Як вивести полинялі плями з білого та кольорового одягу?

У практиці кожної господині траплялося, коли одне кольорове виріб псувало всю прання і офарблювало інші речі. Ситуація поширена і способів її вирішити безліч. Про те, як вивести полинялі плями з білого та кольорового одягу поговоримо більш докладно.

Відновлення світлою і білого одягу

Прання кольорових і світлих речей повинна проходити окремо

Приступати до виведення полинялих плям потрібно відразу після їх виявлення, не чекаючи, поки забруднена річ повністю висохне. Сам процес обробки можна виконати за допомогою різних засобів: аптечні склади, побутова хімія, пральні та миючі засоби.

Найбільш простий, але менш щадний для самої тканини — це замочування в слабкому розчині «Білизни». Для цього буде потрібно виконати наступне:

  • візьміть чисту ємність, наберіть холодної або прохолодної води;
  • додайте в ємність відбілювач з урахуванням розміру речі і обсягу набраної води. Перед додаванням уважно вивчаємо етикетку на пляшці з відбілювачем;
  • через 90-120 хвилин витягуємо виріб, полощіть і повторно стираємо.

Такий спосіб виведення полинялих плям краще використовувати тільки для натуральних бавовняних і лляних тканин. Синтетика або речі з додаванням синтетичних волокон не витримає навіть короткочасного впливу хлорсодержащего кошти.

Для випадково забарвлених речей з синтетики краще застосувати щадний кисневмісний плямовивідник, який наноситься на пляму під час попереднього замочування.

Якщо вдома відбілювача немає, то слід скористатися простим рецептом. Візьміть 1 столову ложку крохмалю, кухонної солі, лимонного соку або кислоти. Змішайте компоненти в окремій ємності і додайте ложку прального порошку з вмістом відбілюючих частинок.

Далі поступово підливайте води, поки не вийде пасто- або кашоподібний розчин. Дану суміш нанесіть на забруднену полинялим барвником тканину з виворітного боку. Час обробки 10-12 годин. Через відведений час приберіть засіб з тканини і виперіть відповідним способом.

Як вивести сліди з кольорових речей?

Існують спеціальні миючі засоби для виведення плям від полинялих виробів

Вивести полинялі плями з кольорового одягу можна за допомогою відповідних засобів для виведення плям. Наприклад, існує доступний складу під торговою маркою «K2r», розроблений для обробки кольорових речей з делікатних тканин.

Даний засіб дозволяє видалити зі структури матеріалу неоригінальні кольору і барвники, що відрізняються від речовин, що наносяться в заводських умовах. Тобто відбілювач видаляє тільки плями від полинялих речей, не зачіпаючи вихідний колір вироби.

Процес обробки речей відбілювачем «K2r» такий:

  • наберіть 5 літрів холодної води в окрему ємність. Додайте миючий засіб і ретельно перемішайте до повного розчинення;
  • занурте виріб, забруднені полинялими слідами, в воду і залиште відмикати згідно часу, зазначеному в інструкції;
  • речі з бавовни підлягати обробці протягом 2 годин, з натурально вовни — 2-3 години, з шовку — не більше 6 годин;
  • після відбілювання потрібно злити брудну воду і ретельно промити річ до повного видалення складу з тканини.

Перш ніж занурити річ в розчин потрібно перевірити цветоустойчивость забрудненого вироби. Для цього нанесіть трохи засобу з виворітного боку виробу в непомітному місці. Якщо через 10-15 хвилин відторгнення заводського барвника не відбулося, то можна сміливо занурювати виріб в воду.

Щоб вивести полинялі плями з речей, що має малюнок слід скористатися «Ванішем» або аналогічним засобом для виведення плям. Засіб наноситься на чистий ватний тампон, після чого проводиться обробка плями, поки склад не виведе барвник з матеріалу.

З народних засобів можна скористатися розчином спирту і води. Змішайте 100-150 мл спирту в 2-2,5 літрах води і замочіть виріб на 30-45 хвилин. Після добре прополощіть або при необхідності повторіть.

Як запобігти линьку речей?

Укус є найпростіших засобом для виведення різного роду плям

Найпростіше і ефективне рішення — це уважно вивчити пришитий до виробу ярлик, на якому вказані всі необхідні умови прання для конкретної речі. Дотримання цих простих вказівок 100% убезпечить виріб від линьки, тим більше, якщо річ якісна і використовується правильне миючий засіб.

Не можна прати разом біле, кольорове і темне білизна. Якщо потрібно випрати велика кількість, то речі сортують за кольором і температурі, при якій вони стираються. Синтетику і натуральні тканини також краще рознести в різні групи і випрати окремо.

Прання нових речей проводите після короткочасного замочування в холодній воді з додаванням 1-2 столових ложок солі.

Ссылка на основную публикацию