Як відрізнити нефрит від підробки

Нефритом називають природний матеріал, який є цінним. Він зустрічається різний за відтінками зеленого кольору. Буваю також білуваті і жовтуваті камені. Камені з блакитним відтінком називаються діанітом. Рідше зустрічаються червоні і чорні нефрити. А ось найдорожчим буде камінь насиченого зеленого відтінку. На ньому є чорні вкраплення. Такий нефрит досить високий за ступенем прозорості.

Нефрит можна незнаючому людині сплутати з жадеитом через зовнішньої схожості. Але тут необхідно тільки подивитися на камінь через світло. Ви помітите, що він як би пронизаний тонюсенькими нитками. Вони утворюють неповторний візерунок. Жадеит такого малюнка не має. Він у нього у вигляді малесеньких зерняток.

Особливо популярний камінь в Китаї. Там його здавна вважали дорогоцінним і прикрашали одяг імператорів. Китайці висловлюють думку, що камінь дає особливу енергію людині, яка на це заслуговує, а ось у поганих людей він втрачає зовнішній вигляд і свою магічну силу. Нефрит здатний позбавити від головного болю, допомогти при інсульті та атеросклерозі.

З каменю роблять не тільки ювелірні прикраси. Він підходить для створення скульптур, ваз, сувенірів і амулетів. Приїжджі туристи намагаються купити собі такий виріб на згадку про перебування в країні, але тут важливо не натрапити на підробку. Як же зрозуміти, що перед вами справжній нефрит?

визначаємо справжність

Щоб з точністю бути впевненим, що перед вами справжній нефрит, треба звернути на такі його ознаки:

  • проведіть по виробу шпилькою, справжньому каменю це не зашкодить, а на підробці з’явиться подряпина;
  • доторкніться каменем до особи, він завжди буде холодним;
  • при покупці бус, вдарте їх одна об одну, ви повинні почути мелодійний з резонансом звук, а підробка дасть глухий стукіт;
  • подивіться виріб на світлі через лупу, якщо всередині присутній візерунок з ниток, то перед вами справжній камінь, підробка буде однорідною;
  • камінь має чітку межу переходу кольорів, розмита буде вказувати на підробку.

Якщо ви вирішили придбати виріб з нефриту, то постарайтеся це зробити в місцях, які дадуть сертифікат, що підтверджує справжність каменя, а воно в свою чергу, не буде дешевим.

Ссылка на основную публикацию