Як вибрати зволожувач повітря для квартири? Відео

Помірна вологість повітря вважається одним з основних факторів, що впливають на стан здоров’я людини. Оскільки поглинання сухого повітря, особливо маленькими дітьми, може призвести до виникнення подразнення слизової оболонки дихальних шляхів, зростає ризик інфекційних і респіраторних захворювань. Крім цього недостатня вологість повітря провокує сухість очей і лущення шкіри. Тому, щоб запобігти всі ці негативні наслідки у вашій квартирі повинен бути спеціальний прилад, зволожуючий повітря.

Щоб даний прилад прослужив вам жоден рік, спершу, зверніть увагу на його функціональність і продуктивність, і лише після цього приступайте до вибору типу і моделі зволожувача.

  • продуктивність

Це важливий показник, що визначає добовий витрата води, а також інтенсивність і економічність роботи приладу.

В середньому зволожувач повітря витрачає близько 10 літрів на добу.

  • Площа приміщення

Одна з головних характеристик при виборі зволожувача повітря. Чим більша територія, тим потужніший потрібно апарат. Чому необхідно поєднувати продуктивність приладу з площею квартири? Зволожувач з невисоким рівнем потужності не впорається зі своїм завданням на великій території, повітря, як і раніше буде сухим. Якщо ж площа приміщення невелика, а прилад має високу потужність — показники вологості можуть перевищити допустимі межі (в нормі вологість повітря не повинна бути більше 60%), що може нашкодити здоров’ю людини. Адже підвищений вміст вологи — підходяще середовище для розвитку і розмноження мікробів, хвороботворних бактерій. Тому фахівці рекомендують вибирати зволожувач з невеликою потужністю в кожну кімнату, а не один, інтенсивно функціонує прилад, на всю квартиру.

  • функціональність

Більшість сучасних моделей не тільки зволожують, але і очищають повітряний простір. Багато зволожувачі здатні регулювати баланс вологості з температурою повітря, припиняючи свою роботу при досягненні заданої норми, і відновлюючи її через певний проміжок часу. Це потрібно для підтримки оптимального рівня. Багато моделей оснащені функцією таймера, яка дуже корисна людям, які віддають перевагу ручному налаштуванні техніки.

  • Місткість (ємність)

Час безперервної роботи зволожувача безпосередньо залежить від його габаритів. Чим могутніше прилад, тим більший у нього резервуар води. Вибираючи зволожувач для квартири, віддавайте перевагу моделям з середньою місткістю води. Резервуар приладу, що дозволяє вмістити близько 5 літрів, забезпечить роботу зволожувача протягом восьми годин.

  • наявність фільтра

Про користь фільтрації питної води відомо всім. Для того щоб очистити повітря від шкідливих домішок, алергенів і частинок пилу, що містяться в проточній воді, сучасні моделі зволожувачів оснащені спеціальними фільтрами.

Типи зволожувачів повітря

Відомо кілька різновидів зволожувачів, що відрізняються за принципом роботи.

паровий

Його дія заснована на випаровуванні води, яка нагрівається на двох електродах. Перевагами парового зволожувача є його невисока ціна, продуктивність і простота в експлуатації. До того ж, його можна успішно використовувати як ароматичну лампу або інгалятор. Для цього достатньо крапнути у воду кілька крапель ефірного масла або спеціального препарату для інгаляцій.

ультразвуковий

Даний вид користується найбільшою популярністю серед покупців. При нагріванні повітря всмоктується всередину приладу, де він ретельно очищається і зволожується, після чого виділяється назовні у вигляді водяної димки. Оскільки такий зволожувач працює на ультразвуку, він зовсім не гріється.

Класичний або звичайний зволожувач?

Вода, що надходить в резервуар зволожувача, обробляється за принципом холодного випаровування на спеціальних елементах, передбачених його конструкцією. Основні переваги даної моделі — її низька вартість, простота використання, безшумність і можливість установки фільтра, що очищає повітря від бактерій. Встановлювати такий зволожувач можна як в квартирі, так і в нежитлових приміщеннях.

кліматичний комплекс

Такий апарат являє собою триступеневу систему чистки і зволоження, що містить 3 фільтра, з яких два представлені класом «НЕРА», а один є просто вугільним очищувачем. Комплекс дозволяє ефективно затримувати шкідливі мікрочастинки пилу та інших домішок, які містяться в повітрі. До недоліків кліматичної системи можна віднести її габаритні розміри і високу вартість.

Жіночий журнал Woman-club.su рекомендує серйозно поставитися до вибору зволожувача повітря в квартиру, адже ви купуєте його, перш за все, для свого здоров’я. Тому не варто економити на своєму благополуччі і близьких вам людей. Що очищає комплекс, оснащений зволожувачем і фільтрацією, який не тільки чистить повітря, але і дезинфікує його — кращий вибір.

Ссылка на основную публикацию