Як зробити для телефону чохол з гумок без верстата

Згадайте, як в дитинстві ви наряджали улюблених ляльок або ведмедиків. Ви виросли, цінності змінилися. Сьогодні ми розповімо, як народити ваш дорогий — у всіх сенсах — мобільний телефон. Право, не складніше, ніж пупсика.

Який в цьому сенс, запитаєте ви? Адже телефон не мерзне — втім, як і пупсик. Так, це якась гра. Але у неї є практична мета — захистити апарат при падінні. Звичайно, існують чохли для телефонів — шкіряні, пластикові, силіконові. Однак сьогодні в тренді в’язані чохли.

Адже в’язання — це «рукотворчество», яке подарує радість і вам і тим, хто побачить оригінальну річ. Як зробити для телефону чохол з гумок? Тепер багато плетуть чохол для телефонів iphone, ipod, smartphone не з вовняних ниток або бавовняних ниток, а зі спеціальних різнокольорових гумок Rainbow Loom Bands.

Чи отримуєте цілком бюджетний за ціною і оригінальний аксесуар, а разом з ним — задоволення від процесу творчості. Разом з маленькими яскравими і веселими кільцями в наборі для плетіння ви знайдете в’язальні верстати, гачки, кліпси.

Ми вибираємо бабусин метод — старий добрий гачок. І крок до кроками, петелька до петельки — почали! Запасіться терпінням.

Крок 1

Визначаємо образ. Чим відрізняються між собою в’язані з радужек чохли? Кольором і формою. Бувають двоколірні, триколірні, різнокольорові, з смужками вертикальними або горизонтальними. З нескладним малюнком (сердечко, сонечко, яблуко) і без нього.

Екран телефону може бути закритий футляром або відкритий. У першому випадку чохол схожий на простий мішечок. Але можна залишити вихід для навушників, камери, зарядного пристрою.

Відрізняються чохол наявністю або відсутністю додаткового прикраси — брелока. Для початку пропонуємо вам доступну за складністю модель, але з необхідними для зручності отворами.

крок 2

Підготовча. Забезпечуємо себе матеріалом і інструментом для рукоділля. Вирішуємо, гумки якого кольору нам потрібні, і набуваємо їх. Для нашого двоколірного чохольчика знадобиться 122 малинові і 232 жовті райдужки.

крок 3

Визначаємо розмір майбутнього виробу. Наші моделі телефонів різного розміру, на відміну від живих подіумних моделей. Телефон не повинен випадати з чохла, але не хотілося б, щоб чохол некрасиво розтягувався на ньому. Ми не станемо брати в руки лекала і сантиметр, а парканом розміри відразу на корпусі.

Для цього зробимо першу ланцюжок петель (зазвичай виходить від 18 до 24 петельок) точно за розміром телефону, з’єднавши початок і кінець її з невеликим натягом. Потрібно мати на увазі, що одна гумка дає при в’язанні 2 колечка.

Для того щоб вийшов ланцюжок, накидаємо першу (в нашому випадку малинову) гумку на гачок, повернувши її вісімкою, щоб вийшло два колечка. Беремо наступну гумку і простягаємо її через два колечка, другу сторону цієї гумки накидаємо теж на гачок. Діємо за допомогою гачка (у правій руці) і вказівного пальця лівої руки.

Накидаємо одну сторону гумки на гачок, поки друга сторона залишається на вказівному пальці лівої руки. Потім і вона накидається на гачок. В ширину корпус телефону звичайно 6, 7, 8 см. Якщо 6 см, то у нас вийде, швидше за все, 18 петельок в ланцюжку.

Ділимо це число навпіл: 9 петельок складуть 1-й ряд. Потім за рахунок накидання петель їх кількість подвоїться. Якщо ширина корпуса телефону дорівнює 7 см — то це 22 петельки і відповідно 11 петель 1-го ряду.

крок 4

В’яжемо підставу чохла. Закінчивши 1-й ряд (наша ланцюжок) і пров’язавши разом першу і останню петлі, починаємо 2-й ряд. Для необхідного заокруглення пропускаємо першу петлю в новому ряду, йдемо з другої петлі.

Заводимо гачок через цю петельку, простягаємо в неї нову гумку, потім з’єднуємо всі отримані петлі (їх буде чотири — з 2-х гумок) ще однієї нової гумкою.

Далі заводимо гачок в ту ж петлю, повторюємо процес. І ще раз повторюємо його. Таким чином, одну петлю пров’язуємо три рази.

крок 5

В’яжемо боку чохла. Наша в’язка виходить кругової. Тепер кожну петлю надвязиваем 1 раз двома гумками (другу пропустивши через першу).

Чергуючи малинові і жовті райдужки. Гумки нового кольору потрібно вив’язувати по черзі не одну, а дві, бо тільки так вийдуть вертикальні смужки в малюнку чохольчика.

крок 6

Робимо отвір для зарядки і віконце для екрану. Для зарядки залишимо отвір. Для цього намічаємо потрібне місце, накидаємо три петлі (три нові гумки) і, пропустивши 2 петлі в ряду, заводимо гачок в 3-ю.

Приклавши чохол до телефону, заміряємо (можна кліпсою) петлю, від якої повернемо назад, щоб залишити відкрите місце для екрану. Її пров’яжіть однієї нової гумкою, простягнувши її один раз, а потім через всі петлі на гачку, і розвернемося в зворотну сторону.

Щоб уникнути перекручування петель, обережно виймемо гачок, затиснувши пальцями петлі, щоб не спустилися, і вставимо його з потрібною боку. В кінці ряду просмикнемо нову гумку в останню петлю і витягнемо її через всі чотири поодинокі петлі і знову розвернемося в зворотну сторону.

крок 7

З’єднання сторін. Заводимо гачок в дві петлі двох сусідніх сторін (але в 2, а не в 4, як зазвичай, колечка), протягуємо через них нову (малинову) гумку, залишаючи лівий її кінець на вказівному пальці лівої руки. Потім надягаємо на гачок і цю сторону.

Протягуємо крізь ці чотири нитки нову гумку. Останню в виробі петлю протягуємо через саму себе, утворюючи вузол, який акуратно ховаємо на виворітного стороні чохла. Погодьтеся, в’язання зручно тим, що можна розпустити частину виробу, якщо ви помітили помилку, прорахунок, неохайність.

І не страшно взагалі почати спочатку. От би так і в житті завжди! Ми розповіли, як одягнути ваш улюблений телефончик. Зовсім скоро розповімо, як його нагодувати))

Ссылка на основную публикацию