Як заробити гроші в селі, де немає роботи?

Де в Росії можна заробити хороші гроші? Якщо це питання цікавить мало не кожної людини, то «як заробити гроші в селі, де немає роботи?» Хвилює здебільшого тих, хто подумує змінити звичний спосіб життя і переїхати на постійне місце проживання в сільську місцевість. Адже гроші потрібні скрізь і завжди. І в місті, і в селі приблизно однакові статті витрат: комунальні платежі, транспортні витрати, мобільний зв’язок, продукти, взуття, одяг. Відмінності лише в цифрах. Відразу варто акцентувати увагу на тому, що мріяти про мільйонні заробітках в селі не варто. Однак цілеспрямовані і працелюбні люди цілком можуть забезпечити собі гідне життя.

Чим зайнятися в селі, щоб заробити гроші?

Багато сільські жителі працюють на збережених ставках: учитель, вихователь, сторож, лікар, листоноша і т.п. Однак зарплата таких фахівців рідко коли перевищує поріг в 5-7 тисяч рублів. Для переселенців в селі завжди знайдеться робота, на яку місцеві просто не хочуть або не можуть йти через відсутність належного досвіду і освіти. Йдеться про такі вакансії, як електрик, фельдшер і т.д. Якщо йти цим шляхом, то варто розуміти, що робота буде віднімати багато часу, а значить, зайнятися господарством або будівництвом навряд чи вийде. А якщо і вдасться, то справи будуть просуватися дуже і дуже повільно. Тому переселенці не часто затримуються на таких посадах. Розвивати своє господарство набагато цікавіше і вигідніше.

Також існують і сезонні роботи. Взимку — заготівля дров. Можна влаштуватися в бригаду до одного з місцевих жителів, який має відповідну техніку. Ця робота не з легких. Ліс потрібно зрубати, розпиляти, привезти і розколоти на поліна. Та й високої оплати тут чекати не варто. Влітку можна зайнятися будівництвом, правда, будувати знову ж доведеться не собі, а комусь іншому. Влітку сільські жителі промишляють збором грибів та ягід, плетуть віники. Але і тут дохід досить малий.

Перший рік (а то і два) знаменується етапом становлення, доведеться раз у раз викручуватися. Однак у переселенців є велика перевага перед місцевими — їм доводиться виживати, мозок починає активно функціонувати: як заробити гроші. І тоді на думку спадають різні ідеї.

Яким бізнесом можна зайнятися в селі?

Якщо підприємницька діяльність в містах заснована в основному на продажах готової продукції, то в селах — на використанні земельних угідь. Основними напрямками бізнесу є вирощування сільськогосподарської продукції та тваринництво.

Домашні продукти — відмінна альтернатива імпортним товарам. Свої помідори, огірки, ранетки більш натуральні і корисні. А молоко і м’ясо від домашніх тварин мають кращі смакові якості, на відміну від фермерських, де виробництво поставлено на потік. Сільський бізнес не обмежується рослинництвом і вирощуванням худоби. Адже існують і інші цікаві і прибуткові ідеї.

Підприємницька діяльність в селі — це один з найбільш затребуваних бізнесів в РФ. Люди все частіше переїжджають із задушливих міст в сільську місцевість, змінюють загазованість і шкідливу роботу на свіже повітря і здоровий спосіб життя.

Збір ягід і грибів

Якщо немає інвестицій для розкрутки бізнес-ідеї на 100000 рублів, але дуже хочеться заробити, сміливо вирушайте в ліс. Восени він може стати непоганим джерелом доходу. Зробити своє хобі заробітком дуже просто: необхідно лише добре розбиратися в ягодах і грибах, а також знайти канали збуту для зібраної продукції. Брусниця, суниця, грузді і т.д. — це безкоштовні ресурси природи, за які міська цінителі готові платити хороші гроші. Далеко не кожна людина має в своєму розпорядженні можливостями і бажанням для того, щоб піти в ліс на пошуки грибів. Крім того, подібний похід без досвіду і навичок може легко перетворитися на провальну затію.

Плюс ідеї в тому, що тут не потрібно спеціального устаткування і інвестицій. Досить мотивації і віри у власний успіх. Слабкі сторони даного задуму — сезонність і необхідність наявності професійних знань про ягодах і грибах.

Вирощування овочів і фруктів

Це одна з найпопулярніших жіночих бізнес-ідей в селі. Вирощувати можна будь-яку сільськогосподарську продукцію:

 • помідори;
 • перці;
 • огірки;
 • морква;
 • картопля;
 • капусту;
 • всіляку зелень;
 • яблука;
 • ягоди і т.д.

Виробництво такої продукції може бути обмежена лише географічними особливостями конкретного регіону і габаритами теплиць. Щоб зробити невелику справу прибутковим, доведеться виділити всю вільну площу земельної ділянки для рослинництва.

Упор слід робити на продукти, що користуються влітку найбільшим попитом і вигідно відрізняються від аналогічної імпортної продукції. Наприклад, маленькі огірки, ідеально підходящі для засолювання, будуть дуже затребувані серед городян в кінці сезону. Дозрілі овочі і фрукти можна здавати в магазини або на ринок. Також можна подумати і про організацію власної овочевої крамниці.

продаж насіння

Знайти добре насіння, не «присмачені» будь-якими хімікатами і володіють високим відсотком схожості, не так просто, як може здатися на перший погляд. Дана бізнес-ідея цілком може стати початком серйозного фермерського господарства або непоганий надбавкою до основного заробітку, все залежить від масштабів виробництва.

У зборі можуть брати участь насіння різних рослин, будь то овочі, фрукти або квіти. Дуже важливо, щоб асортимент був широким, а це значить, що доведеться садити різноманітні сорти культур. Налагодити збут насіння набагато простіше, ніж свіжих овочів і фруктів. Даний продукт має тривалі терміни зберігання. Крім того, необхідність в ньому може виникнути не тільки у міських жителів, а й у сільських, адже далеко не кожен землевласник збирає насіння для майбутнього врожаю.

Бджільництво

Виробництво меду та іншої супутньої продукції — це те, на чому можна і потрібно заробляти в селі або сільській місцевості. У місті немає умов для організації такого бізнесу. Щоб отримати натуральний і екологічно чистий мед, вулика потрібно розташувати на території, придатної для збору і переробки нектару.

Для того, щоб почати виробляти мед, необхідні:

 1. бджоли — їх краще купувати навесні, фахівці радять починати з шести сімей;
 2. вулики — їх можна купити в спеціалізованих магазинах, або зробити самому;
 3. обладнання та інвентар, необхідні для роботи — димар, рамки з сотами, медогонка, захисний одяг і т.д.

Порада: пасіка буває мобільного та стаціонарного. У першому випадку слід подбати про придбання фургона або авто з причепом для зручного перевезення вуликів.

Зміст комах вимагає мінімальних витрат. У теплу пору року бджоли самі забезпечують собі прожиток. Взимку їх потрібно годувати квітковим медом або цукровим сиропом. Дуже важливо правильно піклуватися про бджіл, підтримувати оптимальний мікроклімат в їх «будинках», своєчасно міняти старих маток, вибудовувати гніздові стільники і т.п. Бджільництво вимагає певних знань і умінь, тому не зайвим буде пройти навчальні курси, вивчити всю доступну інформацію.

При грамотному веденні бізнесу невелика домашня пасіка здатна окупити початкові вкладення вже в першому сезоні і навіть принести непоганий відсоток прибутку. Налагодити збут готової продукції нескладно, адже мед любимо і високо цінується багатьма людьми. Сьогодні середня ціна за 1 кг настільки смачного і корисного продукту становить 500 рублів.

Вирощування худоби

Тваринництво — це одна з основних ідей сільського бізнесу, але даний вид підприємництва потребує ретельної підготовки і великих інвестиціях. Розводити можна різних тварин і птахів:

 • кролики;
 • кури;
 • качки;
 • свині;
 • вівці;
 • корови і т.д.

Вибираючи між розведенням кіз в домашніх умовах і вирощуванням корів, необхідно враховувати розміри земельних ділянок. За відсутності належної площі можна і зовсім зупинитися на собаківництві.

Вкладення в тваринництво досить швидко окупаються: підприємець може продавати не тільки м’ясо, а й інші супутні продукти (яйця, масло, молоко, сметану, шерсть). Для того, щоб запустити бізнес з нуля, необхідно написати бізнес-план, скласти проект, кошторис, виявити додаткові витрати і ризики, завчасно визначити коло потенційних покупців, що дозволить знизити відсоток можливих збитків. Належна увага варто приділити і сертифікації своєї продукції.

Чи можна в селі відкрити якийсь заклад?

Така можливість, звичайно ж, існує, але підприємець повинен спочатку визначити доцільність такого бізнесу. Якщо в сільській місцевості живуть здебільшого люди похилого віку, чи є сенс відкривати салон краси або бар?

А ось якщо недалеко від місця проживання пролягає жвава магістраль або федеральна траса, то можна подумати про організацію шиномонтажки, шашличної або придорожнього кафе. Найчастіше на узбіччях таких доріг можна побачити продавців домашніх солінь, свіжих овочів і фруктів, пиріжків і т.д.

Однак не кожне село настільки вдало розташована, зате майже в кожній з них є високошвидкісний інтернет, а це, між іншим, не тільки джерело інформації, але і можливість отримання додаткового заробітку у вільний час, а в деяких випадках і основного.

Як заробити в інтернеті в селі?

Якщо є комп’ютер і доступ до всесвітньої павутини, станьте фрілансером. При грамотному підході віддалена робота нікого не залишить «без шматка хліба». Правда, відразу не варто чекати великих грошей, адже потрібно набратися досвіду і заробити репутацію. Правильна організація свого часу — теж важливий процес.

Порада: зрозуміло, на кліках і партнерських програмах багато не заробити, але ж у фрілансера є можливість стати рерайтером, копірайтером, перекладачем і т.п. Звичайно, якщо людина має освіту і певні здібності.

Крім того, можна працювати віддалено по одній з наступних спеціальностей: бухгалтер, дизайнер, програміст. А можна відкрити ІП та створити сайт спільних закупівель. Інтернет відкриває додаткові можливості і для ремісників, які бажають продавати свою працю: вироби з дерева, в’язані речі і т.д.

Не секрет, що в селах вкрай мало робочих місць з хорошою оплатою праці, а в деяких населених пунктах немає шансів влаштуватися навіть сторожем або технічкою. Але незважаючи на це, люди викручуються і знаходять джерела заробітку.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Підводячи підсумки, хотілося б відзначити, що неважливо, живе людина в місті чи в сільській місцевості, має в своєму розпорядженні великими інвестиціями або не має стартового капіталу, подумує про запуск міні-цеху з виробництва ковбаси або про розведення раків. Адже ніколи не можна передбачити, чи можна домогтися успіху в тому чи іншому бізнесі, не скуштувавши самому. Навіть організація свого невеликого і не дуже прибуткової справи допоможе за деякий час накопичити певний досвід, отримати знання, гроші і вкласти все це в відкриття більш вигідного підприємства.

Ссылка на основную публикацию