Як вивести плями від відбілювача

Коли відбілювач потрапляє на тканину, він майже відразу ж знебарвлює її і залишає біле або жовта пляма. Більшість плям з тканини можна прибрати, так як вони не пошкоджують забарвлення матеріалу. Однак плями від відбілювача вже не вивести — хлор повністю видаляє барвник тканини. Щоб позбутися від плям відбілювача на одязі, вам насправді потрібно не виводити їх, а відновити колір на знебарвлених ділянках матеріалу.

З чого почати — нейтралізація відбілювача

Якщо відбілювач залишається на тканини занадто довго, він може проїсти отвір в ній. Тому найголовніше, що потрібно зробити в першу чергу для збереження тканини від подальших ушкоджень:

 1. Почніть з промивання тканини холодною водою, щоб видалити по можливості якомога більше залишків відбілювача.
 2. Потім нейтралізуйте залишився відбілювач за допомогою харчової соди. Для цього змішайте її з водою до утворення густої пасти і розмажте по плямі.
 3. Залиште пасту на плямі від відбілювача до повного її висихання, а потім кошторисі щіткою.

Відновлення кольору тканини спиртом

 1. Змочіть спиртом ватний тампон (спунжік).
 2. Обітріть область навколо плями.
 3. Протріть пошкоджену ділянку тканини ватним тампоном, проводячи їм з області поза плями у напрямку до його центру. Спирт послабить барвник тканини на непошкодженому ділянці і дозволить перерозподілити його на знебарвлене пляма від відбілювача.

Відновлення кольору тканини маркерами

 1. Візьміть забруднений одяг з собою в магазин.
 2. Знайдіть маркер для тканини або перманентний маркер, який за кольором буде максимально відповідати забарвленню вашого одягу.
 3. Акуратно зафарбуйте пляма від відбілювача. Робіть це поступово і акуратно, не вилазячи за кордону плями, до тих пір, поки зафарбований ділянка не перестане виділятися на загальному тлі одягу.
 4. Якщо ви занадто сильно зафарбували пляма, промокніть його змоченим в спирті ватним тампоном — це видалить надлишок фарби маркера.

Відновлення кольору тканини барвником

Є два способи як використовувати барвник для видалення плям від відбілювача з кольорових речей. Ви можете пофарбувати тільки знебарвлене відбілювачем пляма або ж пофарбувати одяг цілком. Для досягнення найкращих результатів, повторно пофарбуйте одяг цілком.

 1. Купіть в магазині або супермаркеті барвник для тканини, який за кольором максимально відповідає забарвленню вашої заплямованою одягу.
 2. Використовуйте засіб для знебарвлення тканини, щоб прибрати весь барвник з кольорових речей перед повторною фарбуванням.
 3. Наступні дії обраного барвника, щоб повторно пофарбувати одяг.
 4. Тканина краще обробити фіксуючим засобом, щоб закріпити барвник і зробити забарвлення більш стійкою до зовнішніх впливів.

Як вивести плями від відбілювача з білої тканини

Найлегше вивести плями від відбілювача з білої тканини, так як їх поява насправді викликано жовтим барвником в складі відбілюючого кошти. А це означає, що вам буде потрібно видалити плями барвника, а не відновлювати колір для обесцвеченного ділянки. Дотримуйтеся вказівок у нашому керівництві, Як видалити плями фарби з бавовняної тканини.

Як позбутися плями відбілювача на чорній тканині

Також досить просто позбутися від плям відбілювача на чорній тканині. Потрібно лише зафарбувати пляму від відбілювача чорним перманентним маркером, використовуючи рекомендації вищеописаного способу «Відновлення кольору тканини маркерами».

Як прибрати плями від відбілювача з джинсової тканини

Темний джинсовий матеріал містить велику кількість барвника в своїх волокнах, тому спосіб відновлення кольору тканини спиртом добре спрацює на такий джинсовому одязі. З більш світлих джинсів прибрати плями від відбілювача складніше — важко повторно так само саме пофарбувати пошкоджену ділянку. Замість цього ви можете або закрити пляма від відбілювача латкою, або перетворити його в дірку і зробити вигляд, що так і повинно бути. Ви можете вибрати латочку на будь-який смак; класичний варіант — з такого ж джинсового матеріалу виріжте латочку забавної форми і приклейте за допомогою праски або пришити на задане місце.

Як позбутися від плям відбілювача на рушниках

Рушники зазвичай не містять великої кількості барвника в своїх волокнах — це запобігає потраплянню фарби на вашу шкіру від витирання, тому спосіб відновлення кольору тканини спиртом не спрацює. Петельна структура більшості рушників чудово підходить для поглинання води, але сильно ускладнює відновлення кольору тканини маркерами. Спробуйте використовувати описаний вище спосіб відновлення кольору тканини барвником, але обов’язково використовуйте закріплювач барвника, щоб фарба з рушники не потрапила на вашу шкіру після душу. Або просто повністю відбілити рушник, видаливши всю його забарвлення, і користуйтеся новим білим рушником санаторного типу.

Як видалити плями від відбілювача з взуття

Спосіб видалення плями від відбілювача з взуття залежить від кольору плями. Якщо він білий, значить фарба матеріалу була видалена. Більшу частину взуття, яка дістала плями від відбілювача, дуже легко перефарбувати. Ви можете віднести взуття в майстерню, щоб вам професійно її перефарбували, або можете пофарбувати взуття самостійно, використовуючи описані вище способи. Якщо фарбування взуття не варіант, ви можете завжди створити який-небудь візерунок у поєднанні з плямою від відбілювача і надати їй свій власний унікальний стиль.

Якщо пляма жовтого кольору, значить жовтий барвник з відбілювача пофарбував поверхню вашого взуття і його потрібно видалити. Щоб зробити це, виконайте наступні дії, описані в нашому керівництві Як видалити жовті плями від відбілювача з взуття.

Як прибрати плями від відбілювача з килимів

 1. Кожен раз, коли у вас з’являється пляма від відбілювача, ви повинні спочатку нейтралізувати відбілюючий засіб. Щоб зробити це, змішайте трохи харчової соди з водою до отримання густої пасти. Втирайте пасту в пляма, а потім дайте їй висохнути. Після висихання, приберіть пасту пилососом.
 2. Найпростіший спосіб прибрати плями від відбілювача з килима — відрізати невелику його частину і замінити на іншу (відповідного розміру, форми і кольору). Відріжте квадратний або прямокутний шматок і замініть таким же новим. Прошийте місця стику зі зворотного боку нитками або проклейте їх скотчем. Розчешіть ворс килима в одну сторону.
 3. Тим не менш, ви можете спробувати повторно пофарбувати пляма за допомогою одного із зазначених вище способів відновлення кольору, або зверніться за допомогою до професіоналів, які займаються хімчисткою та ремонтом килимів.

додаткові поради

 • Плями відбілювача можуть з’явитися на білизну через залишки білизни в дозаторі миючих засобів (диспенсере) пральної машини, або від пролитої краплі при заливці відбілюючого кошти в дозатор. Щоб запобігти в подальшому появу таких плям, подумайте про перехід до використання кисневого відбілювача для вашого білизни.
 • Якщо пляма від відбілювача на одязі не виходить видалити або зафарбувати, залиште її, щоб носити під час роботи з відбілюючим засобом — це допоможе уникнути появи таких плям на іншому одязі.
Ссылка на основную публикацию