Як зменшити обсяг або розмір PDF-файлу

Формат PDF досить популярний. Він використовується для створення файлів (в тому числі і документів), в яких необхідно комбінувати різні види графіки з текстом. За рахунок своїх особливостей кінцевий файл зазвичай важить досить багато. У такому випадку можуть виникнути проблеми при його пересиланні через електронну пошту. Для того щоб проблема передачі файлу через різні поштові (або соціальні) сервіси для вас перестала існувати, дізнайтеся, як зменшити розмір pdf файлу. Ось основні способи.

Конвертація PDF-файлів через програму

В інтернеті у вільному доступі лежать безкоштовні утиліти з потрібним нам функціоналом. Наприклад, програма під назвою PrimoPDF, що дозволяє зменшувати готові PDF-файли, а також з її допомогою можна створювати нові документи цього формату. Остання функція може стати в нагоді, якщо інтерфейс потрібної вам програми або техніки працює тільки з PDF-форматом. В цьому випадку PrimoPDF емулює віртуальний принтер, який замість друку сторінки конвертує її в PDF. Також ви можете спробувати програму CutePDF, з її допомогою також можна створити або зменшити файл даного формату.

До першого відповіді на питання, як зменшити обсяг файлу pdf, ми наблизилися впритул. Після того як ви відкрили потрібний файл через одну з описаних вище програм, покроково виконайте наступну послідовність дій.

 • Натисніть «Файл», потім «Друк», як ви це зазвичай робите при друку документа (можна замінити одночасним натисканням клавіш Ctrl + P).
 • Ви побачите меню для вибору друкувального пристрою (принтера). Зі списку доступних принтерів виберіть той, який носить назву встановленої вами програми (PrimoPDF або CutePDF, в залежності від того, яку програму ви встановили).
 • У вкладці «Властивості» виберіть якість (чим гірше якість, тим менше буде важити файл). Не захоплюйтеся, адже може загубитися читабельність документа. Вибирайте варіант, придатний для комфортного перегляду і друку.
 • Якщо результат вас задовольнив, тисніть «Друк». Відкриється вікно «Зберегти як» з місцем збереження отриманого файлу. Зберігайте.

Зміна розміру PDF-файлу в режимі онлайн

Як вже було сказано на початку статті, описаний вище метод не є єдиною відповіддю на питання, як зменшити розмір ПДФ. Справа в тому, що більшість сучасних комп’ютерних програм мають веб-аналоги. Для користувача це означає, що завантажувати та встановлювати програму зовсім не обов’язково — достатньо скористатися інтерфейсом певної інтернет-сторінки. Для цього знайдіть в пошуковику конвертер, який працює в режимі онлайн. Як приклад наведемо такі сервіси.

 • SmallPDF — зручний тим, що відсутні будь-які обмеження за розміром файлів, що завантажуються, а також за кількістю відвідувань сторінки і кількості конвертованих одним користувачем документів. Для завантаження файлу просто перетягніть його в спеціальне вікно.
 • Neevia’s PDFCompress — має більше можливостей по обробці файлу, але існують обмеження (розмір завантаження документа не повинен перевищувати 5 Мб). Для початку обробки файлу завантажте його за допомогою кнопки «Виберіть файл».

Далі дії в обох програмах ідентичні: дочекатися закінчення обробки документа, після чого зберегти його на своєму комп’ютері. Якщо файл вже досить стислий, більш оптимізувати його розмір у вас не вийде.

Зменшення PDF-файлу за допомогою функції «Зменшити розмір»

Якщо у вас встановлена ??платна версія програми Adobe Acrobat, відповідь на питання, як стиснути файл ПДФ, не займе багато часу. Просто відкрийте потрібний файл у цій програмі, після наведення вказівника миші на команду «Зберегти як» виберіть «Зменшений розмір PDF» в підменю (також можна провести цю процедуру через меню «Документи»). Пам’ятайте, працює тільки в платній версії програми! Якщо вона у вас не встановлена, скористайтеся іншими способами. 

Коли система задасть вам питання про бажану сумісності з різними версіями програми, вибирайте потрібну. Важливо пам’ятати, що чим більше нову версію ви виберете, тим більш імовірно, що його не можна буде відкрити за допомогою старої версії «Акробата». Але при цьому файли, сумісні з новими версіями, можуть бути меншого розміру. 

Тепер ви можете зберегти файли (функціонал дозволяє в тому числі і зберегти кілька файлів одночасно). 

Зміна розміру за допомогою PDF-оптимізатора

Відкрийте документ, розмір якого потрібно змінити. За допомогою оптимізатора можна домогтися більш точного контролю над зменшенням. Якщо ви не є фахівцем і не знаєте, які налаштування для вас оптимальні, вибирайте варіант за замовчуванням. Він підходить в більшості випадків. Очистивши файл від дубльованих шрифтів (а також вбудованих), оптимізатор зменшить розмір документа. Рекомендується змінити ім’я файлу перед збереженням, так як існує можливість не помітити, що оптимізація негативно позначилася на якості друку. Якщо ви підете цим раді, у вас залишиться базовий файл, який можна буде знову оптимізувати з іншими, більш вдалими налаштуваннями.

Для збереження файлу в меню «Файл» вибирайте «Зберегти як» і далі «Оптимізований PDF». Також оптимізатор запускається за допомогою меню «Додатково».

За допомогою функції «Оцінити використання простору» ви можете побачити (у відсотковому співвідношенні), що саме — текст або графіка — робить файл більшим. 

Якщо ви незадоволені настройками за замовчуванням, скоректуйте їх. Для оптимізації документа ви можете змінити прозорість, шрифт або якість графіки. 

 • Можете змінити дозвіл графічних зображень, знизити їх якість або перевести в чорно-білі тони.
 • Видаліть стандартні вбудовані шрифти, які все одно є в кожній програмі, за допомогою якої буде читатися файл.
 • Збережіть результат.  

Функція «Перегляд» в Macintosh   

Цей метод досить спірне і може привести до негативних наслідків (значна втрата якості документа після обробки), тому обов’язково створіть копію файлу перед початком роботи. Коли ви це зробили, потрібно відкрити потрібний файл через функцію «Перегляд». Далі клікніть на функцію «Файл», потім «Експорт». Ви побачите вікно з опціями, в ньому вам потрібно в меню Quartz Filter вибрати «Зменшити розмір файлу». Вибравши місце для збереження файлу, збережіть його.

Метод стиснення файлу за допомогою базових функцій ОС

Найбільш популярні операційні системи дозволяють перетворювати документи в zip-архіви без установки додаткового програмного забезпечення. Цей метод не дуже значно зменшує файл і підходить скоріше для «масового» стиснення файлів в розмірі декількох штук. Проте може комусь стати у пригоді. До того ж інші архіватори (які потрібно завантажувати додатково) можуть стискати файл сильніше, але перш, ніж ними користуватися, треба запитати у одержувача, чи встановлено на його комп’ютері необхідне програмне забезпечення.

З найбільш популярних програм хочеться відзначити безкоштовну 7Zip і платну WinRAR (є безкоштовна демоверсія з пробним періодом 40 днів). Однаково комфортно можна досягти бажаного результату в будь-якому з названих архиваторов.

Зміна розміру за допомогою Google Диска

За допомогою вашого профілю гугл завантажте необхідний документ на Google Диск, відкрийте в вашому браузері файл. Надішліть його на друк, але замість друку вибирайте «Зберегти як PDF», збережіть файл. Файл вагою 50 Мб при цьому зменшиться більш ніж на одну п’яту (тобто 10 Мб). Досить вражаючий результат, причому без зайвих дій.

До речі, якщо ви часто працюєте з документами і на вашому комп’ютері є не всі встановлені програми, функціонал, пропонований Google, може вам стати в нагоді і в подальшому. Тому, навіть якщо ви зупинитеся на іншому способі зменшення розміру PDF-документа, все одно знайдіть час і ознайомтеся з можливостями Google Диска.

Десятикратне зміна розміру за допомогою Microsoft Word


Після відкриття файлу в програмі Adobe Acrobat збережіть його як документ Microsoft Word. На отриманому документі правою клавішею миші і скористайтеся функцією «Конвертувати в PDF». Готово! Дуже швидкий метод, однак для його використання потрібно «Акробат» (платна програма від компанії Adobe. Якщо у вас вона не встановлена, на жаль, цей метод не підійде. У такому випадку потрібно або купити необхідну програму, або вибрати один з інших методів, представлених в цій статті.

Використання сайту PDF Compressor

Виберіть до 20 документів (з цією кількістю файлів можна працювати одночасно через функціонал сайту, якщо вага кожного з них не перевищує 50 Мб) на своєму комп’ютері та перетягніть їх у вікно (або використовуйте кнопку «Завантажити»). Зачекайте, поки не закінчиться процес стиснення (це може зайняти час, якщо файли важкі), після чого збережіть кожен з них по черзі або одночасно в zip-архіві. Дуже зручний спосіб, головне — подбайте про те, щоб ви змогли розпакувати документи, якщо вибираєте функцію «масового» збереження файлів.

Ось така велика кількість способів зменшити розмір ПДФ файлу ми вам назвали. Який з них здасться більш зручним, вирішувати тільки вам. Але все ж дозволимо собі дати кілька порад.

 • Якщо вам сподобався один із способів веб-обробки файлів, все одно встановіть на комп’ютер одну з стаціонарних програм. Це на випадок, щоб якщо в момент роботи з документом пропаде інтернет (таке, на жаль, буває), ви змогли досягти необхідних результатів і в умовах відсутності мережі. Це допоможе уникнути неприємних ситуацій, коли доводиться відкласти роботу через зовнішніх обставин.
 • Згадані програми і онлайн-сервіси не є єдиними в своєму роді, у них існує достатня кількість аналогів (платних і безкоштовних). Якщо вам вдається комфортно працювати через програму, яку ми забули вказати в своєму списку, продовжуйте працювати в ній. Якщо хочете спробувати щось інше, скористайтеся нашими рекомендаціями.
 • Платні програми, як правило, мають більш широкий функціонал і різноманітний спектр дій. Але, якщо єдиним завданням, яке стоїть перед вами, є зміна розміру pdf файлу, купувати професійну версію не обов’язково. Або якщо потрібні вам функції є в безкоштовних програмах.
Ссылка на основную публикацию