Як відкрити автомийку самообслуговування з нуля, скільки коштує, бізнес-план

Думка, що у нас в країні дві біди, і одна з них чинить іншу, існує і по сьогоднішній день. Результат такої ситуації — актуальність автомийок. Адже розбиті дороги не тільки псують стан автомобілів, але і активно їх забруднюють.

Незважаючи на досить високий рівень конкуренції, відкрити автомийку сьогодні вигідно, при правильній організації бізнес-процесів можна швидко окупити вкладені інвестиції і отримувати стабільний прибуток.

Як відкрити автомийку самообслуговування з нуля: бізнес-план

На думку досвідчених гравців автомийного бізнесу, незважаючи на велику кількість мийок, дану нішу можна назвати перенасиченої. Якщо вибрати вигідне місце, можна отримати регулярний потік клієнтів. Проблема полягає в людському факторі: персонал, який виконує мийку машин, стає основною статтею витрат для бізнесмена. Заробітна плата мийників впливає на вартість наданих послуг, але через велику кількість конкурентів ціни не завжди вдається підняти. Виходить, що персонал — це зайва трата грошей, які могли б йти на розвиток бізнесу. Багато підприємців вирішили таку проблему, відкривши мийку самообслуговування.

Бізнес-план відкриття автомийки повинен включати наступні розділи:

 1. вибір концепції і побудова стратегії розвитку;
 2. вибір місця;
 3. збір дозвільної документації;
 4. організація будівництва;
 5. замовлення обладнання;
 6. наймання співробітників для контролю процесу роботи;
 7. фінансові розрахунки;
 8. маркетинговий план.

На перший погляд, здається, що відкрити мийку самообслуговування нескладно. Але труднощі можуть виникнути вже на старті. Для нормального функціонування потрібно величезна кількість дозвільних документів, та й знайти підходяще місце зовсім непросто.

Перед тим як скласти бізнес-план для малого бізнесу, потрібно вивчити основні етапи відкриття автомийки:

 1. Розробка проекту. Дані функції можуть виконати спеціалізовані проектні організації, які також можуть оформити ряд дозволів від контролюючих органів. Також типовий проект мийки самообслуговування надають багато дилерів обладнання безкоштовно.
 2. Підписання договору на будівництво. Потрібно знайти компанію, яка надає послуги по будівництву мийок самообслуговування. Важливо, щоб вони вже мали досвід у будівництві подібних об’єктів. Але в регіонах це буде непросто, так як даний напрямок тільки починає активний розвиток в Росії. Процес будівництва складається з прокладки комунікаційних систем, оснащення статі і заливка бетоном плит.
 3. Устаткування очисних каналів, монтаж технологій.
 4. Облаштування території навколо мийки самообслуговування.
 5. Пуско-налагоджувальні роботи.

Порада: якщо ви не можете виділити великий бюджет для того, щоб відкрити автомийку, замість послуги «під ключ» частину перерахованих вище робіт можна виконати самостійно, а дороге устаткування купити в лізинг.

Як відкрити мийку самообслуговування?

Процес відкриття мийки самообслуговування з нуля займе не один місяць, деяким вдається домогтися поставленої мети тільки через два роки. Щоб мінімізувати час, потрібно звертатися до спеціалізується організаціям, які розробляють проект і встановлюють конструкцію під ключ. Але такі послуги понесуть додаткові витрати.

вибір місця

Місце визначає потік клієнтів, а значить, і прибутковість даного проекту. Вибравши невдале місце розташування, можна закритися вже через рік після відкриття.

Чудово, якщо вийде укласти договір з торговими або торгово-розважальними центрами. Відкриття мийки самообслуговування на парковці — ідеальний варіант, але добитися такого новачкові в бізнесі дуже складно. Вартість оренди в таких місцях вище, а викупити ділянку нереально.

Простіший, а в той же час рентабельною ідеєю малого бізнесу з мінімальними вкладеннями може стати розташування біля дороги зі зручним під’їздом. Головне — розмістити покажчики про свою присутність. Непоганий варіант — відкрити мийку самообслуговування за світлофором, так як під час очікування водій встигне розглянути її присутність. Те ж стосується лежачих поліцейських, місць обмеження швидкості, пішохідних переходів.

Порада: автомийку розміщуйте в місці виїзду з ділових або бізнес-кварталів, а не навпаки. Після роботи помити машину бажають багато, а ось зробити це на шляху в сторону роботи можуть дозволити тільки начальники, які не бояться спізнитися.

Дуже добре, якщо вдасться відкрити мийку самообслуговування поруч зі станціями технічного обслуговування або стоянками, але такі місця, як правило, зайняті конкурентами.

Які документи потрібні для відкриття автомийки?

Для того щоб відкрити мийку самообслуговування, необхідно зареєструватися в податкових органах як індивідуальний підприємець або купити ТОВ. Кожен з цих видів має свої плюси і мінуси. Відкрити ІП можна всього за тиждень, причому пакет документів буде потрібно мінімальний. Дана правова форма допускає роботу за спрощеною системою оподаткування. Звітність ІП на ССО нескладна, її може вести сам засновник автомийки.

Відкрити ТОВ рекомендується для масштабних проектів або підприємців, які в перспективі планують розширювати свій бізнес або залучати інвесторів, партнерів. Великою перевагою даної форми є те, що при банкрутстві компанії відповідати перед кредиторами бізнесмен буде тільки статутним капіталом, а не особистим майном.

Для того щоб відкрити мийку самообслуговування, буде потрібно зібрати наступний пакет документів:

 • дозвіл на ведення діяльності від міської адміністрації або адміністрації району;
 • проект автомийки самообслуговування, який узгоджений з Держсанепіднагляду, органами архітектури, пожежної та екологічної службою. Багатьох цікавить, скільки коштує сформувати такий проект. Процес складання проекту — послуга платна, вона коштує близько 1,5-2,5 тис. Руб. за квадратний метр;
 • дозволу від органів СЕС, пожежної охорони, управління архітектури, екологів і служби охорони праці на надання послуг;
 • Угода на утилізацію відходів;
 • договір оренди або право власності на землю;
 • акт на постійне або тимчасове розпорядження ділянкою;
 • договір на прибирання прилеглої території.

Якщо збір документації здається складним, можна звернутися до спеціалізованих консалтингових та юридичних компаній, які допоможуть в підготовці документів, проконсультують в цікавлять питаннях, наприклад, про розрахунок земельного податку для юридичних осіб.

Кадрова та маркетингова політика

Незважаючи на те що мийники не потрібні, одна людина, яка буде контролювати безперебійну роботу автомийки, все-таки необхідний. Як правило, це робота позмінна. Якщо ви збираєтеся відкрити мийку самообслуговування, яка буде працювати цілодобово, потрібно найняти трьох людей, які зможуть працювати позмінно. Основний обов’язок адміністратора — просто стежити за процесом, допомагати клієнтам при виборі програми. На проходження навчання та стажування для кожного співробітника достатньо одного тижня, так як спеціальних навичок і певної кваліфікації не потрібно.

Реклама — важливий аспект відкриття мийки самообслуговування. Найдієвішим методом є зовнішня реклама. Подбайте про покажчики, які приведуть потенційного клієнта на автомийку. Якщо дозволяє бюджет, про відкриття можна повідомити по радіо і місцевому телебаченню.

Більш економно, але не менш ефективно залишити візитки на станціях техобслуговування і заправках.

Проект мийки самообслуговування

Стандартна автомийка складається з боксу, апарату високого тиску і людей, які миють транспортні засоби. Відкрити мийку самообслуговування — це складний технологічний процес, який вимагає непростого побудови, а й оснащення точної безперебійної роботи.

Мінімальний базовий комплект обладнання для автомийки включає в себе:

 • блок керування;
 • комплект насосів;
 • магістраль;
 • дозатори;
 • консоль;
 • пістолети.

Сама конструкція здається досить простий, але налагодження всіх технологічних процесів — важливий аспект, від якого буде залежати робота компанії. Так як в ній відсутні робочі, вся робота лягає на плечі технологів.

Автомийний комплекс призначений для визначення програми, контролю функцій і оплати за надану послугу. Корпус виготовляється з міцного металу з підсвічується кнопками, які можуть функціонувати і в підвищеній вологості. У пристрій вмонтований використовують монети (може працювати за спеціальними пластиковими картками). Панель оснащена системою внутрішнього підігріву для роботи в холодну пору. Основні функції, які виконує автомийний комплекс:

 • вода + піна;
 • гаряча вода (температура +40 ° С, тиск — 140 Бар);
 • холодна вода (тиск — 140 Бар);
 • віск;
 • осмос;
 • стоп.

Для того щоб відкрити повноцінну мийку самообслуговування, необхідно обладнати в ній приміщення для персоналу. Це буде невелика кімната для одного адміністратора на зміну, в якій він зможе переодягнутися і зберігати свої речі.

Також за бажанням можна встановити вендингові автомати, системи підкачки шин, пилососи для салону і інше.

Якщо інвестицій досить, на території можна обладнати невелике кафе, але це як додаткове джерело доходів, а до відкриття мийки самообслуговування це не відноситься.

Скільки коштує відкрити мийку самообслуговування?

Відкриття мийки самообслуговування — досить дорогий проект. Але при грамотній організації всіх бізнес-процесів можна вийти на точку беззбитковості за короткий термін.

Скільки коштує відкрити мийку самообслуговування на 6 постів? Підприємцю потрібно розраховувати на інвестиції розміром 7-8 млн. Руб. Розглянемо приблизні розрахунки для ринку Росії:

 • Розробка та оформлення проектної документації — 500000 рублів;
 • покупка обладнання і монтаж — 3500000 рублів;
 • будівництво будівлі — 2500000 рублів;
 • установка покажчиків, стартові витрати на маркетинг — 300000 рублів.

Почати будівництво можна, коли підприємець має:

 • земельну ділянку (орендоване чи власне);
 • готовий проект, який узгоджений з державними структурами;
 • дозвіл на проведення будівельних робіт.

Скільки коштує функціонування автомийки в місяць:

 • комунальні та податкові платежі — 35 тис. руб .;
 • орендні платежі — 40 тис. руб .;
 • заробітна плата персоналу (технолог) — 40 тис. руб .;
 • послуги бухгалтера і прибиральника — 25 тис. руб.

Для розрахунку прибутку потрібно знати, скільки коштує послуга. Середні ціни по Росії складають 300 рублів. Приблизні розрахунки:

 • завантаження 1 боксу — 20 мийок на добу;
 • кількість боксів — 6;
 • вартість послуги — 300 руб .;
 • виручка в день — 36000 руб .;
 • змінні витрати на одну мийку — 30 рублів;
 • дохід — 32400 руб .;
 • дохід в місяць — 972 000 руб.

Щомісячний прибуток складе 832000 рублів (972 000 — 35000 — 40000 — 40000 — 25000).

Як видно з розрахунків, окупити цей проект і вийти на точку беззбитковості можна на 9-ий місяць роботи. З огляду на додаткові витрати, в середньому окупити автомийку можна через рік роботи.

Порада: якщо стартового капіталу недостатньо для відкриття мийки самообслуговування, можна скласти докладний бізнес-план і пошукати інвесторів. Даний проект досить перспективний і може зацікавити тих, хто шукає прибуткові варіанти вкладення фінансових коштів.

Як працює мийка самообслуговування?

Мийки самообслуговування в своїй роботі спираються на закони фізики про кінетичної енергії, згідно з якими енергія збільшується пропорційно квадрату швидкості. На автомийці швидкість водних потоків при попаданні на машину знижується, а звільнена в результаті даного процесу енергія спрямовується активним компонентам, які пов’язані з водою ще на молекулярному рівні. В результаті поверхня максимально очищується від пилу і бруду різного ступеня.

Після вибору програми і натискання пуску починає відраховуватися час, яке не зупиниться до завершення всієї процедури. У будь-який момент за бажанням клієнт може поміняти програму, додавши жетони або гроші для збільшення часу використання автомийки.

Перша програма передбачає перемішування гарячої води (температура від 40 до 60 ° С) і порошку, потім нанесення на поверхню авто під високим тиском. Такий метод дає можливість позбутися навіть від складних забруднень, при цьому він безпечний для лакофарбового покриття.

Друга програма забезпечує змив холодною водою піни і залишку забруднень. У третій програмі використовується гарячий віск, який наноситься на всю поверхню і забезпечує не тільки відмінний вид машини, але і надійний захисний шар. Остання програма висушує автомобіль, в результаті вдається уникнути патьоків або плям.

Як відкрити мийку самообслуговування: бюджетний варіант

Існують більш спрощені варіанти мийок самообслуговування, які дозволяють відкрити її в 1,5-2 рази дешевше.

Бюджетні варіанти являють собою модульні компактні конструкції. Їх часто використовують володарі станцій техобслуговування, заправок як додаткову установку для розширення бізнесу.

Також популярними стають комбіновані конструкції, що поєднують роботу тунелю або автоматичного порталу та мийок самообслуговування. На вітчизняному ринку спостерігається підвищений попит на такі конструкції. Така популярність обумовлена ??сезонністю — влітку автомобілісти можуть мити свої машини самостійно, а взимку користуватися послугами мийок.

Бюджетна автомийка може бути встановлена ??своїми руками як відкритий майданчик з навісом. Перегородки і стіни виготовлені з більш економічних матеріалів, що використовується обладнання — економ-класу. Вмонтована протекція циркуляції води дає можливість мінімізувати витрати на закладання фундаменту.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Відкрити мийку самообслуговування — справа прибуткова, досить нове для вітчизняного ринку. Як і будь-який інший вид бізнесу, цей напрямок не позбавлене ризиків. Для того щоб відкрити автомийку, потрібна ділянка землі з підведеними комунікаціями, проект, узгоджений з рядом державних структур, стратегія розвитку та стартовий капітал. Поєднавши правильно все інструменти, можна побудувати стабільний бізнес, який окупить себе через рік роботи.

Ссылка на основную публикацию