Як вкласти спати новонародженого

Відразу після народження малюка життя мами кардинально змінюється. Тепер все її думки і переживання зосереджені навколо дитини. Одні починають хвилюватися, що він постійно спить, інші, навпаки, що дитина погано засинає, постійно вередує, а якщо і вдається заснути, то часто прокидається. Завдання кожної мами налагодити здоровий і міцний сон своєї дитини. Давайте розглянемо особливості сну у дітей докладніше.


Скільки повинен спати новонароджений?

На це питання неможливо дати чіткої відповіді. Всі діти індивідуальні. Але можна з упевненістю сказати, що сон для новонародженого малюка дуже важливий. І якщо ваша дитина часто і по багато спить, при цьому у нього хороший апетит, стілець, то це дуже добре. В середньому сон новонародженого триває від 16 до 20 годин в день. Однак якщо його щось турбує, то сон буде переривчастим, дитина буде кряхтеть і плакати.

В такому випадку необхідно виявити і усунути причину занепокоєння. У цьому віці, дітей найчастіше турбують кишкові кольки. Щоб допомогти малюкові викладайте його на животик перед кожним годуванням, прикладайте теплу пелюшку до черевця і давайте спеціальні лікарські препарати. Крім усього цього мама, яка годує, повинна дотримуватися дієти, щоб не нашкодити дитячому незрілому кишечнику.

В якій позі повинен спати новонароджений.

Новонароджені діти ще не можуть самі вибрати зручну їм позу для сну. Тому ми, батьки, самі визначаємо позу для сну дитини. Правильніше буде укладати малюка на бочок, підклавши йому валик з боку спинки, тому що в цьому віці для них характерні часті відрижки, і коли дитина лежить на спині він може вдавитися блювотними масами. Класти малюка потрібно кожен раз на різний бочок, щоб голова дитини формувалася правильної форми.

Способи укладання немовлят

  1. Найпоширеніший спосіб укладання дитини це погойдування з боку в бік. Ніжні і плавні хвилеподібні рухи швидко заспокоюють малюка, і він засинає, при цьому відчуває мамине тепло, а це найважливіше для них в цьому віці.
  2. Другий спосіб укладання дитини це спільний сон з мамою. Такий сон буде зручний всім, крім тата. Тому що йому просто не залишиться місця на ліжку. Проте, дитини такий сон дуже навіть влаштовує. Він відчуває присутність мами і спокійно сопе. Спільний сон також приємний і мамі. Обіймати і відчувати свого малюка щастя для неї.
  3. Третій спосіб має на увазі під собою самостійне засинання дитини. Це, звичайно сподобається не всім дітям, проте якщо дитину привчити до цього, то життя мами стане значно простіше. Для цього потрібно сформувати чіткий режим, при цьому послідовність дій повинна бути однакова. Тобто малюк повинен знати, що зараз його спокутують, погодують, поцілують, і він буде засипати в своєму ліжечку.
  4. Можна укладати дитину на спеціальному м’ячі — фитболе. При цьому мама тримає на руках немовля і обережно стрибає на м’ячику. Дитині приємні ці відчуття, і він засинає.

Як вкласти дитину вночі без заколисування

Кожна мама знає і бачить, коли її малюк втомився і хоче спати. Зазвичай діти починають терти очі, вередувати, позіхати, а значить можна починати готуватися до сну.

Перед сном обов’язково скупайте дитини в теплій водичці з заспокійливими травами. Дайте малюкові розслабитися у ванній і акуратно помийте його. Намагайтеся не засмучувати малюка, не давайте йому плакати. Після купання легенько погладьте дитини, дайте йому трохи охолонути. Після чого можна починати його одягати. Намагайтеся не кутати дитини, інакше він просто не засне від спеки. Але і замерзнути дитина не повинна. Провітріть кімнату і покладіть малюка в ліжко. Дайте йому груди, або пляшечку, щоб він остаточно заспокоївся. Гладьте дитини по спинці, голівці. Якщо раптом він починає вередувати, можна дати йому пустушку. Добре, якщо мама заспіває малюкові пісню, або буде шепотіти ласкавим голосом. Ці дії допоможуть малюкові самостійно і досить швидко заснути.

Як привчити спати в своєму ліжечку.

Спільний сон мами і дитини — це звичайно дуже добре, однак якщо ви не плануєте в майбутньому спати разом з дитиною, то краще не починати спати разом. Поки малюк маленький привчити його до своєму ліжечку дуже просто. Для початку підсуньте ліжечко дитини до вашої якомога ближче. Ідеально, якщо на ліжку дитини буде знімний борт. Потроху відсувайте ліжечко подалі від себе. Поступово малюк навчиться спати окремо і тоді коечку можна буде поставити на колишнє місце. Малюкові буде комфортно в ній, і він буде відчувати себе захищеним.

Поради по укладенню малюків

  1. Перед сном обов’язково підготуйте кімнату. Вологість повітря повинна бути не менше 50%, а температура близько 23 градусів. Обов’язково провітріть кімнату. Постеліть на місце дитини чисту пелюшку, вимкніть світло і включіть нічник.
  2. Викупайте дитини в відварі з заспокійливих трав, наприклад з пустирником або низкою. Це допоможе швидше укласти немовляти.
  3. Одягніть дитини в чисту, поглаженное одяг. Слідкуйте за тим, щоб йому не було жарко в цьому одязі.
  4. Заспівайте дитині колискову, розкажіть казку. Всі ці звуки, що видаються мамою, заспокоять малюка.
  5. Гладьте і цілуйте дитину якомога частіше. Він завжди повинен відчувати, що мама його любить і що вона поруч.

Всі ці правила допоможуть вам скорегувати сон дитини, адже в ньому не тільки сила і здоров’я малюка, але так само сила його мами.

Правила дитячого сну — доктор Комаровський (відео)

Ссылка на основную публикацию