Як зав’язувати краватку, покрокова інструкція в картинках

Чоловік в краватці — це завжди стильно і красиво. Він викликає асоціації з офісом, з бізнесом і, відповідно, з великими грошима. Невже такий образ допомагає створювати краватку? Дивно, але частка істини в цьому є. Але краватку потрібно вміти зав’язувати, інакше результат буде, м’яко кажучи, забавним.

А тому для новачків в пізнанні ділового стилю зацікавить інформація про те, як зав’язувати краватку. Покрокова інструкція перший час може бути навіть записана на листочку, а потім алгоритм дій залишиться в пам’яті.

Почнемо з азів

Навряд чи варто ставити перед собою мету підкорити Еверест з однієї спроби. Адже це буде просто нерозумно! З краваткою справа йде так само. Навчити зав’язувати його не так складно, якщо діяти поетапно. На сьогоднішній день відомі десятки способів пов’язувати краватку, але починати потрібно з самого простого, який не забере багато часу і буде виглядати стримано і елегантно. Навчився якось не забуде премудрість зав’язування краватки!

Найпростіший

На перший раз потрібно запастися часом і розташуватися в кімнаті з великим дзеркалом і хорошим освітленням.

 1. Для зручності краще підняти комір сорочки і просунути під нього краватку.
 2. Вузький кінець повинен бути з правого боку, а широкий — з лівої. Їх потрібно схрестити, але так, щоб вузький кінець виявився внизу.
 3. Далі широким кінцем краватки потрібно обернути вузький знизу і знову вивести його наверх.
 4. У підстави шиї з’являється петля, в яку потрібно протягнути широкий кінець краватки і витягнути його наверх. Трохи нижче утворюється воронка, куди потрібно в результаті витягнути краватку, поправляючи його, щоб не втратити форму.

Крок вперед

Освоївши один спосіб правильно зав’язувати краватку, чоловік навряд чи зупиниться на ньому і не стане прогресувати. А якщо і зупиниться, то крок вперед зробить його дружина, яка хоче, щоб її коханий був стильним навіть в таких дрібницях, як зав’язана краватка. Для різноманітності варто розучити четвертний вузол, який дуже простий, але універсальний.

 1. Краватка протягніть під комір так, щоб широкий кінець був нижче.
 2. Тепер перекиньте його на вузький кінець і оберніть повне коло, витягаючи нагору через отриману петлю.
 3. Далі широкий кінець потрібно протягнути в утворився вузол і затягнути так, щоб широкий кінець був спереду. Вуаля! Краватка пов’язаний розкішним вузлом.

Якщо в пріоритеті у чоловіка сорочки з довгим комірцем, то актуально буде використовувати подвійний вузол. Його буде трохи складніше розглянути детально, але результат того вартий. До речі, сам краватку для такого вузла не повинен бути надто м’яким і коротким.

 • Робота з таким вузлом починається аналогічно попереднім способам: краватка потрібно просунути під комір, опустивши широкий кінець нижче вузького, а потім обернути широкий навколо вузького. Тільки обертати потрібно двічі, а не один раз.
 • Після другого обороту широкий кінець краватки виводимо через внутрішню петлю і протягуємо в ті самі звороти, що робили двічі.
 • Поправляємо краватку і підтягуємо його тугіше, щоб широкий кінець був спереду і розташовувався нижче вузького.

Коли ази освоєні

Вже було сказано, що чоловічий образ в діловому стилі привертає жінок, але багато представників сильної статі вирішують, що можна обійтися одним ансамблем на всі випадки життя. Насправді чоловік буде виглядати елегантно і при цьому сексуально в тому випадку, коли його сорочка завжди ідеально свіжа і відпрасована, костюм сидить по фігурі, а краватка підібраний з деякою родзинкою або зав’язаний цікавим вузлом. Для особливих випадків підійде вузол «Віндзор». Він не тільки чудово звучить, але і виглядає привабливо. Але розучити його буде важкувато. Краще заздалегідь потренуватися над інструкцією в картинках.

 1. Як зав’язувати краватку вузлом «Віндзор»? Початок як і раніше не відрізняється від класики — краватка протягуємо під комір так, щоб широкий кінець був нижче вузького.
 2. А ось тепер йдуть відмінності — широкий кінець потрібно перекинути через вузький, а потім витягнути назовні через внутрішню петлю.
 3. Тепер широкий кінець краватки ведемо через низ вузького кінця і витягуємо в протилежну сторону, щоб знову піти вгору, зробити оборот навколо комірцевої петлі і повернути вниз.
 4. Широкий кінець краватки обертаємо горизонтально навколо основного вузла, через внутрішню петлю витягуємо вгору.
 5. фінальний штрих — широкий кінець протягуємо через вийшов вузол. Якщо ви покроково зможете повторити такий вузол, то вас ніхто не зможе дорікнути в одноманітності!

На вихід

Як правильно зав’язати краватку на роботу — це половина питання, а ось алгоритм святкового вузла — це справжня родзинка. Для початку розберемося як зав’язати найпростіший, на погляд дилетанта, краватку-метелика. Тут потрібно нагадати, що в далекому дитинстві залишилися чудові метелики на гумках. Сучасні елегантні самці повинні зав’язувати свою краватку.

 • Отже, краватка протягуємо під комір так, щоб правий кінець був трохи нижче лівого.
 • Схрещуємо кінці щоб правий був зверху і загортаємо його всередину.
 • А більш короткий кінчик складаємо тим часом в форму потенційної метелики. Правий кінець виводимо назовні і опускаємо зверху. Пропускаємо під складеним лівим кінцем і аналогічно звернувши протягуємо в вийшла петлю.
 • Трохи розтягуємо краватку в сторони, щоб закріпити вузол і зафіксувати положення.

З традиційним краваткою на вихід можна використовувати вузол «Пратт». Він досить цікавий і по-своєму важкий. Так що тренування перед дзеркалом неминучі. Але наберіться терпіння і ви зможете вразити дам на світському рауті своїм зовнішнім виглядом!

Розберемо вузол «Пратт». До речі, його винахідник працював у торговельній палаті і 30 років зав’язував краватку по-своєму, в обхід визнаних способів. Нікому про своє секреті Джеррі Пратт не говорив аж до 1989 року, коли його розсекретив телеведучий Дон Шелбі в своїй програмі.

 1. Для цього вузла краще підійде краватка в міру довгий і не дуже широкий. Протягуємо його під воріт, залишаючи широкий край зліва нижче вузького.
 2. Перекидаємо вузький кінець поверху широкого і протягуємо його через внутрішню петлю, після чого витягаємо назовні.
 3. Тепер широким кінцем обертаємо горизонтально вузький, знову витягуємо вгору через внутрішню петлю, а після протягуємо через що утворився вузол.

Як бачите, немає обмежень за способом зав’язування краватки. Все залежить від вашої фантазії і смаку. При наявності акуратності і вільного часу ви будете виглядати стильно і неймовірно привабливо.

0:10 Як зав’язати краватку Простим вузлом
0:54 Як зав’язати краватку Малим вузлом
1:48 Як зав’язати краватку вузлом Віндзор
2:53 Як зав’язати краватку вузлом Напіввіндзор
3:42 Як зав’язати краватку вузлом Грантчестер
4:47 Як зав’язати краватку вузлом Пратт
5:52 Як зав’язати краватку вузлом Ганновер
7:03 Як зав’язати краватку вузлом Вікторія
7:57 Як зав’язати краватку вузлом Платтсбург
9:07 Як зав’язати краватку вузлом Кент

Ссылка на основную публикацию