Як зберігати шоколад: терміни, основні умови, правила

Шоколад, а також вироби з нього, є дуже примхливим, вибагливим ласощами. Це обумовлено тим, що він боїться температурних стрибків, вологи і повітря, сонячних променів. Щоб продукт не зіпсувався і не заподіяв шкоди здоров’ю, важливо дотримуватися основні умови зберігання. Якщо ви будете дотримуватися їх, звертати увагу на дату виробництва, дотримуватися потрібної температури, можна буде ласувати улюбленими солодощами без шкоди здоров’ю.

небезпечний фактор

Багатьох ласунів цікавить питання, як правильно зберігати шоколад? Щоб відповісти на це питання, слід зрозуміти, які існують несприятливі фактори для даного вироби. Якість продукту залежить від температурного режиму, якщо тримати його в теплі або на сонці, він починає псуватися, втрачати вигляд. Це призводить до того, що в шоколаді заводяться різноманітні бактерії, здатні завдати серйозної шкоди здоров’ю людини.

Крім високих температур, негативно впливає на якість ласощі і занадто низька. Найчастіше це стосується чорного шоколаду, в якому великий рівень вмісту порошку какао. Якщо на нього впливає сильний холод, поверхня покривається нальотом білого кольору, а це цукрові кристалики. Виявивши на ласощах білий наліт, не варто вживати його в їжу, інакше можна отруїтися.

Шоколад відноситься до тих продуктів, які не здатні переносити качки температури. Якщо ви купили шоколадку, яка зберігалася в холодильнику, не варто залишати її в теплі на довгий час. Саме тому, його потрібно покласти в холодильник або відразу ж з’їсти. Хоч він і примхливий, не потрібно заносити його в ряди швидкопсувних продуктів. Якщо ж зберігання правильне, то термін придатності продукту досить великий.

Неправильні умови зберігання, підвищена вологість і температурні перепади, сонячне світло або холод — згубно впливає на якість продукту, тому шоколад починає перетворюватися на отруту. Тому потрібно знати, як зберігати шоколад, щоб не з’їсти зіпсований десерт, що містить в собі грибок, токсини, цвіль і патогенні мікроорганізми.

Які є вітаміни і мінерали в шоколаді?

Умови зберігання

Шоколад — це улюблені ласощі дорослих і дітей, яке вимагає правильного зберігання. Щоб уникнути отруєння, інших проблем зі здоров’ям, важливо дотримуватися деяких правил.

Особливу роль відіграє температурний режим. При підвищеній температурі шоколад починає танути, а при сильному холоді — покривати нальотом білого кольору. Зберігання повинно відбуватися в найбільш оптимальних умовах, а саме при температурі +15 +17 градусів за Цельсієм.

Крім температури, шоколад має такого ворога, як промені сонця, які можуть його розплавити. З цієї причини ласощі втрачає свій колір і приємний, солодкий смак. Ідеальним місцем для зберігання шоколаду вважається темне, трохи прохолодне місце, в яке не потрапляють сонячні промені.

Що стосується вологості, то вона змінює структуру цукру, тому він починає кристалізуватися. Це призводить до утворення плям білого кольору на поверхні виробу. Зберегти всі якості солодощі допоможе оптимальна вологість повітря, а саме — не більше 75 відсотків.

Якість виробу прямо залежить від його упаковки, адже шоколад вбирає в себе сторонні запахи. В даному випадку упаковка повинна бути герметичною. Ідеальний варіант — фольга. Якщо ж ви придбали виріб без фольги, можете обернути його будинку.

В основному термін придатності десерту становить шість-дванадцять місяців з дати виготовлення. Чим більше процентний вміст жирів, масла какао, тим менше тривалість зберігання. Виникає питання, скільки зберігається шоколад?

терміни:

  • шоколад з фруктовою начинкою — 14 днів;
  • шоколадний порошок — 3 місяці;
  • десертний шоколад з порошку — 4 місяці;
  • десертний — 10 місяців;
  • чорний — 12 місяців;
  • білий шоколад — менше 1 місяця.

Щоб продовжити термін придатності продукції, багато виробників додають в неї Е-200, а саме сорбінову кислоту. Не переживайте, вона не завдає шкоди людському здоров’ю, але все ж, варто враховувати цей фактор при виборі шоколадки. Коли період реалізації понад чотири місяці, будьте впевнені, що в складі є антиокислювач.

Простий рецепт приготування шоколадних мафінів з рідкої начинкою

Зберігання в холодильнику

Згідно з численними тестами, якщо помістити шоколадне ласощі в морозильну камеру з температурою вісімнадцять градусів, продукт зберегтися краще за все. Саме тому, зберігати такі солодощі краще в холодильнику.

Якщо шоколадка запакована, вона може зберігатися в холодильнику протягом кількох місяців. Важливим є те, що його аромат, якість і смак не зазнають змін. Якщо ж упаковка відкрита, виріб можна помістити в герметичний контейнер. Завдяки подібній маніпуляції, можна істотно скоротити контакт солодощі з повітрям, попередити вплив сторонніх ароматів.

Дані тести підтвердили, що зберігання в холодильнику і при кімнатній температурі має очевидну різницю. Можна сміливо стверджувати, що, найкраще зберігати виріб в холодильнику, ніж пі температурі 20 градусів. Він може бути свіжим кілька років, якщо помістити в морозилку.

Підводячи підсумки, можна сказати, що шоколад — одне з найулюбленіших ласощів у більшості людей, тому, його краще їсти відразу, а не зберігати місяцями.

Ссылка на основную публикацию