Як заморозити зелена цибуля на зиму в морозилці

Хочу розповісти, як заготовити зелена цибуля на зиму в морозилці. Багато хто скаже, що це марна трата часу і ресурсів, адже його можна купити в будь-який час року в магазині. Так, можна, я не сперечаюся. Але чи потрібно це робити? Тому що всім зрозуміло: свіжа зелень в грудні або березні — це розкіш. А ще всім відомо: щоб вона виросла, доїхала до прилавків супермаркетів і при цьому збереглася якомога довше, її обробляють різними хімічними засобами. А ціна? Навіть говорити не хочеться.
Інші скажуть, що вони не заморожують зелень, а вирощують її на підвіконні. Але не у всіх це вийде зробити, та й сім’ї бувають різні — маленькі і численні. На іншу цілий підвіконня кропу піде, і це тільки на обід. Тому, я вважаю, що кілька пакетів такий заготовки про запас нікому не завадить і не зашкодить.

Замороження зеленої цибулі на зиму


Нам будуть потрібні пір’я зеленої цибулі в необмеженій кількості. Я дуже часто роблю заготовку з першої весняної зелені. Лук-батун прекрасно підходить для даної заготовки. Адже у мене величезна грядка в городі, і я не пропускаю можливості використовувати цей скарб.


Миємо, видаляємо пошкоджені і пожовклі частини. Розкладаємо на кухонний рушник, воно повинно бути чистим. Ми залишаємо на деякий час, зайва волога вбереться в тканину і обсохнет. Коли зелень буде суха, можна приступати до подальшої її заготівлі на зиму.


За допомогою ножа і дошки дрібно подрібнити.

Заморозити в пакеті

А далі все просто. Вибираємо, в чому будемо зберігати. Перший метод — в поліетиленових пакетах. Просто укладаємо в них подрібнену зелень, зав’язуємо і відправляємо в морозилку.

У лотку

Накладаємо в лоток подрібнену цибулю. Закриваємо і заморожуємо.
Але якщо ви хочете, щоб ваша зелень була розсипчастою, тоді в лоточок або на кру жок викладаємо в один шар подрібнену цибулю, відправляємо в морозилку. Коду замерзне, швиденько перекладаємо в пакетики і ховаємо назад для тривалого зберігання.

У силіконових формочках для кексів

Цей спосіб зручний, тому що все поділено на невеликі порції, вам не доведеться відламувати від замерзлої брили шматочок потрібного розміру.
Розмістити порізану зелену цибулю в силіконові формочки.


Остигнула кип’ячену воду наливаємо в форму і ховаємо в холодильник. Коли вміст повністю замерзне, перекладаємо в пакет.

В формочках для льоду

Аналогічно попередньому рецепті, тільки порції виходять набагато менше.

Щоб заморожений цибуля не поширював запах по всіх продуктах, які знаходяться поруч, замотайте його в звичайну кулінарну фольгу.

Термін зберігання — 4-6 місяців. Але я використовую його всю зиму до нового врожаю, він не втрачає своїх смакових якостей.

Що можна приготувати

Все, що забажаєте. Його можна додавати в усі гарячі перші і другі страви, і при цьому розморожувати не потрібно. А ось якщо ви вирішите приготувати салат, то попередньо покладіть потрібну кількість зелені в холодильник, що б вона розтанула.

Тепер вам не важко буде зробити цю чудову заготовку: як заморозити зелена цибуля на зиму в морозилці, ви знаєте.

Ссылка на основную публикацию