Як вирощувати трюфелі в домашніх умовах?

Трюфель вважається найдорожчим делікатесом серед усіх відомих світу грибів, але не дивлячись на це, він широко використовується в кулінарії, а тим, хто працює з трюфелями, приносить дуже непоганий прибуток. Справа в тому, що трюфель — дуже рідкісний гриб, а його пошуки є досить трудомісткий процес, адже він росте на глибині 30 см від поверхні землі. Ростуть трюфелі до того ж в теплому і сприятливому кліматі, в таких країнах, як Португалія, Італія, Франція, в змішаних лісах, дубових і букових. Іноді даний гриб можна зустріти в теплих регіонах Росії і України.

Існує кілька різних сортів грибів трюфелів, найвідоміші з яких білі, чорні і китайські. Всі види цього делікатесу дуже смачні і незвичайні, а спробувати їх можна в дорогих елітних ресторанах.

Чи можна виростити трюфелі в домашніх умовах?

Незважаючи на те, що трюфелі мають високу вартість і дуже вибагливі і примхливі, їх можна вирощувати і в Росії. Для цього досить створити необхідні умови і запустити в них міцелій цих грибів. Як міні-бізнес в домашніх умовах таке грибне господарство навряд чи підійде, але його по праву можна порахувати найвигіднішим бізнесом в сільському господарстві.

Як виростити трюфелі в домашніх умовах?

Вирощування трюфелів в домашніх умовах — процес недешевий і трудомісткий. У цій справі дуже важливо бути педантом і точно слідувати інструкціям. В іншому ж випадку всі витрати грошей, часу і енергії можуть бути марними. Але якщо ви все зробите так, як потрібно, високий дохід з швидкою окупністю не змусять вас довго чекати.

витрати

Оскільки сам гриб дуже дорогий, витрати будуть потрібні не тільки тимчасові і енергетичні, а й чималі матеріальні, особливо якщо піднімати бізнес з нуля. Ймовірно, купівля обладнання для виробництва сиру в домашніх умовах обійдеться дешевше, але варто відзначити, що вирощування трюфелів практично не має на увазі конкуренції, на відміну від виготовлення сиру.

зміст ділянки

Буде дуже добре, якщо ділянка землі для роботи у вас вже є. Але якщо його немає, можна орендувати або зробити його покупку. Оренда землі навряд чи буде для вас рентабельною, оскільки використовувати протягом усього року її не вийде, а значить, землю краще купити. При цьому площа ділянки необхідно вибирати з розрахунку на кількість грибів, яке ви готові вирощувати. З 1 гектара можна отримати близько 10 кілограмів грибів, але ця оцінка вірна лише в разі, якщо досвід на даній ділянці не перший. 1 гектар землі в середньому в різних куточках Росії обійдеться в 1-4 мільйони рублів. При цьому необроблена земля коштує дешевше, але потребують певної обробки. Після покупки землю буде необхідно утримувати в порядку і постійно підживлювати добривами.

Саджанці та міцелій

Зрозуміло, без насіння немає сенсу дізнаватися, наприклад, як виростити печериці в домашніх умовах, не те що трюфелі. І необхідно розуміти, що міцелій і саджанці для трюфелів коштуватимуть в десятки разів більше, ніж міцелій гливи та інших менш примхливих грибів. Але для підприємців зі стажем і хорошим початковим капіталом це завдання цілком підйомна, адже вартість одного саджанця разом з міцелієм до нього складе близько 800-1700 рублів, а для заселення ними 1 гектара землі знадобиться близько 500 штук. Тому в цілому витрати на це складуть 400-850 тисяч рублів.

Правильна посадка саджанців дерев для вирощування трюфелів

Порада: оскільки вирощування трюфелів — процес дуже дорогий і трудомісткий, перед тим, як до нього приступити, слід не тільки добре подумати над завданням, а й чітко слідувати інструкціям. Спершу необхідно «випробувати» дану місцевість на предмет здатності проживання в ній трюфелів. Для цього варто спробувати виростити кілька пробних саджанців з міцелієм на власній ділянці дачі (якщо є) або на ділянці знайомих. Справа в тому, що в залежності від того, в якому районі країни ви живете, гриб може просто не прижитися. Але в разі успіху ви отримаєте перший невеликий урожай грибів, який зможете спробувати на смак самі, продати або зібрати з нього насіння. Надалі саджанець з ділянки можна пересадити на той, який ви виберете під власний бізнес.

Умови вирощування трюфелів в домашніх умовах

При вирощуванні трюфелів в штучних умовах дуже багато важить педантичність, точне дотримання інструкцій, вибір грунту і правильний догляд.

вибір ділянки

Просто визначити стан клімату місцевості щодо виживання трюфелів і купити земельну ділянку недостатньо, його ще потрібно вибрати відповідно до деякими вимогами:

  • Кут нахилу землі, якщо такий є, повинен бути не більше 15 градусів.
  • Грунт повинна бути стійкою до водної ерозії.
  • Грунт повинна витримувати стандарт оптимальності сонячного світла і вітру.
  • Родючий шар грунту повинен бути не менше 10-30 сантиметрів.

Догляд за грунтом

Землю для вирощування трюфелів необхідно своєчасно удобрювати, а також стежити за рівнем лугу. Для цього слід опустити в грунт лакмусовий папірець, і якщо вона забарвиться в синій колір, трюфелі можна сміливо висаджувати в грунт. Що ж стосується добрив, то в землі завжди повинні в оптимальній кількості міститися кальцій у вигляді крейди та вапна та інші мінеральні та органічні речовини.

Догляд за деревами-партнерами

Трюфелі ніколи не живуть окремо від тих сортів дерев, під якими виростають. Тому догляд за ними так само важливий, як і догляд за самими грибами. Вони живуть разом з оливами, секвоями, цитрусами, але не переносять сусідства сосен, ялин, каштанів, ялиць, лаймов, тополь і верб.

Саджанці необхідно захищати від тварин (присутність свиней трюфелі не переносять), шкідників і паразитів. Для поліпшення микориза і кращого проникнення сонячних променів в грунт деревам необхідно також вчасно обрізати гілки та стовбур. При цьому саджанці надалі бажано містити висотою не більше 1 метра. Взимку ж деякі дерева, що заважають сонячного світла, можна зовсім видалити з ділянки.

Вирощування трюфелів в домашніх умовах — інструкція

Після того, як ви вибрали і підготували грунт, вам буде потрібно висадка міцелію з саджанцями. До російського регіону краще підійдуть дуб і ліщина. На одному гектарі землі слід тримати не більше 500 дерев. Якщо грунт використовується вперше, удобрювати її спеціально не потрібно, якщо вона, звичайно, відповідає стандартам якості і кількості лугу і мінералів.

посадка саджанців

Для посадки трюфелів безпосередньо в грунт слід виконати кілька кроків:

  • Зробити ямки оптимального для коренів дерев розміру (близько 70 см глибиною).
  • Змочити їх водою.
  • Опустити саджанець кореневою системою в виїмку, засипати землею.
  • Рясно полити водою.
  • Соломою, листям дуба або гілками покрити грунт навколо стовбура саджанця для захисту.
  • Покрити саджанці плівкою (по можливості).

Порада: намагайтеся при посадці берегти кореневу систему саджанців. Крім того, необхідно стежити за землею над корінням: якщо вона потріскалася, її необхідно присипати піском.

Догляд за плантацією трюфелів

Як тільки ви заклали першу плантацію грибів, необхідно ретельно її берегти від зовнішніх впливів. Вчасно слід удобрювати грунт мінеральними комплексами, що містять цинк, мідь, залізо, магній і бор. Крім того, не варто забувати і про необхідність видаляти бур’яни.

Збір врожаю

Після висадки дерев з міцелієм перший урожай слід чекати через рік. Якщо над плантацією почали літати мухи, значить, урожай дозрів. Їстівними вважаються тіла зі спорами на відстані в 20 см від землі. Стиглі трюфелі округлі або трохи витягнуті, і вага кожної групи цих грибів складає 500-1000 м Також необхідно пам’ятати, що пошуки грибів не варто обмежувати лише місцем під деревом в кореневій системі, адже вони можуть перебувати і на відстані в 2-3 м від нього.

Збір врожаю

Ціна грибів і вигода

У різних куточках світу і навіть в різних районах Росії трюфелі можна зустріти по різної вартості. В хорошому ресторані за 1 грам трюфеля ви можете заплатити 5 доларів. Ціна ж за кілограм трюфелів обійдеться близько 500-5000 доларів і навіть вище. Врахувати варто і той факт, що урожай, як правило, виходить невеликий, якщо вирощувати його в домашніх умовах. Для пошуку диких трюфелів використовують собак (іноді свиней), порода яких сама по собі не з дешевих. Залежно від якості і сезону, ціна на ці гриби може зростати до десятків тисяч доларів, адже взимку дорожчають всі продукти рослинного походження.

Канали збуту трюфелів

Трюфелі в першу чергу набувають елітні ресторани. Тому всю продукцію, яку ви зберете, у вас розкуплять з радістю. Варто врахувати той факт, що в трюфельному бізнесі, як правило, конкуренція дуже маленька, а сам продукт досить затребуваний.

Крім того, продаж трюфелів можна здійснювати і через інтернет. Для цього можна навіть створити інтернет-магазин. Все це може бути непоганий бізнес-ідеєю для дівчини.

Незважаючи на те, що конкуренція в діяльності по вирощуванню і реалізації класичних трюфелів невелика, новачкові не варто починати цим займатися, адже посадка і догляд за трюфелями — справа дуже трудомістка, потребує величезних затрат часу і грошей. Досвід для початку можна отримати і в вирощуванні будь-яких інших грибів, а після переключитися на трюфелі. Однак якщо ви зможете правильно доглядати за плантацією, то будете заробляти на трюфелі великі гроші.

Відео: як виростити трюфель?

Збережіть статтю в 2 кліка:

Ссылка на основную публикацию