Як відкрити розрахунковий рахунок для ВП безкоштовно?

Індивідуальний підприємець є єдиним суб’єктом господарювання, якому Федеральне законодавство дозволяє вести комерційну діяльність без печатки та розрахункового рахунку. Якщо підприємець займається реалізацією товарів народного споживання і наданням послуг населенню, йому немає необхідності проводити безготівкові розрахунки. У тому випадку, коли ІП орієнтовані на роботу з юридичними особами та іншими великими підприємцями, їм необхідно відкрити в банках рахунки для проведення фінансових розрахунків.

У яких банках ІП можуть відкрити розрахункові рахунки?

В даний можна без проблем відкрити рахунок в банку для ТОВ і індивідуального підприємця. При цьому варто відзначити, що багато російських фінансові установи проводять цю процедуру абсолютно безкоштовно, таким чином поповнюючи свою клієнтську базу новими суб’єктами підприємницької діяльності. В безкоштовний пакет послуг входить:

 • відкриття рахунку (це можна в деяких банках робити без особистої присутності);
 • розрахунково-касове обслуговування на перших порах (зазвичай 3 місяці);
 • завірення документів;
 • підключення до веб-порталу «Платформа», що дозволяє отримувати і розміщувати комерційну інформацію;
 • відсутність комісійних за проведення операцій за рахунком;
 • підключення інтернет-банкінгу;
 • використання протягом кварталу майданчика «Ростендер» і т.д.

Порада: індивідуальні підприємці повинні розуміти, що безкоштовно на постійній основі вони не зможуть обслуговуватися ні в одному банку. Незважаючи на це, їм вдасться заощадити значні суми коштів на перших етапах (до 25 000 рублів).
Якщо Ви тільки починаєте свою справу і не готові до великих витрат, то можете скористатися спеціальною пропозицією по відкриттю розрахункового рахунку від Альфа-Банку: безкоштовне відкриття рахунку, 3 місяці безкоштовного обслуговування, безкоштовне завірення карток зі зразками підписів і багато іншого.

Плануючи відкрити розрахункові рахунки, суб’єкти підприємницької діяльності повинні серйозно поставитися до вибору банку. Фахівці рекомендують починати співпрацю з великими фінансовими установами, які вже давно працюють в банківському секторі і мають хорошу репутацію. До таких банків можна віднести:

 • Сбербанк;
 • Банк Відкриття;
 • Модульбанк і т.д.

Порада: при виборі банку, в якому буде відкриватися розрахунковий рахунок, індивідуальні підприємці повинні врахувати кілька факторів, здатних надалі вплинути на вартість обслуговування: обсяг надходжень і вихідних платежів.

Розрахунковий рахунок для ІП — безкоштовне обслуговування

Кожен підприємець прагне відкрити розрахунковий рахунок з найвигіднішими умовами, при цьому найбільш вагомим критерієм при виборі банку буде безкоштовне розрахунково-касове обслуговування. Вивчаючи пропозиції російського банківського сектора, IP повинні звертати увагу на такі фактори:

 • розмір комісійної винагороди за зняття готівкових коштів;
 • вартість щомісячного обслуговування рахунку;
 • розмір комісійної винагороди за проведення міжбанківських платежів;
 • вартість набору і відправки платіжних доручень;
 • тариф, встановлений на дистанційне обслуговування (наприклад, мобільний або інтернет-банкінг).

Порада: деякі фінансові установи пропонують індивідуальним підприємцям на вибір кілька пакетів банківських послуг. Вони можуть відрізнятися за вартістю, так як включають різні опції. Що стосується пакету з безкоштовним обслуговуванням рахунку, то його власники не зможуть розраховувати на додаткові послуги. Для них буде встановлений ліміт на рух грошових коштів по розрахунковому рахунку, за перевищення якого буде нараховуватися комісія.

Які документи потрібні ІП для відкриття рахунку в банку?

Для відкриття розрахункового рахунку в російському банку суб’єкту підприємницької діяльності необхідно сформувати пакет документів, до якого мають входити (як копії, так і оригінали):

 • цивільний паспорт фізичної особи — індивідуального підприємця;
 • ідентифікаційний податковий номер;
 • картка зі зразками підписів (як правило, вона заповнюється прямо в банку і на місці завіряється ІП, але можна це зробити і у нотаріуса);
 • довіреність, видана уповноваженій особі, якій буде доручено здійснювати банківські операції (також будуть потрібні його цивільний паспорт і ІПН);
 • свідоцтво про державну реєстрацію ІП;
 • ліцензії або патенти (якщо підприємець веде окремі види діяльності).

Деякі банки можуть зажадати від індивідуальних підприємців додаткові документи, наприклад, виписку з Єдиного Державного реєстру ІП, розписку, якою підтверджується фактичне місцезнаходження, повідомлення з Росстату. Якщо розрахунковий рахунок планує відкрити індивідуальний підприємець, який не має російського громадянства, він повинен надати банку міграційну карту або будь-який інший документ, виданий державними органами, що підтверджує законність перебування на території РФ. Сьогодні відкрити ІП в іншому місті без прописки можна без особливих труднощів, особливо якщо дану юридичну процедуру проводитиме юрист. Він також може відкрити для підприємця рахунок на вигідних умовах. Професіонали надають цілий комплекс послуг для підприємців, зокрема, супроводжують відкриття, ліквідацію і банкрутство ВП.

Кожен суб’єкт підприємницької діяльності, який ставить свій підпис на копії наданого банку документа, підтверджує його відповідність оригіналу. Якщо в процесі роботи в документи ІП будуть вноситися будь-які зміни, він повинен повідомити про це банк і передати йому нові завірені копії. В іншому випадку фінансова установа, виявивши якусь невідповідність, може в односторонньому порядку тимчасово припинити співпрацю з ІП ??і заблокувати або закрити його розрахунковий рахунок. Якщо банк побачить у діях підприємця ознаки шахрайства, він може звернутися з відповідною заявою до правоохоронних органів.

Скільки коштує відкрити розрахунковий рахунок для ВП?

Вартість відкриття рахунку для індивідуальних підприємців в російських банках коливається в діапазоні від 700 до 2 500 рублів. Кожна фінансова установа самостійно встановлює тарифи і може їх значно знижувати при проведенні акційних заходів, метою яких є залучення нових клієнтів.

Відкриття розрахункового рахунку для ІП в Ощадбанку буде пов’язане з наступними витратами:

 • розрахунково-касове обслуговування за місяць складе 500 рублів;
 • за зняття готівкових коштів банк буде стягувати 1% від суми зняття готівки;
 • інтернет-банкінг буде коштувати 490 рублів на місяць;
 • при внесенні грошей на розрахунковий рахунок підприємця доведеться заплатити 0,3% від суми і т.д.

Чи обов’язково потрібен ІП розрахунковий рахунок?

Федеральне законодавство не зобов’язує ІП після реєстрації відкривати розрахунковий рахунок. Суб’єкт підприємницької діяльності може вести свій бізнес тільки за готівковий розрахунок. У цьому випадку йому необхідно буде зареєструвати в контролюючих органах касовий апарат і після цього у встановлені Податковим Кодексом терміни здавати відповідну звітність.

Чому підприємцям варто працювати по безналу?

Існує кілька причин, за якими індивідуальним підприємцям варто відкривати розрахункові рахунки і працювати по безналу:

 1. При використанні рахунків для проведення розрахунків з контрагентами до ІП не будуть застосовуватися обмеження, які встановлені для готівкових операцій. Відповідно до Вказівкою Центрального Банку Росії № 3073-У від 7 жовтня 2013 року, підприємець не може приймати від ІП або юридичної особи в день більше 100 000 рублів готівкою.
 2. Багато суб’єктів підприємницької діяльності бояться переводити гроші на карткові рахунки фізичних осіб, так як контролюючі органи розцінюють такі платежі як виплату доходів і обкладають їх ПДФО. Якщо юридичні особи або ІП зроблять такі перерахування, вони повинні будуть виплачувати податок і здавати звіти.
 3. Якщо індивідуальні підприємці будуть використовувати свої карткові рахунки для розрахунків з контрагентами, то при зарахуванні на них платежів від родичів контролюючі органи можуть зарахувати їх як дохід від комерційної діяльності та оподаткувати.
 4. Багато російські банки відмовляються переводити гроші з розрахункових рахунків комерційних організацій і індивідуальних підприємців на карти фізичних осіб.
 5. Часто ІП працюють на спрощеній системі оподаткування, наприклад, доходи мінус витрати. Якщо вони будуть працювати без розрахункових рахунків, то у них можуть виникнути проблеми при підтвердженні своїх витрат, пов’язаних з веденням комерційної діяльності.

З якими змінами зіткнулися підприємці в 2016 році?

У 2016 році в Федеральне законодавство (ФЗ №191), що діє на території Росії, були внесені зміни, які стосуються правил відкриття розрахункових рахунків для індивідуальних підприємців. Починаючи з 1 вересня цього року, суб’єкти підприємницької діяльності почали проходити цю процедуру за спрощеною схемою.

Тепер російські банки не повинні вимагати від індивідуальних підприємців, які бажають відкрити у них розрахункові рахунки, такі документи:

 • свідоцтво про державну реєстрацію ІП;
 • свідоцтво про постановку на податковий облік в ФСП.

До 1 вересня 2016 року вищезазначені документи необхідно було надавати фінансовим установам при відкритті розрахункових рахунків. При цьому індивідуальні підприємці повинні були робити їх копії і завіряти нотаріально. У тому випадку, коли банк відкривав рахунок суб’єкту підприємницької діяльності без наявності цих документів, то він потрапляв під дію статті 132 Податкового Кодексу РФ. За таке порушення фінансова установа могли оштрафувати на 20 000 рублів. Всі необхідні дані банки отримують самостійно, в електронному вигляді. Для цього вони роблять відповідний запит до контролюючих органів.

Починаючи з 1 вересня 2016 року, індивідуальні підприємці можуть відкривати розрахункові рахунки без особистої присутності. Для цього їм достатньо скористатися інтернетом, відвідати офіційний сайт обраного банку і заповнити відповідну заявку. Варто відзначити, що Федеральним законодавством Росії введено для такої процедури одне обмеження. Відкрити в онлайн-режимі розрахунковий рахунок може той суб’єкт підприємницької діяльності, у якого в обраному фінансовій установі є особиста банківська картка. Деякі банки останнім часом почали надавати нову послугу. Вони направляють свого кур’єра в офіси індивідуальних підприємців та юридичних осіб, які на місці заповнюють необхідні для відкриття розрахункового рахунку документи. Така послуга, як правило, безкоштовна, і завдяки їй можна економить час на походах в банки.

Чи потрібно ІП повідомляти контролюючі органи про відкриття розрахункових рахунків?

Ще кілька років тому індивідуальні підприємці та комерційні організації зобов’язані були подавати в місцеві контролюючі органи повідомлення з банку про відкриття або закриття розрахункових рахунків. За порушення такого порядку до них застосовувалися штрафні санкції. Сьогодні суб’єктів підприємницької діяльності звільнили від такого обов’язку. Тепер позабюджетні фонди і податкову інспекцію повідомляють про відкриття розрахункових рахунків самі банки (відповідно до регламенту статті 86 Податкового Кодексу України).

Покрокова інструкція відкриття розрахункового рахунку ІП

ІП, який вирішив відкрити розрахунковий рахунок в російському банку, потрібно діяти в певній послідовності:

 1. Вибір фінансової установи. Для цього слід провести моніторинг місцевого фінансового ринку і вибрати банк з найбільш прийнятними умовами і бездоганною репутацією.
 2. Підготувати пакет документів. Починаючи з 1 вересня 2016 року, список паперів, пропонований банком, скоротився на дві позиції. Щоб дізнатися, який перелік документів вимагає банк, підприємцям достатньо відвідати його офіційний сайт.
 3. Особисто звернутися до найближчого відділення фінансової установи і на місці заповнити договір на розрахунково-касове обслуговування, здати підготовлений пакет документації та отримати реквізити.
 4. Познайомитися з операціоністом, з яким доведеться постійно контактувати.

Якщо суб’єкт підприємницької діяльності не може вибрати час на візит до офісу фінансової установи, він може запросити в свій офіс його кур’єра і на місці заповнити документи. Також ІП дозволяється доручати цю процедуру уповноваженим особам, яким буде видана нотаріально завірена довіреність. У більшості випадків процедура відкриття розрахункових рахунків не займає більше доби. Фахівці рекомендують при оформленні документів підключати інтернет-банк, завдяки якому ІП не доведеться залишати офіс для здійснення безготівкових платежів і отримання виписок.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Індивідуальний підприємець, який не планує вести бізнес з комерційними організаціями, може працювати за готівку. У тому випадку, коли він планує проводити і приймати великі платежі, щодня перевищують 100 000 рублів, йому необхідно відкрити розрахунковий рахунок. В даний час багато банків з метою залучення нових клієнтів пропонують провести дану процедуру безкоштовно. Незважаючи на привабливу рекламу, весь час підприємці не зможуть обслуговуватися в фінансових установах без абонентської плати. Щоб мінімізувати свої витрати, їм слід уважно поставитися до питання вибору банку і ретельно вивчити умови всіх доступних тарифних пакетів.

Ссылка на основную публикацию