Як вибрати кухонний ніж

Хороший кухонний ніж забезпечує високу якість і оперативність приготування страв. На ринку кухонного приладдя ножі надані в такому широкому асортименті, що вибір відповідної моделі стає досить непростим завданням.

Ви можете купити готовий набір кухонних ножів, а можете самостійно набрати їх окремо. Однак перед покупкою слід визначитися, які саме кухонні ножі потрібні і скільки їх повинно бути.
Види кухонних ножів за призначенням:

Універсальний ніж.

Саме на цей інструмент лягає максимальний обсяг роботи на кухні. Він призначений для нарізки практично всіх продуктів. Таким ножем можна рубати кістки і різати заморожене м’ясо.

Філейний ніж.

Таким ножем дуже зручно нарізати рибу або м’ясо тонкими пластинами. Довге і вузьке лезо допомагає робити рівні й акуратні розрізи.

Ніж для хлібних виробів.

Використовується для нарізання хліба, тортів і бісквітів. Зубчасте лезо має однакову ширину по всій довжині. Його також можна використовувати для нарізки ананасів, динь і кавунів.

Ніж для чищення.

За допомогою цього ножа можна легко очистити фрукти і овочі від шкірки. Має вкорочене лезо і гострий кінчик.

Кухонний топірець.

Таким ножем дуже зручно рубати кістки або обробляти м’ясо. Має потужну рукоятку і широке лезо.

Ніж для нарізки.

Цей інструмент оснащений довгим лезом з гладкою ріжучою кромкою, що дозволяє нарізати продукти дуже тонкими скибочками.

Столовий ніж.

Використовується для комфортного вживання гарячих і холодних страв, закусок, намазування джему, паштету, масла і ін. Має широке лезо середньої довжини і закруглений кінчик.

вибір матеріалу

Перед вами чотири основних матеріалу, які використовуються у виготовленні кухонних ножів:

Нержавіюча сталь.

Ножі з нержавіючої сталі відмінно протистоять корозії. Нержавіюча сталь є найпоширенішим матеріалом для виготовлення кухонних ножів. Ножні леза з цієї стали відмінно підходять як для побутового користування, так і для приготування кулінарних шедеврів. Заточувати інструмент необхідно не рідше, ніж раз на півтора місяця.

Вуглецева сталь.

Цей вид стали швидко іржавіє і покривається патиною. Ножі з вуглецевої сталі відрізняються своєю міцністю і гостротою.

Високолегована сталь.

Даний тип стали містить в собі легирующие добавки, які підвищують її твердість, стійкість до корозії і перепадів температур. Високолегованої може бути як нержавіюча сталь, так і вуглецева.

Тверда кераміка.

Керамічні ножі протягом тривалого часу залишаються гострими. Вони значно легше сталевих аналогів. Головними недоліками цього матеріалу є крихкість і висока вартість.

Перевірка якості ножа

Щоб вибрати хороший ніж, який буде міцним, довговічним і зручним у використанні, необхідно ретельно оглянути його з усіх боків. Зручність даного інструменту в роботі кожен визначає сам для себе, адже це залежить від звичок і досвіду в кулінарії. Визначити якість інструменту можна за допомогою наступних способів:

Зручність у використанні.

Ви повинні уважно оглянути ніж, потримати його в руці, оцінити на дотик. Насамперед перевірте, наскільки зручно інструмент розташовується в руці, зверніть увагу на тяжкість вироби.

Перевірка стали.

На виробі не повинне бути ознак зварювання або інших з’єднань. Витріть лезо насухо, а потім подихайте на нього. Якщо піт сходить рівно, значить інструмент виготовлений з якісного матеріалу.

Тяжкість.

Якщо ви вибираєте ніж для швидкого подрібнення або нарізки м’яких продуктів, оптимальним варіантом буде придбання легкого ножа. Для твердих продуктів відмінно підійде важкий ніж.

Перевірка балансу.

Деякі кухарі вважають за краще працювати з більш важкої рукояткою, кому-то зручніше з важким лезом. Щоб визначити ідеальний баланс, необхідно виконати наступне: помістіть ваш палець на місце з’єднання ріжучої частини і рукояті, при цьому інструмент потрібно тримати в горизонтальному положенні. Ідеально врівноважений ніж буде балансувати на пальці і не впаде. Проводити даний тест потрібно дуже обережно, тому що більшість ножів не відповідають параметрам балансування і можуть поранити вас при падінні.

Перевірка рукояті.

Якісна рукоятка повинна бути цільною і щільно звареної. Як правило, вони робляться з дерева, загартованої смоли або твердої гуми. Не можна купувати ніж, на ручці якого є невеликі зазори, зварювальний шов або інші сполуки.

Перевірка ріжучої частини.

Щоб ви могли швидко і до кінця розрізати овочі і фрукти, вибирайте ніж з заточеним по всій довжині лезом. Наявність ямок або подряпин говорить про те, що інструмент не є якісним.

Щоб ножі залишалися в хорошому стані тривалий час, регулярно підточуйте їх. Кухонні ножі краще тримати в спеціальних футлярах, дерев’яних підставках або на магнітному тримачі. При правильній експлуатації інструмент протягом тривалого часу буде радувати свого власника.

Ссылка на основную публикацию