Як вибрати свідків на весілля — прикмети і поради

Весілля — один з найяскравіших моментів у житті кожної людини. Наречений і наречена мріють про створення міцної сім’ї, тому намагаються максимально точно відповідати встановленим традиціям. Як вибрати свідків на весілля, прикмети досить чітко визначають порядок призначення помічників молодят. Вважається, що найкращий варіант — молоді люди, не обтяжені узами шлюбу.

Традиції вибору помічників на весільне торжество

Весільні традиції на Русі припускали обов’язкова присутність дружки. Друг нареченого мав високий статус, він керував весіллям. Зазвичай вибір падав на молодого хлопця, який володіє веселою вдачею. Відмітний знак головного помічника нареченого — вишитий рушник через плече. Вважалося, що без участі дружки майбутнє сімейне життя пари буде нещасливою

Особливо ретельно підбиралися свідки на вінчання. Вони не тільки брали участь в обряді, а й брали на себе обов’язок духовно керувати створилася сім’єю. Вважалося, що вони можуть власним прикладом навчати молодят на істинний шлях. Зазвичай на почесну роль намагалися вибрати хрещених, глибоко віруючих людей.

Кого вибирають на роль помічників молодят?

На сьогоднішній день наявність свідків не є обов’язковою умовою для вступу в цивільний шлюб. Багато молодят задаються питанням «Чи потрібні помічники під час весільного торжества»? Присутність на церемонії почесних спостерігачів — данина традиції. До того ж близькі люди зможуть надати підтримку в настільки значимий момент життя.

Як правильно вибрати свідків на весілля? Існує цілий ряд обмежень для претендентів на цю почесну роль. Підбір повинен здійснюється ретельно. Вважається, що якщо вибрати невідповідного людини, життя молодих буде нещасливою. Поради щодо вибору помічників:

  • Не варто запрошувати на роль свідків сімейну пару. Вважається, що вони незабаром розлучаться.
  • Не можна запрошувати людей з невдалою особистим життям. Чоловік або жінка в розлученні не принесуть щастя молодятам. Необхідно уникати людей, які пережили трагедію. Якщо вибрати вдову або вдівця, то один з подружжя може рано піти з життя.
  • Свідок має бути молодше нареченої. Зі скількох можна свідком на весіллі бути молодій дівчині? Вікових обмежень немає, але краще вибрати дівчину молодше.
  • Свідки не повинні перебувати у шлюбі. Тому питання «Чи можна заміжню жінку призначати в свідка?» Абсолютно недоречний.
  • Не можна призначати близьких родичів. Наречена не може вибрати сестру, в крайньому випадку, краще зупинити вибір на родичці чоловіка. Подібний підхід допоможе зміцнити сімейні стосунки.

Обов’язки помічників молодят

На свідків покладається велика відповідальність, вони є незамінними учасниками весільного торжества. Як підібрати свідків на весілля? Бажано, щоб вони мали організаторськими здібностями. Зовнішній вигляд грає не менш важливу роль.

Обов’язки подружки нареченої наступні:

  • Допомога в підготовці до весілля. Список необхідних справ перед торжеством: розіслати запрошення, допомогти вибрати весільну сукню та аксесуари, організувати дівич-вечір, підготувати обряду викупу.
  • Допомога в день весілля. В урочистий день помічниця повинна постійно перебувати поруч з нареченою. Вона виконує важливі обов’язки: проводить обряд викупу, стежить за станом образу нареченої, бере активну участь в святковому застіллі.

Обов’язки друга нареченого:

  • Допомога в підготовці до весілля. В обов’язки входить підготовка і проведення парубочого. Близький друг може допомогти вибрати весільний костюм і аксесуари.
  • Допомога в день весілля. Близький друг відповідає за доставку букета нареченої і бутоньєрки для нареченого. Помічник повинен брати активну участь в обряді викупу, виступаючи в якості переговірника між ріднею нареченого і нареченої. Він повинен контролювати організаційні питання будь-якої складності.

Весільне торжество вимагає ретельної підготовки, необхідно продумати найдрібніші деталі важливого заходу. Тепер ви знаєте, як вибрати свідків на весілля і які прикмети існують щодо вибору помічників молодят!

Наостанок, радимо ознайомитися на відео з порадами від професійного ведучого:

Ссылка на основную публикацию