Як відкрити юридичну фірму з нуля?

Юридичні послуги сьогодні актуальні і для приватних осіб, і для індивідуальних підприємців, і для великих компаній. Законодавча база змінюється постійно, а діючі норми часто викликають багато питань. Допомога потрібна при реєстрації і супроводі бізнесу, захисту інтересів в суді, оформленні банкрутства і т.д. Кому-то потрібна консультація для укладення великої угоди, а хтось не знає, як стати ріелтором з нуля. При грамотній стратегії і тактиці просування можна відкрити юридичну фірму і побудувати високоприбутковий і швидко окупається бізнес.

вибір напрямку

Щоб відкрити юридичну фірму з нуля, потрібно на початковій стадії визначитися з форматом і переліком послуг, що надаються. Можна виділити кілька актуальних напрямків.

Рішення правових спорів

Дана галузь затребувана серед власників великого і дрібного бізнесу. Сьогодні державні структури періодично втручаються в справи підприємств з перевірками, виявляючи різні правопорушення і накладаючи великі штрафи. Робота професійних юристів допомагає відстояти точку зору і захистити бізнес, запобігаючи оплату великих штрафних санкцій.

реєстраційні послуги

Для того щоб відкрити ІП або ТОВ, потрібен тривалий збір документів, вибір коду КВЕД, проходження реєстрації. Далеко не кожен початківець або навіть досвідчений підприємець розбирається в тонкощах і підводні камені цієї процедури, у інших же просто немає часу на збори пакету документації.

послуги колекторів

Подібні напрямки юридичних фірм, відкритих з нуля, орієнтовані на спілкування з неплатниками боргів. При цьому їх діяльність заснована не на залякуванні, грубості або застосування сили (з чим у більшості росіян асоціюється слово «колектор»), а на встановленні контактів з такими людьми, з’ясуванні причин несплати, правову допомогу при реструктуризації боргу.

Реєстрація інтелектуальної власності

Під час технологічного і інформаційного розвитку буває складно довести авторство на певний винахід, текстову інформацію, назва або торговий знак. Послуги реєстрації інтелектуальної власності користуються порівняно невисоким попитом, але таке джерело фінансів стабільний і приносить високий дохід тим, хто бажає відкрити бізнес.

Відкриваємо юридичну фірму з нуля — організаційні моменти

Грамотно розроблений бізнес-план при відкритті юридичної фірми з нуля дасть можливість виробити стратегічну лінію, спрямовану на ефективну діяльність, яка в короткий термін почне приносити прибуток.

Реєстрація бізнесу

Щоб відкрити юридичну фірму з нуля, засновнику бізнесу не потрібно мати спеціальну освіту, її може організувати будь-який бажаючий. Для подальшої роботи потрібно пройти реєстрацію в державних структурах і визначитися з формою оподаткування. Оптимальна форма — ТОВ, хоча деякі юристи працюють як індивідуальні підприємці.

Порада: для того щоб відкрити приватну юридичну фірму з нуля, не потрібно оформлення ліцензії або спеціальних дозволів. Але такий критерій не поширюється на діяльність адвокатів і нотаріусів, які зобов’язані набути статусу і оформити ліцензію.

Кадрова політика

При невеликому бюджеті багато фірм, які відкривають з нуля, починають бізнес спільно з партнером, не беручи в штат інших співробітників. Вони надають вузький спектр послуг, заробляючи репутацію і розширюючи клієнтську базу. Після розвитку можна задуматися про наймання співробітників. Як правило, в подібних дрібних фірмах працює 3-4 юриста. На роль помічника і кур’єра можна найняти студента, а фінансову звітність вести самостійно або передати на аутсорсинг.

Штат середньої юридичної фірми:

 1. юрист вищої кваліфікації;
 2. консультант;
 3. фахівець по роботі з фізичними особами;
 4. фахівець по роботі з юридичними особами;
 5. помічник;
 6. кур’єр;
 7. секретар-референт;
 8. бухгалтер.

вибір приміщення

Офіс — обличчя вашого бізнесу. Недотримання чистоти, невдалий інтер’єр, віддалене розташування можуть позбавити вас клієнтів. Офіс має вказувати на серйозність і професіоналізм фірми, відкритої з нуля. Для цього орендуйте приміщення в центральній частині міста, в діловому кварталі, поруч з банками і провідними агентствами.

Оформлення офісу має говорити про компетентність співробітників, респектабельності та доброчесності. Для цього проведіть ремонтні роботи, вибравши строгий дизайн і діловий стиль оформлення. Сучасна зручні офісні меблі, нова оргтехніка — незамінний атрибут. Також подбайте про невеликій кімнаті, в якій клієнти будуть очікувати зустрічі. Кабінети повинні мати надійну перегородку для забезпечення гарної шумущільності.

Формування клієнтської бази

Відкривши юридичну фірму з нуля, потрібно вже на старті подбати про пошук клієнтів. Для цього рекомендується провести маркетингову кампанію, роздати свої візитки потенційним клієнтам — звернутися до різним компаніям і підприємцям, залишити візитні картки в залах очікування торгово-промислової палати, податкової, різного роду об’єднань бізнесменів. При укладанні угод попросіть клієнтів рекомендувати фірму своїм колегам або друзям.

Також для просування бізнесу ефективними є такі методи:

 • роздача рекламних брошур;
 • просування в мережі, створення свого сайту, групи в соціальних мережах;
 • замовлення сувенірної продукції з логотипом компанії.

Сформувати широку клієнтську базу вдасться тільки при наданні якісних послуг. Як правило, задоволені клієнти самостійно направляють у фірму своїх знайомих, а краще реклами, ніж сарафанне радіо, поки не існує.

Фінансовий план

Щоб створити юридичну фірму з нуля, потрібно відразу після відкриття справити хороше враження і організувати гідну ділову атмосферу. Тому фахівці не рекомендують заощаджувати на оформленні офісу та купівлі меблів.

Розглянемо первинні витрати, які потрібні для того, щоб відкрити юридичну фірму з нуля:

 • реєстрація бізнесу, оформлення документів — 25-30 тис. руб .;
 • придбання меблів та проведення ремонтно-будівельних робіт — 200-220 тис. руб .;
 • придбання оргтехніки та засобів комунікації — 120-180 тис .;
 • розробка концепції та фірмового стилю — 20-25 тис.

Витрати, які потрібно оплачувати щомісяця:

 • оренда офісу — 80-100 тис. руб .;
 • інтернет, послуги зв’язку — 10 тис. руб .;
 • проведення маркетингових заходів — 10-15 тис. руб .;
 • фонд заробітної плати — 250-300 тис. руб.

Щоб відкрити юридичну фірму з нуля, потрібно мати додаткові гроші на стратегічне планування і подальший розвиток. Також потрібно виділити запас на непередбачені витрати.

Якщо юридичний бізнес не викликає у вас підвищеного інтересу і ви бажаєте працювати над кардинально новими проектами, спробуйте знайти інвестора для стартапу.

Порада: складаючи фінансовий план, до отриманої суми, яка потрібна на відкриття, додайте 20% на непередбачені витрати — в процесі роботи вони обов’язково виникнуть.

Особливості юридичного бізнесу

При відповіді на питання, що зараз затребуване в Росії в малому бізнесі, фахівці називають сферу юридичних послуг. Щоб відкрити свою фірму з нуля, в перші роки готуйтеся працювати на свою репутацію. Але потім, як і в інших видах бізнесу, вона буде працювати на вас. Спочатку доведеться братися за будь-які (навіть найскладніші) справи і доводити компетентність своєї компанії. На юридичному ринку цінується авторитетність, іноді цей фактор має вирішальне значення.

Як відкрити керуючу компанію з нуля? Головний ресурс будь-якої компанії — кваліфіковані кадри, тому не варто економити на заробітній платі, потрібно намагатися утримувати в команді професіоналів своєї справи.

На вітчизняному юридичному ринку існує досить жорстка конкуренція, тому при виборі формату і напрямки діяльності ретельно вивчіть надані послуги в місті і постарайтеся вибрати незаповнені ніші. Не економте на рекламі, готуйтеся боротися за кожного клієнта і доводити свій професійний рівень.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Ринок юридичних послуг, незважаючи на високу конкуренцію, досить перспективний. При розробці грамотної стратегії розвитку, вибору послуг, які користуються попитом у регіоні діяльності компанії, і наймання кваліфікованих співробітників можна вже за рік окупити стартові вкладення і вийти на точку беззбитковості.

Ссылка на основную публикацию