Як вивести пляму від трави з джинс, куртки та інший одягу?

Активний відпочинок, пікнік на природі або просто робочі вихідні на дачі припускають, що рано чи пізно ви забрудните речі в траві. Здавалося б, це дрібниці в порівнянні з добре проведеним часом, але в підсумку прати речі все одно доведеться. Як відіпрати плями від трави з одягу, щоб навіть від складних забруднень не залишилося слідів?

Чим можна видалити плями трави?

З видаленням зелених слідів краще не зволікати — після висихання забруднення погано піддаються виведенню

Виведення слідів і плям від трави, листя та іншої зелені можна виконати за допомогою двох типів засобів — це розчини зовнішнього дії і миючі склади. До першої групи ми умовно відносимо ті склади і речовини, які можна знайти в домашній аптечці і на кухні: нашатир, перекис водню, сода і т.д.

Миючі склади — це господарське мило, рідкі і гелевидні кошти, різні види порошків. Для зручності сприйняття ми склали таблицю, в яку включили перелік всіх речовин, що використовуються для чищення слідів трави.

Технологія їх нанесення на одяг і використання буде описана нижче. Вибір конкретного засобу безпосередньо залежить від характеру плями. Складно виведені і застарілі сліди вимагають набагато більшої уваги і тимчасових витрат на обробку.

Речовина / Розчин
Галузь застосування
Господарське мило Замочування, свіжі сліди і плями
Рідкий або гранульований порошок Замочування, слабкі забруднення
Нашатирний спирт Обробка плям будь-якої складності
Перекис водню Знебарвлює волокна білих тканин, обробка зелених слідів і плям
Сода, сіль Замочування, обробка складних забруднень

Видалення свіжих забруднень

Сіль допомагає розм’якшити забруднення і додається на етапі попереднього замочування

Відіпрати свіжі плями від трави не складе труднощів, якщо приступити до виведення вчасно, поки забруднення не висохло і не сильно проникло в структуру матеріалу. Перед виконанням робіт буде потрібно підготувати ємність з холодною або теплою водою, господарське мило або порошок, сіль.

Процес виведення свіжих плям такий:

  • встряхиваем забруднену річ для видалення пилу з поверхні тканини. Зчищають залишки землі і піску, якщо такі присутні;
  • в набрану воду додаємо сіль — 2-3 столові ложки на 3 л. Занурюємо одяг в ємність. На пляма від зеленої трави ретельно наносимо господарське мило. Час замочування — 2-3 години;
  • після замочування застіривать отмокшее пляму за допомогою мила, порошку або будь-якого іншого миючого засобу. Після відправляємо річ на прання в пральну машину.

Описаних заходів цілком достатньо для видалення малопомітних або тільки що утворилися слідів від трави. При необхідності можна скористатися щадним засобом для виведення плям, який наноситься на забруднення перед пранням в машинці і витримується на тканини згідно з інструкцією.

Виведення застарілих слідів

Щільні тканини перед пранням замочують на 2-4 години

Застарілі і засохлі сліди більш проблемні, так як після висихання трава і сік від зелені дуже сильно в’їдаються в волокна матеріалу. Особливо добре це помітно на джинсах і речах з дуже щільних тканин, де старі забруднення дуже важко вивести.

Спочатку справедливо використовувати метод, описаний вище — замочуємо джинси, куртку або інший одяг в солоній воді, обробивши забруднення господарським милом або завдавши на сліди трави пару крапель засобу для виведення плям.

Для подальшого очищення плям можна застосувати наступне:

  • Віджимаємо річ і наносимо за допомогою ватного тампона нашатирний спирт на забруднену ділянку. Протираємо плями, поки тампон або губка продовжує бруднитися. Далі змінюємо солону воду на трохи теплий мильний розчин і додаємо 2-3 столові ложки нашатирю. Застіривать плями в даному розчині. На закінчення прополіскують одяг і стираємо в машинці.
  • Для очищення щільного джинса або текстилю можна задіяти пасту, приготовану з соди, води і 1 чайної ложки лимонної кислоти. Змішуємо компоненти до утворення густої кашки. Щоб вивести пляму від трави на джинсах буде потрібно нанести пасту на тканину і витримати до повного висихання. Після вичищаємо засохлий склад і стираємо виріб.
  • Якщо лимонної кислоти під рукою не виявилося, то її можна замінити оцтом. Обробіть змочені плями трави содою з надлишком так, щоб речовина повністю покривало забруднену область. Далі пролийте соду оцтом і залиште відмикати на 5-7 хвилин. Після видаліть склад з тканини, а річ заперіть миючим засобом.
  • Біла білизна і тканину добре очищається за допомогою перекису водню. Розчин наноситься на попередньо замоченное пляма. Час впливу на тканину — не більше 10 хвилин. Чи не рекомендуємо застосовувати даний спосіб для делікатних тканин, так як з часом перекис сильно истончает волокна матеріалу.

Сліди, залишені соком кульбаби і чистотілу, виводяться аналогічним чином. Спочатку замочуємо забруднений річ в солоній воді з застосуванням порошку або рідкого миючого засобу.

Далі наносимо на цятки слабкий розчин нашатирного спирту і води (1: 1). Після споліскуємо річ і капаємо 2-3 краплі кисневмісних плямовивідника.

Ссылка на основную публикацию