Як замінити задні гальмівні колодки

У власників автомобілів часто можуть виникнути ті чи інші проблеми, коли улюблену машину доводиться віддати в ремонт і заплатити купу грошей. Але все ж деякі речі можна виправити самостійно. Наприклад, багато людей запитують, як замінити задні гальмівні колодки.

Це досить важливий процес, тому що гальмівні колодки дають гарантію працездатності під час екстрених випадків. І можна без проблем самостійно займатися заміною колодок, щоб не витрачати багато грошей, та й більше розібратися в пристрої своєї машини. Будь-хто зможе зробити заміну, навіть та людина, яка взагалі нічого не розуміє в даній сфері.

Легше пояснити це покроково.

  1. Потрібно припаркувати свій автомобіль в абсолютно сухому місці, в тіні, а також зручному для використання своїх інструментів. Потрібно також не економити час, краще зробити спочатку всі свої справи, а потім зайнятися автомобілем.
  2. Необхідно взяти підставки, розташувати їх під передні колеса для блокування, щоб машина нікуди не зрушилася з місця.
  3. Потрібно на всі сто відсотків затягнути ручне гальмо.
  4. Далі послабити колісні болти за допомогою балонного ключа. Робити це слід, поки автомобіль ще стоїть на поверхні землі.
  5. Потім необхідно використовувати або домкрат з набору інструментів, або гідравлічний варіант. З його допомогою підняти задню частину автомобіля. Для більшої безпеки необхідна установка автомобільних козлів в спеціальних місцях, а далі потрібно опустити на них машину.
  6. Все просто: потрібно зняти колесо.
  7. Далі зняти кришку з гальма, яка нагадує барабан. Потрібно це для отримання доступу до внутрішніх деталей.
  8. Провести огляд гальма на наявність пошкоджень. Якщо ж товщина матеріалу колодок становить менше 3 міліметрів, необхідна заміна.
  9. Використовуючи знімач пружин, потрібно зняти поворотну пружину. Вона тверда, зняти не особливо легко, так як може відскочити, найкраще надіти окуляри.
  10. Надіти спеціальні рукавиці і тримати шпильку для фіксації в задній частині. Провести установку знімача колодок на спеціальну дужку пружини для фіксації. Далі натиснути вниз і повернути знімач в напрямку, який протилежно годинниковою стрілкою, щоб зняти прилад фіксації, а також шпильку.
  1. Зняти колодки, а також те, на що вони були прикріплені.
  2. Перед тим як встановлювати нові колодки, потрібно впевнитися, що забезпечено повну відсутність патьоків, розташованих на циліндрі для гальма.
  3. Зробити перестановку кріплення і перенести на нові колодки.
  4. Можлива установка нових колодок в поєднанні зі старим кріпленням, якщо він знаходиться в хорошому стані.
 1. Далі потрібна установка поворотної пружини.
 2. Потім потрібно відрегулювати гальмо, перед тим як встановлювати колеса. Велика частина коліс має саморегуляцією, але регулювання на самому початку необхідна.
 3. Провести установку гальмівного барабана, помістивши його на гальмівну систему.
 4. Встановити колеса, після чого зняти козли і повністю опустити автомобіль.
 5. В кінцевому підсумку необхідно затягнути болти на колесах.

Ось і все, по суті нічого такого складного, все можна зробити самостійно.

Ссылка на основную публикацию