Як відтерти ручку з шкіряного дивана — засоби і способи

Натуральна шкіра є гарним і привабливим матеріалом, з успіхом використовується як для виробництва одягу, так і для виготовлення меблів. Але меблі зі шкіри вимагає особливого догляду, особливо в умовах, коли вдома підростають маленькі діти. Як відтерти ручку з шкіряного дивана і не нашкодити його зовнішнім виглядом?

Чим можна відтерти сліди кулькової ручки?

Для очищення світлою шкіряних меблів добре підходить склад з солі та соди

Відтерти ручку з натуральної шкіри можна з використанням спеціалізованих засобів, розроблених для догляду та чищення натуральної шкіри. Такі склади переймаються в структуру матеріалу і найбільш щадним чином виводять більшість типів плям і забруднень.

Через брак оних можна використовувати цілий ряд підручних миючих засобів і складів:

  • Натуральні засоби — сода, сіль, крохмаль, лимонний сік, гліцерин.
  • Склади зовнішньої дії — оцет, нашатирний спирт, медичний спирт.
  • Розчинники — уайт-спірит, бензин, ацетон.
  • Миючі засоби — господарське мило, засіб для миття посуду, кислородосодержащие для виведення плям.

Групи були сформовані в умовному порядку. Вибір концертного способу або комбінування засобів виконується виходячи з складності, ступеня і характеру забруднення. Спочатку рекомендується спробувати використовувати більш щадні кошти, щоб не пошкодити дорогий матеріал.

При гострій необхідності можна приготувати суміш з використанням розчинника. Пам’ятайте, що застосування концентрованих засобів не бажано — потрібно провести разбавку водою або рідиною, призначеної для цього.

Як відтерти ручку і сліди пасти з дивана?

Суміш нашатирю і гліцерину дозволяє дбайливо видалити плями чорнила зі світлої шкіри

Для зручності виконання робіт заздалегідь приготуйте скляну ємність невеликого розміру, достатня кількість ватних дисків або великий шматок бавовняної тканини, м’яку або стару зубну щітку.

Видалення плям з натуральної шкіри краще виконувати відразу після появи забруднень і попадання пасти, чорнила і фарби на поверхню дивана. Застарілі плями дуже важко піддаються виведення і вимагають великих трудовитрат.

Процес роботи з різними засобами для чищення шкіряного дивана від плям і слідів кулькової ручки наступний:

  1. Спирт. Підходить для видалення свіжих слідів. Замість чистого спирту, можна застосувати будь-який спиртосодержащий складу. Нанесіть невелику кількість засобу на чистий ватний диск. Далі змочіть сліди від ручки і протріть плями до їх повного зникнення.
  2. Нашатирний спирт. Візьміть 1 чайну ложку нашатирю і гліцерину, змішайте та нанесіть на сліди чорнила або пасти. Час обробки — до повного висихання складу. Потім зачистите поверхню дивана м’якої щокою або губкою. При необхідності вимийте із застосуванням господарського мила.
  3. Сода — спосіб # 1. Змішайте 2-3 чайні ложки харчової соди в 0,5 літрі води. Потім змочіть губку в розчині і обробіть забруднену поверхню дивана. Далі намильте цю ж губку господарським милом і акуратно зачистите плями. Далі видаліть сліди мила і витріть шкіру насухо тканиною.
  4. Сода — спосіб # 2. Буде потрібно взяти 2-3 столових ложки харчової соди і додати невелику кількість води до отримання густої суміші. Отриману пасту потрібно нанести на сліди від ручки. Попередньо забруднену область слід змочити. Час обробки 2-3 години. Після соду потрібно прибрати, а шкіру зачистити губкою і милом.
  5. Миючий засіб. Буде потрібно змішати 1 чайну ложку кожного їх коштів: будь-який миючий склад для видалення жиру, сода і дрібна сіль. Інгредієнти змішуються до отримання пасти або кашки і наносяться на змочені плями. Після повного висихання пасти можна видаляти кірку і зачищати залишилися сліди від ручки.
  6. Розчинники. Змішайте будь-який з розчинників з водою в пропорціях 1: 5 і нанесіть на забруднену ділянку. В процесі робіт не потрібно сильно терти. Нанесіть розчин на 20-30 секунд, протріть ватним диском і зафіксуйте результат. Якщо потрібно, повторіть.

Відтерти свіжі плями ручки з шкіри і шкіряних меблів можна шляхом зачистки забруднення за допомогою канцелярського ластику і нанесення будь-якого жирного крему. Нанесіть крем на плями ручки і залиште на 2-3 хвилини. Потім видаліть сухою ганчіркою, а розм’якшені сліди обробіть ластиком.

Перш ніж застосувати будь-яке з перерахованих вище засобів перевірте його дію на малопомітною області. Наприклад, нанесіть склад на лицьову поверхню ззаду дивана і почекайте 2-3 хвилини. Якщо засіб не викликало відторгнення барвника і зміни зовнішнього вигляду шкіри, то його можна використовувати не побоюючись за збереження меблів.

Ссылка на основную публикацию