Як вирощувати печериці в домашніх умовах?

Гриби люди давно використовують в кулінарії. Це не тільки смачний, поживний, але і корисний продукт. Раніше їх прийнято було збирати в лісах, а сьогодні можна створити свою невелику грибну ферму. Про те, як вирощувати смачні і корисні печериці в домашніх умовах, поговоримо в цій статті.

Печериці мають пікантний смак і шикарний аромат. Крім цього, в них міститься білок. Без нього клітини людини не зможуть оновлюватися. Ще гриби багаті амінокислотами. Завдяки цим компонентам наш мозок добре дає собі раду. У печерицях є повний набір вітамінів: А, В, С, D, а також фосфор. За змістом останнього елемента гриби не поступаються навіть рибі. У народній медицині використовують сік, який допомагає швидше гоїтися ран і виразок. Тепер про те, як виростити корисні печериці в домашніх умовах крок за кроком.

Для вирощування вдома потрібно створити такі умови:

  • недолік сонячного світла;
  • постійну температуру і вологість;
  • достатню вентиляцію приміщення;
  • підтримання певного мікроклімату, який відповідає кожному етапу зростання.

вибираємо місце

Невелику ферму можна облаштувати навіть вдома на балконі, але кращий урожай буде, якщо полки з грибниці розташувати в підвалі, погребі, гаражі або в спеціальних теплицях. У теплих регіонах практикують збирати гриби прямо з грядок під відкритим небом. Однак тоді урожай вийде тільки в літні місяці. Фахівці радять навіть в дуже тепле і вологе сезон накривати посадки брезентом. Гарантований урожай вийде, якщо все ж спорудити будинки над ними невелику тепличку. У приміщенні зазвичай посадки розташовуються в піддонах. Це головне обладнання, яке знадобиться для облаштування ферми в домашніх умовах.

Ось приблизний список, яке обладнання, пристосування і матеріали обов’язково знадобляться для вирощування печериць:

міцелій Це той посадковий матеріал, з якого власне і виростає наш майбутній урожай. До її покупці потрібно поставитися відповідально. Міцелій купувати потрібно у перевірених та досвідчених фермерів.
стелажі Це обов’язкове обладнання. На нього встановлюються піддони з грунтом. Їх можна зробити самостійно з дерева або металу.
ємності Піддони, кошики або ящики — основне обладнання.
Вентилятори Устаткування, яке забезпечує вентиляцію і регулювання температури повітря.
гідрометр Вимірює вологість в домашніх умовах і дозволяє контролювати її в приміщенні.
термометр Устаткування, яке служить для вимірювання температури повітря.
субстрат Суміш, яка засипається в ящики або піддони

Як приготувати субстрат?

Питання, як виростити самостійно вдома печериці, залишиться нерозкритий, якщо не описати важливість приготування грунтосуміші для них. Від правильного співвідношення в ній компонентів залежить майбутній урожай. Нижче наведені матеріали, які обов’язково входять до складу:

1 Гній (кінський, коров’ячий, пташиний).
2 Солома з пшениці або жита.
3 Органічні відходи.
4 Мел, сечовина, суперфосфат, гіпс, кісткове борошно.

Основні компоненти — це перші два, і беруться вони в співвідношенні 3: 1 відповідно.

Змішати всі складові перед висадкою недостатньо. Готують субстрат зазвичай за 20 днів до забивання в нього міцелію. Гній і солома повинні будинки добре вистоятися, перегнити. Тільки після того, як зникне запах аміаку, можна розкладати суміш в піддони і висаджувати міцелій.

технологія вирощування

Тепер міцелій печериць можна висаджувати в субстрат своїми руками. На один квадратний метр буде закладено близько 0,5 кг грибниці. Залежно від сорту, ця кількість може незначно коливатися. Якщо піддони будинку вже готові до висадки, то поспішати все одно не потрібно. Температура грунту повинна бути не нижче 25 градусів. Міцелій розламується на невеликі шматочки і поглиблюється на 5 см в грунтосуміш. Відстань між ямками — 20-30 см, не більше.

Субстрат і температура в приміщенні завжди повинні бути помірно теплими і вологими. Посадки змочують і обприскують. Через тиждень міцелій почне рости. На поверхню потрібно насипати шар грунту. На цьому етапі температура повітря знижується. Теплиця будинку повинна провітрюватися, але без утворення протягів. На цьому догляд за посадками закінчується.

Збір врожаю — не менш відповідальний момент, ніж посадка або вирощування. Знімають перші гриби вже через місяць. Якщо умови утримання відповідні, то плодоносити вони будуть протягом двох місяців. Лісові гриби прийнято зрізати за допомогою ножа. Для збору спеціальне обладнання не потрібно. Домашні культури же викручують своїми руками з почвосмеси. Вибирають гриби, які дозріли. Про це можна дізнатися з тонкої пленочке, яка натягнута між пластиною і плодоніжкою. Якщо вона лопнула, то гриб вважається старим. Перезрілі печериці дуже виснажують міцелій і гарного врожаю тоді домогтися будинку складно.

рентабельність бізнесу

Щоб далі розвивати і будувати бізнес, мало знати, як вирощувати гриби печериці в теплицях або гаражі в домашніх умовах. Важливо знайти постійні точки збуту свого врожаю. Технологія вирощування дозволяє налагодити постійне зняття культури протягом усього року.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Тепер для наочності наведемо кілька цифр. З однієї тонни компосту знімають зазвичай близько 200 кг продукту. 1 кг на оптовому ринку коштує близько 2 доларів. Вартість всього врожаю — 400 доларів. Навіть якщо купувати готовий компост, в якому вже є міцелій, вартість якого 200 доларів за тонну, то рентабельність дорівнюватиме 100%. Звичайно, будуть ще витрати на обладнання, електроенергію і воду. Якщо закладати грядки самостійно, а субстрат приготувати своїми руками з окремо куплених компонентів, то навіть з урахуванням додаткових витрат рентабельність збережеться на тому ж рівні.

Ссылка на основную публикацию