Як вибрати мультиварку

Наявність сучасних побутових приладів на кухні значно полегшує домашню роботу. Для того щоб прискорити процес приготування їжі і поліпшити її якість, був розроблений спеціальний девайс — мультиварка. Вона може стати незамінною помічницею для багатьох господинь, потрібно тільки вибрати якісний і надійний прилад. Для цього необхідно ознайомитися з важливими технічними характеристиками даного пристрою.

Вибір мультиварки за параметрами

1. Потужність — важливий критерій, від якого буде залежати швидкість приготування їжі. Варто відзначити, що страви в мультиварці готуються досить повільно, а якщо цей прилад буде ще і малопотужним, то процес готування може неабияк затягтися. Тому краще відмовитися від покупки агрегату, що має низьку потужність. Для маленької сім’ї рекомендується придбати техніку із середніми показниками.

2. Обсяг. Від нього залежить, чи вистачить приготовленої за один раз їжі всім членам сім’ї. Різниця в літражі у мультіварок велика. Вона коливається від двох до десяти літрів. Найбільш ходовими вважаються прилади, розраховані на 4-5 літрів.

3. Зверніть увагу на покриття чаші. Найбільш популярне на сьогоднішній день — антипригарне, або, як його ще називають, тефлонове. Однак є інформація, що таке покриття при нагріванні виділяє сполуки, шкідливі для здоров’я людини. Також можна вибрати мультиварку з керамічної внутрішньою поверхнею. Догляд за таким приладом повинен бути дуже дбайливим, оскільки цей матеріал схильний до швидкого зносу при механічних впливах. Також на ньому можуть залишатися плями, утворені від фарбувальних харчових речовин. Кращим покриттям вважається напилення з мармуру. Воно досить довговічне, відрізняється легкістю в догляді.

4. Дуже важливо, з якого матеріалу зроблена сама чаша. Не рекомендується купувати прилади, виготовлені з нержавіючої сталі. Їх нагрів відбувається дуже повільно, в них не можна готувати страви з підвищеною кислотністю. Найкраще придбати мультиварку, чаша якої зроблена з алюмінію.

5. Безпека. Запорукою цього критерію вважається оптимальна довжина проводу, а також те, наскільки якісно він прикріплений до приладу. Є моделі, які мають знімний шнур. Від них краще відмовитися, оскільки випадково втекла рідина може потрапити в гніздо, що дуже небезпечно. Перевірте правильність роботи системи випуску випарів. Це може запобігти отриманню опіків при експлуатації мультиварки.

Додаткові корисні опції

Чим більше функціонально пристрій, тим більше воно буде коштувати. Тому перед покупкою слід визначитися, якими режимами передбачається користуватися і відповідно до цього придбати бажану модель.

Але є кілька найважливіших опцій, які повинні бути у кожної мультиварки:

• русифіковане меню;
• таймер відстрочки;
• режим розігріву;
• режим підігріву, що дозволяє зберігати встановлену температуру страви до його подачі до столу.

Окрема техніка оснащена функцією обсмажування. Ця опція не є необхідною, тому потрібно визначитися, буде вона використовуватися чи ні.

Недоліки деяких моделей

Прилади, в яких не передбачена система нагнітання тиску, будуть справлятися із завданнями з приготування їжі набагато повільніше. Тому краще купити мультиварку, що має схожий принцип роботи з скороваркою.
Якщо техніка не має функції автоматичного відключення, то господиня не зможе відійти від працюючого обладнання, оскільки їжа може підгоріти та спровокувати пожежу або википіти.

Ссылка на основную публикацию