Як відмовитися від страховки по кредиту після отримання кредиту?

Оформлення страхового поліса при отриманні позикових коштів є виключно добровільною послугою. Практично завжди страхова компанія оформляє погашення залишку по кредиту в повному обсязі, проте бувають випадки, коли передається лише частина наявних боргових зобов’язань.

При кредитуванні з використанням застави майна і систематичному відсутності виплат по позиці банк має право вилучити транспортний засіб або квартиру в свою власність. Сьогодні можна отримати авто в розстрочку без первісного внеску без банку, страховка ж дозволить залишити майно в первісному вигляді, щоб зберегти його ринкову вартість. З цієї причини відмова від поліса не завжди доцільний, однак відмовитися від нього має право будь-який позичальник як до, так і після отримання коштів у банку.

Чи можна відмовитися від страховки по кредиту після його отримання?

По кожному виду кредитування використовуються різні типи страхування життя. Наприклад, коли клієнт оформляє споживчий кредит і несподівано помирає або стає непрацездатним, відповідальність за виплати відсотків по кредиту і тілу позики лягає на страхову компанію. Сьогодні фахівці знають, як можна не платити кредит банку при виникненні фінансових труднощів.

Кожен, хто оформляє отримання кредиту, має право відмовитися від отримання страховки. У разі, якщо кредит вже отриманий, громадяни мають право розірвати існуючий договір надання страхових послуг, оскільки для цього є всі законні підстави. Таке рішення дозволить заощадити витрати коштів на обслуговування позики.

Порада: з’ясовуйте наявність страховки за позикою до оформлення кредиту. Кредитори повинні надавати всю інформацію по додаткових послугах, за які передбачається стягувати оплату.

Більша частина банків часто обманним шляхом призводить людей до необхідності оформлення страховки. Часто можна почути від кредитного менеджера, що додаткові послуги не з’являться, проте потім ви можете помітити, що сума кредиту несподівано стає більше. Щоб уникнути такої ситуації, необхідно самостійно провести розрахунок платежів, тому не завадить дізнатися, як порахувати річні відсотки по кредиту. Ще один варіант — попросити роздруківку по відповідним обчислень у співробітників банку. Там буде вказана і страховка.

Чи обов’язкова страховка при отриманні кредиту?

Згідно з чинним законодавством, страхування позичальників проводиться виключно на добровільних засадах. При цьому часто банки співпрацюють з клієнтами без відповідного поліса неохоче і можуть відмовити в наданні позики. Таке рішення є незаконним, однак кредитні установи мають право не пояснювати причину відмови, тому вплинути на рішення в такому випадку у громадян можливості немає.

Більшість організацій надають спецпрограми, в які не включена страховка. При цьому процентна ставка в них показує зростання виплат на 3-5%. Для покупок побутової техніки в кредит можна не оформляти договір позики, а скористатися, наприклад, кредитною карткою ВТБ24. Варто відзначити, що є страхування, яке на законних підставах є обов’язковим для позичальника. Воно оформляється під час отримання іпотечного кредиту. Таке титульне угода може надаватися незалежно від бажання клієнта, при інших формах позики від страховки можна відмовитися як до, так і після отримання кредитних коштів. Заощадити на виплаті страховки допоможе іпотека без початкового внеску.

Порада: уточніть питання відмови від страховки у співробітників банку. Багато самі інформують клієнтів про можливість написання заяви про розірвання поліса при своєчасній оплаті за позикою протягом 6 місяців.

Оформити відмова від страховки можна безпосередньо в кредитній установі. Для цього потрібно попрямувати в кредитний відділ, а також написати заяву з проханням про розірвання відповідної угоди і перерахунку вартості кредиту. Сумлінні банки безперешкодно виконують бажання клієнта, проте зробити це раніше, ніж через 6 місяців з моменту оформлення страховки, не вийде.

Збережіть статтю в 2 кліка:

У разі опору з боку банку можна відправитися в суд, а також оформити рефінансування кредитів інших банків. Якщо мало місце бути підписання поліса в результаті шахрайських дій з боку менеджера кредитного відділу, це необхідно вказати в позові. Часто рекомендується відправлятися на підписання кредитної угоди з диктофоном і записувати розмову з співробітниками компанії-кредитора. Також корисно буде знати, що робити, якщо банк подав до суду за несплату кредиту.

 

Ссылка на основную публикацию