Як видалити суперклей з тканини одягу

Супер клей — чудова, корисна штука, але тільки до тих пір, поки ви не посадите з його допомогою пляма на одязі або коханої скатертини. Ось тоді таке позитивне якість супер клею як швидке висихання стане негативним його якістю. Суперклей схоплюється майже миттєво, так що навіть якщо ви будете діяти швидко і без зволікань, швидше за все він встигне висохнути до того, як ви його видаліть. Якщо супер клей потрапить на одяг або іншу тканину, спробуйте застосувати наступні поради для їх очищення:

Для видалення плям від суперклею вам знадобиться:

 • Паперова серветка або ватні тампони (диски);
 • Рідина для зняття лаку на основі ацетону;
 • Зубна щітка;
 • Дуже дрібна наждачний папір або пилка для нігтів;
 • Рідкий миючий засіб для прання білизни;
 • Пральна машина;
 • Рідина для запальничок (не обов’язково).

Видалення суперклею з одягу і тканини

 1. Перш ніж намагатися видалити супер клей, дочекайтеся, поки він повністю висохне.
 2. Змочіть шматочок паперової серветки або ватяний тампон в рідині для зняття лаку на основі ацетону (переконайтеся, що рідина для зняття лаку саме на основі ацетону, інакше вона вам не допоможе).
 3. Щоб переконатися, що рідина для зняття лаку не зашкодить структуру матеріалу або його забарвлення, перевірте її дію на тканину одягу в невеликому непомітному ділянці.
 4. Покладіть на пляму суперклею серветку або ватний тампон, змочений в рідині для зняття лаку. Дайте клею розмокнути протягом хвилини або двох.
 5. Енергійно потріть пляму зубною щіткою до тих пір, поки клей не почне отшелушиваться.
 6. Залежно від кількості клею на тканині, пункти 4 і 5, можливо, доведеться повторювати до тих пір, поки суперклей повністю не очиститься.
 7. Якщо клей просяк тканину до протилежного боку, вам, можливо, доведеться повторити кроки 4 і 5 для обох сторін матеріалу.
 8. Якщо пляма клею залишається після кількох повторень процедури розмочування і відтирання, спробуйте обережно потерти пляма дуже дрібним наждачним папером або пилкою для нігтів. Будьте обережні, не треба терти дуже енергійно, інакше можете пошкодити або порвати тканину і зіпсувати одяг.
 9. Нанесіть кілька крапель миючого засобу безпосередньо на те місце, де залишилися залишки клею. Втирайте миючий засіб в тканину одягу, використовуючи великий і вказівний палець.
 10. Виперіть тканину або одяг в пральній машинці відповідно до вказівок на етикетці виробу.
 11. Коли прання завершиться, ретельно перевірте тканину на предмет залишилися слідів від плями клею. Якщо пляма залишилося, не кладіть одяг в сушарку — тепло сушарки тільки закріпить пляма і видалити його буде практично неможливо.
 12. Якщо пляма залишилося, спробуйте змочити його рідиною для запальничок і знову потерти зубною щіткою, як описано вище в кроках 4 і 5. Потім промийте як зазвичай. Пам’ятайте, щоб переконатися, що рідина для запальничок не зашкодить структуру матеріалу або його забарвлення, перевірте її дію на тканину одягу в невеликому непомітному ділянці. КРІМ ТОГО, проявляйте обережність при використанні рідини для запальничок, так як вона легко запалюється і досить токсична. Не використовуйте її біля відкритого вогню або на будь-якому матеріалі, який схильний до статичної електрики.

додаткові рекомендації

 • На відміну від більшості плям, краще дочекатися, поки суперклей повністю висохне, перш ніж намагатися його видалити. В іншому випадку, матеріал, який ви використовуєте для видалення (паперова серветка або ватяний тампон) буде приклеюватися до плями, що зробить ситуацію ще гірше.
 • НІКОЛИ не застосовуйте будь-який з перерахованих вище методів очищення на одязі або тканини, яка підлягає тільки сухому чищенню. Такі вироби повинні бути очищені тільки в професійній хімчистці.
 • Якщо тканина з плямою з супер клею є надзвичайно делікатною (наприклад, шовк), навіть якщо її можна прати, перш ніж намагатися самому видалити пляму, краще звернутися за консультацією в професійну хімчистку.
 • У багатьох будівельних магазинах і супермаркетах можна купити розчинник суперклею, який можна використовувати для видалення клею з тканини. Однак майте на увазі, що ці розчинники досить сильні, і не можуть використовуватися для деяких типів матеріалів. Перед обробкою плями в першу чергу прочитайте всі застереження на етикетці розчинника і завжди перевіряйте його вплив на невеликому, непомітній ділянці тканини.
 • Якщо вам не допомогли ці поради з видалення суперклею з одягу або тканини, зверніть увагу на упаковку клею. На ній повинна бути інформація про виробника клею — повинен бути зазначений веб-сайт або телефон. Можете спробувати звернутися до виробника за додатковою допомогою і порадою.
 • Кращий спосіб видалення плями супер клею з тканини одягу — не отримувати його взагалі. Завжди читайте і виконуйте всі застереження і інструкції перед використанням суперклею і будь-якого іншого клею. Переконайтеся, що ваше робоче місце добре організовано. Носіть при роботі з клеєм старий одяг або робочий фартух.
Ссылка на основную публикацию