацію просто і наочно. Нижче ми даємо покрокові інструкції, як зробити презентацію в PowerPoint на основі шаблону або з чистого аркуша.

 1. Як зробити слайди для презентації за допомогою шаблону
 1. Ми відкриваємо програму

Перед нами порожній слайд, що містить дві рамки з пунктирними межами. У верхній рамці напис Click to add title (Натисніть, щоб додати заголовок). У нижній рамці — Click to add subtitle (Натисніть, щоб додати підзаголовок).

 1. Перейдемо до Головного меню, розташоване зверху вікна програми

Щелкнем по вкладці File (Файл). У меню знаходимо пункт New.

 1. Кількома по пункту New (Новий)

З’являється вікно вибору. Можна вибрати, відкривати нам порожню презентацію (Blank presentation), Недавні шаблони (Recent templates), Типові шаблони (Sample templates) Або теми (Themes).

 1. Де знаходяться шаблони?

вибираємо пункт Типовий шаблон (Sample Templates). У типовому шаблоні слайди вже мають готовий фон, стилі шрифтів для заголовків і основного тексту. Назва готового шаблону говорить про те, для якої тематики він найкраще підходить: для звіту, для опису маршруту і т. Д.

 1. Знаходимо шаблон, який більше підходить для представлення нашої інформації

Для вибору шаблону натискаємо по зображенню шаблону. Якщо жоден з готових шаблонів нас не задовольняє, тоді можна вибрати тему оформлення, клацнувши по значку Теми (Themes).

 1. Вибір теми колірного оформлення

Повертаємося на вкладку Новий (New), клацаємо піктограму Теми (Themes). Отримуємо слайди з готовим фоном, а інші параметри виберемо самостійно.

 1. Застосовуємо тему до слайду

Якщо ми визначилися з темою або шаблоном, клацанням миші вибираємо його, тема стає фоном нашого слайда.

 1. Додавання тексту

Коли у вікні з’явився слайд з обраним оформленням, натискаємо по рамці з написом Натисніть, щоб додати заголовок (Click to add title). У рамці з’являється зображення курсора. І ми набираємо текст заголовка. Так само ми вводимо текст в шаблонну рамку з написом Натисніть, щоб додати підзаголовок (Click to add subtitle). Якщо підзаголовок не потрібен, то текстову рамку можна видалити, виділивши її клацанням по межі і натиснувши клавішу Delete.

 1. Після набору заголовка створимо новий слайд

Для цього потрібно клікнути на кнопку Новий слайд (New slide) у вкладці Слайди (Home) в головному меню. Щоб зробити це швидше, можна натиснути клавіші [Ctrl] + [M].

 1. Додамо інформацію в новий слайд

Таким же чином додаємо текст в нові слайди, редагуючи текст в рамках за допомогою кнопок головного меню.

 1. Не забуваємо зберігати файл презентації

У головному міни вибираємо Файл (File), потім Зберегти як (Save as), вибираємо шлях до папки і зберігаємо в ній файл.

 1. Подивимося, як буде виглядати презентація при показі

Для цього натиснемо на вкладку Показ слайдів (Slide Show), натиснемо на крайню зліва кнопку З початку (From beginning). Щоб вибрати переходити до потрібного слайду в презентації, потрібно натискати на клавішу зі стрілкою вліво, щоб повернутися назад, або зі стрілкою вправо, щоб перейти далі.

 1. Як зробити з чистого аркуша презентацію зі слайдами в PowerPoint для Mac
 1. Відкриваємо програму PowerPoint

Залежно від того, Яка версія MacOS встановлена ??на нашому комп’ютері, порожній слайд у вікні програми з’явиться відразу, або потрібно відкрити порожній слайд за допомогою меню.

 1. Створюємо оформлення першого слайда презентації

Шаблон титульного аркуша відкривається за допомогою пункту меню Формат (Format) головного меню. У випадаючому меню вибираємо Макет слайда (Slide Layout). Нижче ми можемо вибрати макети з готовим оформленням для блоків тексту, діаграм і зображень.

 1. Створюємо новий слайд

У головному меню вибираємо Вставити (Insert) і у випадаючому списку натискаємо Новий слайд (New Slide). Якщо потрібно, то знову вибираємо формат слайда через пункт Формат (Format), підпункт Макет слайда (Slide Layout).

 1. Наповнюємо слайди змістом

Текстові блоки, картинки, діаграми, відеоролики та інший вміст додається через пункт Вставити (Insert) головного меню програми.

Повторювані елементи можна копіювати на попередніх слайдах.

Можна вставити вміст через меню Макет слайда (Slide Layout), вибрати тип додається вмісту і знайти файл.

 1. Міняємо фоновий колір або тему слайда

тему (Theme) Вибираємо через панель інструментів або через пункт Формат (Format) головного меню. У випадаючому списку знаходимо пункт Тема слайда (Slide Theme).

Колір фону міняємо, вибираючи в випадаючому списку пункт Фон слайда (Slide Background). У вікні вибору можна вибрати потрібний фон з готового набору і вибрати, застосувати цей фон тільки до одного слайду або до всіх слайдів презентації.

 1. Переглядаємо готову презентацію

У пункті Показ слайдів (Slide Show) вибираємо Подивитися слайд-шоу (View Slide Show).

III. Створення шаблонної презентації в MacOS старішої версії

 1. Вибір теми або шаблону

Кількома на Office orb в верхньому лівому кутку екрана. вибираємо Новий (New). У вікні вибираємо Встановлені шаблони або Встановлені теми (Contemporary Photo Album).

 1. Вибираємо макети і міняємо шаблони

З знаходяться на лівій панелі слайдів з темами ми вибираємо свій варіант і дивимося як він виглядає на повному екрані.

Створити копію наявного слайда можна, клікнувши, навівши на слайд, правою кнопкою миші і в контекстному меню вибрати Дублювати слайд (Duplicate Slide).

Видалити слайд можна, вибравши після клацання правою кнопкою пункт Видалити слайд (Delete Slide).

Поміняти макет слайда також можна, клікнувши правою кнопкою і вибравши Макет (Layout) в меню. Або можна вибрати пункт меню макет в панелі Головна.

Щоб додати новий слайд, можна в тому ж контекстному меню вибрати Новий (New Slide). Також можна це зробити через пункт меню новий слайд панелі Головна.

Ми можемо змінювати послідовність слайдів презентації, перетягуючи їх мініатюри з натиснутою лівою кнопкою миші.

 1. Додамо на слайд вміст

Мета презентації — допомогти донести до аудиторії свою думку, запропонувати варіанти для вибору. Текст презентації повинен містити основні тези, ключові слова.

Ключові слова і тези будуть розкриті в усному мовленні і в той же час допоможуть сконцентрувати увагу слухача на головному.

Не потрібно перевантажувати слайд інформацією, краще подавати її невеликими порціями на декількох слайдах. Якщо йдеться про взаємопов’язаних речах, які хочеться помістити поруч, то потрібно подумати, як вибудувати ланцюжок слайдів, щоб їх взаємозв’язок була очевидною. Для цього є багато можливостей єдиного оформлення: єдиний колір, шрифт, що повторюються графічні елементи.

 1. Як зробити гарну презентацію? Додаємо графічні елементи

Щоб презентація була цікавою, потрібно розбавляти і ілюструвати тези картинками, діаграмами, використовувати елементи списків.

Для виділення головного в тексті можна використовувати курсивне, напівжирний шрифт, змінювати колір тексту.

Квітів не повинно бути багато. Потрібно вибрати кілька основних кольорів для смислового виділення ключових слів і елементів, до яких потрібно привернути увагу.

Не потрібно використовувати малоконтрастними поєднання кольорів, бліді і пастельні кольори. Шрифти теж краще використовувати чіткі, ясні, добре читаються. Презентація розрахована на аудиторію, всі об’єкти повинні бути добре помітні і видно здалеку.

 1. Подивимося, як виглядає готова презентація

У головному меню вибираємо вкладку Подивитися (Slide Show), натискаємо Слайд-шоу (From Beginning) або натискаємо кнопку F5, після цього запуститься показ слайдів на весь екран. Вийти з режиму перегляду можна натисканням клавіші Esc.

Загальні рекомендації для створення презентації

Якщо нам потрібно, щоб презентація запускалася автономно, без запуску PowerPoint, вибираємо міни Файл (File), потім Зберегти як (Save as) і вибираємо замість стандартного розширення * .ppt розширення * .pps (PowerPoint Show) в списку варіантів форматів.

Найкраще використовувати для показу презентацій власний комп’ютер (ноутбук). Так ми будемо впевнені, що все відтворюється, як треба. Можливо, на комп’ютері користувача буде програма для презентацій іншого виробника. В цьому випадку якісь ефекти можуть не відтворюватися. Те ж саме може бути, якщо презентація зроблена в новій версії PowerPoint, а у користувача версія стара. Можна безкоштовно скачати з сайту Microsoft програму-переглядач PowerPoint Viewer останньої версії і встановити її перед показом. Те ж стосується і кодеків, необхідних для перегляду вбудованого відео. Вставлені в презентацію відеофайли повинні бути записані на флешку або диск разом з презентацією.

У тому випадку, якщо у вас немає доступу до ліцензійної копії PowerPoint, можна зробити презентацію в OpenOffice Impress і зберегти файли у власному форматі програми і в форматі PowerPoint.

Обов’язково слід перевіряти грамотність тексту. Грубі орфографічні помилки сильно псують враження про презентацію.

Краще зберігати копію файлу презентації на зовнішньому носії на випадок поломки

Наведені вище інструкції можуть трохи відрізнятися в різних версіях програми.

Послідовності операцій в PowerPoint можна записувати за допомогою макросів.

Потрібно пам’ятати про збереження зробленої роботи. Часте збереження в процесі роботи над презентацією може заощадити нам багато часу.

Ссылка на основную публикацию