Як вивести пляму від шоколаду c одягу і оббивки меблів?

Шоколад і солодкі кондитерські вироби з додаванням какао люблять все, але нікому не подобається, коли улюблені ласощі бруднить улюблені речі і оббивку меблів. Але іноді це трапляється і питання про те, як вивести пляму від шоколаду з одягу стає найбільш актуальним.

Що не можна робити з плямами від шоколаду?

Відразу ж після потрапляння на одяг постарайтеся прибрати шоколад серветкою або чистою тканиною

Плями від шоколаду відносяться до складних забруднень. Це означає, що є вірогідність, що одного прання, навіть із застосуванням правильно підібраного миючого засобу буде недостатньо.

Це пов’язано з тим, що входять до складу шоколаду речовини і основа у вигляді какао-порошку дуже сильно проникає в структуру тканини. При неправильному виборі способу очищення і засоби для виведення існує ризик, що в подальшому пляма вивести буде неможливо.

Перш ніж зробити будь-які дії запам’ятайте, що робити не можна:

 • Жири, що містяться в какао (основний інгредієнт), в’їдаються в волокна матеріалу, утворюючи великі розлучення без чітких меж. Тому для їх виведення не можна використовувати натуральні засоби на основі рослинних або тваринних жирів.
 • Велика кількість білка і білкових з’єднань під дією високих температур згортається. Намагайтеся не допускати нагрівання і впливу гарячої води на сліди від шоколаду, так як це тільки закріпить їх в матеріалі.
 • Дубильні речовини, що входять до складу будь-якого натурального шоколаду можуть привести до відторгнення слабких барвників для тканини. Відразу після утворення плями не допускайте чистки без використання миючих засобів, але і не чекайте, поки звільниться час, щоб приступити до прання.
 • Не можна прати сліди без підкладкової тканини. Під час прання і чищення завжди підкладайте під пляму чисту білу тканину або промокальний папір. Це виключить розповзання плями за матеріалом, з якого пошита річ, і допоможе швидше видалити забруднення.

Перед тим як відіпрати плями шоколаду вивчіть заводську бирку або ярлик на одязі. З’ясуйте склад тканини і способи чистки вироби. На основі змісту натуральних і синтетичних волокон слід вибирати склад для виведення плям.

Як прибрати свіжі сліди?

Свіжі сліди добре видаляються за допомогою нашатирю і денатурованого спирту

Свіжі плями досить легко піддаються виведенню за допомогою звичайного прання з використанням миючих засобів і аптечних розчинів. Зовсім невеликі за розміром сліди і ледь помітні розлучення відразу після їх виявлення потрібно змочити в холодній воді.

Далі розчиніть кухонну сіль в окремій ємності — 1-1,5 столові ложки на 1 л холодної води. Занурте в розчин забруднену шоколадом річ ??і заперіть руками. Можна використовувати господарське мило або будь миючий засіб в рідкій формі.

Великі забруднення і помітні сліди шоколаду можна вивести за допомогою наступного:

 • Розчиніть 1 столову ложку нашатирного спирту в 150-200 мл злегка теплої води. Розчин наноситься на свіжу пляму від країв забруднення до центру. Це потрібно, щоб забруднення не сильно розповзалося і не бруднити чисту тканину вироби.
 • Накришить або натріть 2-3 столові ложки господарського мила (72%). Для цього використовуйте тонкий ніж або тертку з дрібної січкою. Далі додайте 1 столову ложку нашатирю і натерте мило в 200-250 мл води, і ретельно перемішайте. Отриманий засіб наноситься на забруднення до видалення слідів какао.
 • Розчиніть в 250 мл води 3 чайні ложки етилового спирту і 1-2 чайні ложки нашатирю. Далі обробіть плями шоколаду з виворітного боку, попередньо проклавши паперовий рушник або тонку бавовняну тканину. Після змийте нанесене засіб, а річ виперіть в пральній машині.

Для нанесення вищеописані складів краще використовувати чисті ватяні диски. У міру осідання забруднення на ваті міняйте диск — це підвищить ефективність роботи і дозволить вивести пляму набагато швидше.

Процес видалення застарілих плям

Не допускайте повного висихання забруднення на одязі

Застарілі і сильно в’їдаються в тканину плями від шоколаду вивести дуже складно. Існує ймовірність, що навіть після обробки може залишитися слід. Він буде менш помітний, але все одно такий одяг вже непридатна для шкарпетки на вихід.

Перш ніж відіпрати плями від шоколаду потрібно вивернути річ на виворітну сторону і підготувати підручні засоби: скляна або керамічна ємність, бавовняна тканина, ватяні диски або поролонова губка.

Вивести застарілі плями можна за допомогою таких засобів, як:

 • Світлі і білі тканини обробляються перекисом водню. Розчин наноситься на забруднену область. Час обробки — 15-20 хвилин. Після витримки перекис змивається під струменем холодної води. Чи не застосовуйте перекис для чищення темних і чорних речей — це призведе до знебарвлення.
 • Темні тканини можна очистити розчином, отриманим з 2 чайних ложок нашатирного спирту і гліцерину, змішаних з 1 чайною ложков води. Суміш наноситься на пляму і злегка втирається в тканину вироби. Час витримки на одязі — не більше 5 хвилин.
 • Одяг з натуральної вовни і делікатних тканин очищається розчином гліцерину, підігрітим до 40-45 ° С. Теплий гліцерин наноситься на сліди шоколаду і витримується протягом 15-20 хвилин. Можна змішати 100 мл гліцерину зі 100 мл води і 10-20 мл нашатирного спирту. Засіб наноситься аналогічним способом. Час впливу на тканину — до 10 хвилин.
 • Сліди шоколаду з джинсової або будь-який інший щільної тканини можна вивести за допомогою уайт-спіриту. Спочатку засіб пробується на непомітній ділянці, щоб не пошкодити тканину під час обробки. Якщо оброблений матеріал не линяє, то можна наносити уайт-спірит на пляму. Після 5 хвилин витримки обробіть забруднення нашатирем і прополощіть річ в холодній воді.
 • Натуральні тканини такі, як незабарвлений бавовна або льон, можна очистити з використанням щавлевої кислоти. Коштів змішується з водою з розрахунку: 1 чайна ложка кислоти на 250 мл води. При нанесенні потрібно акуратно втерти розчин в тканину і витримати 2-3 хвилини.

Якщо жоден з наведених способів не допоміг, то слід скористатися народним рецептом. Для цього змішайте однакову кількість гліцерину і жовтка від курячого яйця. Густу суміш нанесіть з лицьового боку на пляму і ретельно втирайте в тканину вироби.

Коштів потрібно витримати протягом 5-7 хвилин. Після цього буде потрібно ретельно виполоскати суміш з тканини. Після полоскання вивертаємо виріб навиворіт і пропрасовуємо через прокладочні тканину.

Ссылка на основную публикацию