Як відзначають вінчання після церкви і чи можна це робити

Вінчання і висновок цивільного шлюбу — це дещо різні події. Реєстрація в ЗАГСі означає відповідальність один за одного перед державою, а ось таїнство — це серйозний духовний крок, який з’єднує закоханих перед Богом. Іноді ці дві події відбуваються в один весільний день. Але частіше люди спочатку розписуються, а потім вінчаються. І навіть якщо одружені давно, то з часом усвідомлюють духовну відповідальність. Ця подія — теж свято для сім’ї. Тому в статті піде мова про те, як відзначають вінчання після церкви.

Особливості святкування вінчання

Церковне таїнство вимагає дотримання деяких умов не тільки в момент скоєння, але вже і після нього. Зрозуміло, недоречно влаштовувати надто пишні вечірки. Але й не правильно впадати в інші крайнощі ( «святкувати не можна, або тільки скромно» і т. П.). Тому часто виникають питання, як відзначити вінчання і чи можна це робити?

Подумайте, звідки прийшло традиційне святкування весілля? Якраз в Стародавній Русі, коли таїнство було обов’язковим, влаштовували пишні урочистості. І лише в 1917 році була втрачена традиція обряду. Зараз же відзначають різними способами, але в межах розумного. Зібратися на торжестві великою компанією з рідних і друзів, або ж просто посидіти в колі сім’ї, а то і зовсім наодинці один з одним.

традиційний банкет

Одним з варіантів того, як відзначають подія, може бути класичний весільний вечір. Кого покликати, вирішувати тільки вам. Але не забувайте, що подія, перш за все, носить духовний характер, тому запрошувати на торжество якого-небудь дядю Петю, який у п’яному вигляді може влаштувати дебош, не варто. Або строго стежити (доручити комусь) за таким родичем, що вже поробиш. Гості повинні розділяти радість і важливість прийняття такого рішення молодих, але мирним способом. Адже особливо зворушливо проходить вінчання пар, які вступають в духовний шлюб, проживши тривалий час, наприклад, через 15 років і більше. А ось перебувати в гарному настрої навіть потрібно.

Щоб запрошені гості не нудьгували, на банкет краще запросити ведучого, кого-то свого або професіонала. Заздалегідь потрібно поетапно обумовити сценарій заходу, а саме розваги і музичний супровід. Після церкви недоречні вульгарні жарти або конкурси, а також танці з натяком на розпусту. Використовуйте найшкідливіші ідеї, але з гумором:

  • Зберіть одну команду з боку нареченої, а другу з боку нареченого, влаштуйте веселе перетягування каната.
  • Запропонуйте намалювати портрет нареченої і нареченого, можна з зав’язаними очима, щоб було смішніше.
  • Підійде і традиційний викуп нареченої, кидання букета і бутоньєрки замість підв’язки, винос сімейного вогнища.

Відзначають вінчання в ресторані, за містом на природі або навіть вдома. В залежності від побажань і пори року (взимку на відкритому повітрі буде холодно). Само собою для банкету не підійдуть нічні клуби, бари, пляжі з людьми в купальниках, де атмосфера далека від духовної. Хіба що місце у водойми або озера буде призначене саме для вас і приховано від сторонніх поглядів.

При виборі урочистого меню особливих обмежень немає. По-православному статутом не вінчають людей в період посту, тому турбуватися, що хтось не їсть м’яса і молочних продуктів не варто. Але деякі переваги ви все-таки врахувати можете. Алкоголь допустимо, краще вино, але в таких кількостях, щоб торжество не перетворювалося в пиятику.

Свято для двох

Іноді люди вважають за краще і зовсім нікого не кликати після весілля, особливо якщо вже знаходяться в віці. Можливо, вони приурочили вінчання на річницю своєї розпису або до іншої події, яке стосується тільки їх двох.

Відзначають подія також в кафе або ресторані, можна влаштувати романтичну вечерю серед мальовничої зелені або покататися на теплоході. Варіантів навіть більше, ніж разом з гостями. Можна також замовити індивідуальну фотосесію.

Не думайте що, святкування такої важливої ??події заняття виключно скромне, так як зазначають вінчання після церкви, як видно, по-різному. З друзями і рідними або без них, але його можна зробити дуже навіть цікавим і незабутнім.

Ссылка на основную публикацию