Як змінити себе і своє життя

У житті відбуваються різні моменти, як позитивні, так і негативні. Іноді відбувається таке, що депресія переважає і людина не знає, як йому бути. Нічого не хочеться, ніщо не радує. Пропадають оптимізм і життєва позиція, все валиться з рук. Саме в такі життєві моменти кожен починає замислюватися, що ж робити далі і як змінити життя свою. Хтось змінює обстановку, хтось оточення, а хтось просто йде в себе. Але що б не трапилося, не можна опускати руки. Адже якщо ставитися до всього позитивно, робити все з оптимізмом, то і життя починає налагоджуватися.

Скільки б не було років людині, ніколи не пізно змінити себе, своє життя і ставлення до неї. А ось з чого почати і як це робити, підкаже ця стаття.

Зміна обставин — перший крок до успіху

Щоб зрозуміти, як своє життя змінити, почніть зі зміни обставин, які вас оточують, а саме.

 1. Зміна режиму. Зміни можуть торкнутися всього, що ви робите кожен день. Спробуйте поміняти свої дні, адже навіть незначні зміни допоможуть дивитися на світ трохи по-іншому, зробити день яскравіше, відчути нові враження або здійснити нові знайомства. Це може бути зміна маршруту на роботу, інститут, школу. Ранкова прогулянка, прийняття душу, а не ванни, дзвінок другу або людині, з яким давно не спілкувалися. Навіть змінена дрібниця зможе змінити цілий день. Постійно аналізуйте всі зміни. Якщо ви спостерігаєте, що нічого не змінюється, не впадайте у відчай — міняйте режим дня в іншому напрямку.
 2. Визначення цінностей і життєвого шляху. Подивіться на своє життя з іншого боку і порівняйте з нею свої цілі і цінності. Чи подобається вам, що відбувається і як ви живете, чи подобається вам робота чи хобі? Визначте для себе, що б ви хотіли залишити після себе, який життєвий шлях пройти. Природно, за один день не можна знайти себе. Деякі люди все життя не можуть визначитися з улюбленою справою. Але спроби пізнання не можна залишати. Якщо намагатися, стукати, то двері відкриваються.
 3. Перегляньте свої відносини. Близькі та рідні люди — це ваша стіна, яка допоможе в будь-яку хвилину словом чи ділом. Не забувайте про них, телефонуйте, заходьте в гості і кличте до себе. Якщо має місце сварка або ви давно з кимось не спілкувалися, варто переглянути ці відносини, налагодити їх. Якщо вам не йдуть назустріч — робіть самі перші кроки. Будьте ініціатором пріміренія.Всегда посміхайтеся, виходьте частіше в люди. Тоді у вас почнуть з’являтися нові знайомі, друзі. Це корисно для хорошого мікроклімату і позитивної взаємодії з самим собою.
 4. Виходьте із зони комфорту. Побут з’їдає людини і відносини між людьми. Щоб не бути роботами і не виконувати механічно щоденні однакові дії, потрібно виходити із зони свого комфорту. Слід намагатися щось нове, змінювати свої звички. Це допоможе насолодитися новими враженнями, дізнатися багато цікавого і бути в гарному настрої. Примусьте себе вийти за рамки можливого: сходіть на концерт або в театр, купіть подарунок для друга або коханої людини, почитайте те, що ніколи не читали, сходіть в парк, в якому жодного разу не були, поспілкуйтеся з ким-то — в загальному, будьте самим собою, при цьому здійснюючи щось нове для себе.

Зміна ставлення до життя і обставин

Буває таке, що за один день, тиждень, місяць неможливо змінити те, що накопичилося роками. Не завжди можна позбутися миттєво від своїх звичок і бажань, нечасто випадає можливість спробувати щось нове, тоді слід змінити ставлення до ситуації. Як то кажуть, не можеш змінити ситуацію — поміняй ставлення до неї. Це дуже допомагає для досягнення умиротворення і позитивного настрою.

 1. Живіть сьогоденням. Слід перестати зациклюватися на минулому або майбутньому. Перестаньте жити спогадами, прокручувати в голові минуле життя або постійно думати про завтрашній день. Це, звичайно, непогано, коли людина планує, робить висновки з минулого. Але не перетворюйте це в своїх ідолів. Живіть сьогоднішнім днем, насолоджуйтеся кожним моментом. Якщо моменти з минулого постійно крутяться у вашій голові і не дають спокійно жити, вимовити або проплачьтесь другу, коханій людині, родичеві. Запишіть в щоденнику свої переживання. Потім зробіть висновки зі свого досвіду і спробуйте відпустити минуле. Подякуйте за прожиті моменти, нехай вони навчать вас не робити подібного в майбутньому. Постарайтеся забути старі образи (Не несіть їх за спиною, інакше хорошого нічого не вийде). Щоб все виходило в житті, потрібно бути усміхненим і позитивно дивитися на світ. Намагайтеся кожну погану ситуацію на безцінний досвід і винести з неї що-небудь корисне. Намагайтеся згадувати тільки хороше, не зациклюйтеся на негативі.
 2. Позитивні думки. Щасливий той, у кого в душі позитив. Намагайтеся в кожній ситуації (навіть, на перший погляд, найгіршою) бачити тільки позитивні моменти. Перестаньте скаржитися на себе, оточуючих і своє життя. У всьому, що з вами трапляється, винні ви самі. І якщо постійно хмуритися і скаржитися, буде тільки гірше, а зміни не наздоженуть ніколи. Ви творець свого життя. Перестаньте критикувати себе і оточуючих і бачити в усьому негатив. Тому що, якщо бачити у всьому тільки негативні моменти, життя ніколи не наповниться фарбами, світ буде нудним і похмурим. І ви повністю загрузнете в депресіях.
 3. Не намагайтеся порівнювати своє життя з іншими. Завжди знайдеться людина багатша вас, розумніше, гарніше і більш вдалим. Але не факт, що ця людина може бути щасливий і задоволений своїм життям. Ніколи не варто приміряти чужі життя на себе. Ніколи не можна заздрити, заздрість — це порок, який ніколи не зробить вас щасливою людиною.

Зміна зовнішнього вигляду — крок назустріч собі

Як то кажуть, зустрічають по одягу. Кожного щасливого й задоволеного своїм життям людини видно здалеку. Він просто світиться від радості, випромінює світло і тепло. Тому одним із кроків на шляху зміни себе і свого життя є зміна зовнішнього вигляду. Адже тільки повний баланс зовнішнього і внутрішнього зможе допомогти в досягненні цілей.

 1. Приведення себе в форму. Займіться спортом, йогою, фітнесом. Це допоможе звільнити негативну енергію і перетворити її в позитивну. До того ж спорт допоможе зробити тіло стрункішим. Коли відображення в дзеркалі подобається вам, то і навколишні це оцінять. Хороша фізична форма не тільки допоможе позбутися від поганих думок, підвищить вашу самооцінку, а й поліпшить здоров’я, додасть тонус м’язів. Можна займатися вдома (в інтернеті багато уроків по домашньої фізкультури, аеробіки, фітнесу), а можна записатися в спортзал. Завдяки додатковим виходів у світ можна познайомитися з новими людьми, дізнатися багато нового і корисного для себе. Ходіть на тренування двічі на тиждень. Мотивуйте себе, ставте завдання і виконуйте їх. Це гарне тренування сили волі.
 2. Подумайте над своїм харчуванням. Правильний режим харчування поліпшить ваші спортивні досягнення, подарує легкість організму і думкам. Додайте в свій раціон більше фруктів, овочів, відмовтеся або мінімізуйте вживання солодкого, пийте більше води. Вже через кілька тижнів ви не впізнаєте себе, будуть позитивні зміни не тільки для здоров’я і організму, але і для духовної складової. Відмовтеся від шкідливих продуктів (алкоголь, кофеїн, цукор).
 3. Зміна зовнішнього вигляду. Щоб відчувати себе новою людиною, зробіть собі нову зачіску, поновіть гардероб. Це посприяє поліпшенню самооцінки і перетворенню як в своїх очах, так і в очах оточуючих. Викиньте старий одяг (попрощайтеся з минулими звичками). Можна навіть змінити стиль або, принаймні, спробувати. Ви відчуєте зміни з найперших кроків. З новим гардеробом, зовнішнім виглядом і чистими думками можна гори перевернути. Дотримуйтесь свого внутрішнього голосу і частіше робіть те, то ніколи не робили або боялися зробити. Адже змінюватися потрібно не тільки внутрішньо, але й зовні. Комплексне вирішення проблеми — це завжди успіх. Головне — не зупинятися на півдорозі, робити все до кінця. І все вийде.

Основні поради для зміни себе і свого життя

 • Дотримуйтесь баланс між роботою, навчанням і розвагами. Загалом має бути в міру. Якщо ви з головою занурюєтеся в роботу або живете в світі вічного спочинку, рано чи пізно все це набридне і стане нецікавим. Потрібно вміти працювати, а й про відпочинок не можна забувати.
 • Життя в шлюбі може перетворитися на рутину. Слід завжди розмовляти зі своїм партнером, частіше проводити час разом, організовувати спільні поїздки, гуляння або просто тихі вечора перед телевізором. Урізноманітніть ваше інтимне життя. Будьте відкритими і вирішуйте проблеми по мірі їх надходження. Ніколи не відкладайте ці рішення в довгий ящик, що не згадуйте старі образи. Живіть сьогодні і будьте щасливі.
 • Спілкуватися рекомендується з успішними і позитивними людьми. Рівняйтеся на них, адже при спілкуванні з кращими ви, самі того не підозрюючи, стаєте краще. Виберіть для себе позитивний образ, рівняйтеся на нього. Це може бути член вашої сім’ї, вчитель в школі, університеті, колега по роботі та інше. Чи не намагайтеся перестрибнути через голову. Просто маленькими кроками покращуйте своє життя.
 • Намагайтеся лягати спати раніше. Вставайте теж рано. Додаткові години можна використовувати з користю: ??витратити на себе (догляд за собою), творчість, допомога близьким, друзям, вийти на прогулянку з собакою або пробіжку. Все це допоможе вам бути краще і щасливіше.
 • Якщо ви не знаєте, як саме змінити зачіску або одяг, порадьтеся з родичами або друзями, сходіть до стиліста, перукаря, візажиста. Вони, безумовно, зможуть дати слушну пораду, підказати, як буде краще і що вам підійде більше.
 • Мислите позитивно, вставайте з посмішкою і надією на новий день. Намагайтеся радіти дрібницям.

Ці поради призначені для всіх, хто хотів би змінити себе і своє життя, відчути себе потрібним світу і оточуючим. Не звинувачуйте у всьому минуле, життя, погоду, роботу, суспільство. Щоб все змінити, завжди слід починати з себе. Виходячи із зони комфорту, роблячи щось нове, знайомлячись з новими людьми, ви навчитеся цінувати себе і життя, будете затребувані і бажані, вас почнуть кликати в гості — і життя заграє новими фарбами! Вмійте не тільки працювати, а й веселитися, посміхатися. Похмурих і злих людей не люблять, вони, як правило, самотні і нещасні. Науково доведено, що оптимісти і позитивно мислячі люди набагато більш вдалим, у них в житті все виходить.

Міняйтеся і будьте щасливі!

Ссылка на основную публикацию