Як управляти сном

Ви сидите в кабінеті перед вашим начальником, він вам посміхається. Ви відчуваєте, що зараз вас чекає підвищення. Керівник починає щось говорити і … Ви прокидаєтеся. Знайоме почуття? Як часто вам хотілося повернутися і побачити продовження сну? А може навпаки, ви страждаєте від кошмарів і хочете зупинити їх? Дана стаття допоможе вам зрозуміти, як керувати сном.

Тут ми висвітлимо 3 етапи управління снами. Для них вам знадобляться ручка, записна книжка і багато терпіння. Важливо розуміти, що процес управління снами вимагає багато зусиль. Саме тому, не досягнувши результату з першого разу, не варто впадати у відчай. Необхідно здійснювати практику кілька разів, а іноді для цього буде потрібно пара місяців.

Якщо раптом ви зрозумієте, що не можете здійснювати рухи і видавати звуки, то не варто від цього лякатися. Сонний параліч сприяє виникненню усвідомленого сну, тобто це показник руху в правильному напрямку.

Отже, перший етап — запис або формулювання своїх снів.

Вам знадобиться зошит або записна книжка, яка буде щоденників ваших снів. Чому не можна зробити це в друкованому вигляді? Перш за все важливо розуміти, що більшість снів складаються з того, що з вами відбувалося днем. Поки ви використовуєте письмову форму, вам доводиться витрачати більше сил і енергії, що сприяє тому, щоб сон краще збунтувався у вас в голові.

У своєму щоденнику необхідно кожен раз перед сном описувати все, що ви хотіли б побачити в своєму сні. Назвемо його цільовим сном. Бажано робити це максимально докладно з описом як можна більшої конкретики. Ви можете проявити творчість, намалювати картинки, ілюстрації, описати те, як ви будете виглядати, говорити, рухатися, що побачите, як відреагуєте. Написати варто абсолютно все. Так ви зможете переконати свою підсвідомість, що вам повинно наснитися. Тоді ви точно будете в курсі, що вас чекає під час сну.

Також записуйте те, що ви пам’ятаєте з минулих сновидінь. Важливо записувати побачені сни якомога швидше, т. Е. Відразу прокинувшись від сну, оскільки спогади про сни моментально йдуть з пам’яті людини. Тому варто покласти ваш щоденник недалеко від себе.

Що варто записати про приснився? Назвемо цей список «Як контролювати сни: трохи про минуле».

 • Перш за все необхідно позначити дату.
 • Далі визначити, відбувався чи сон в минулому, сьогоденні або майбутньому.
 • Хто був присутній уві сні? Чи були це знайомі для вас люди чи ні?
 • Які почуття ви відчували, яке було ваше настрій.
 • Що сталося в самому сні, які події розгорнулися.
 • Що впадало вам в очі, було дуже яскравим? Можливо, якісь кольору або форми.
 • Чи помітили ви конфлікт? Чи доводилося вам знаходити вихід з нього? Можливо вирішувати будь-які проблеми.
 • Чи помітили ви уві сні те, що ви бачили раніше? Опишіть це.
 • Чим все закінчилося.

Порівняйте те, що ви хотіли б побачити, тобто ваш цільової сон, з побаченим. Тут також варто звернути увагу на деталі. Знайдіть подібності та відмінності.

Навіщо це потрібно? Це допоможе вашому розуму навчитися відновлювати сни. Для будь-якої дії потрібна тренування, особливо для того, щоб розуміти, як контролювати сон. Важливо робити записи кожен день, тоді ваші сни будуть ставати більш чіткими і бажаними.

Другий етап заснований на практиці під час неспання.

Для цього вам необхідно по багато разів перечитувати свій цільовий сон, ретельно вивчивши його, безпосередньо перед тим, як піти спати. Після пари причетний ваш мозок перестане концентрувати на конкретних словах, що дозволить вам зосередитися на самому сенсі цільового сну. Це допоможе йому краще відкластися у вашій голові.

Після цього лягаєте на ліжко. Закрийте очі і розслабтеся. Подумайте про вашому сні, помрійте про образи з нього. У вашій підсвідомості буде багато картинок, які також не належать до вашого цільовим сну. Необхідно їх відкинути і зосередитися тільки на тих, які відносяться до цільового сну. На їх фоні уявіть звуки і діалог, проникніться атмосферою цільового сну, відчуйте настрій.

Пройдіться по цільовому сну від першої особи в бажаному порядку. Уявіть, як усе має виглядати. Сформуйте точний образ і сценарій свого сну. Пам’ятайте, що в цей момент ваше тіло повинно бути в розслабленому стані. Засинайте з виниклою картинкою і звуками в голові. При пробудженні обов’язково запишіть все те, що бачили, згідно з нашим списком «Як контролювати сни: трохи про минуле».

І останній етап — сам процес контролювання своїх снів.

Тут важливо навчитися здійснювати перевірку реальності, тобто навчитися відрізняти її від сну. Задайте собі питання: «не спить я або сплю?».

Щоб відповісти на поставлене запитання, потрібно звернути увагу на прості речі: відлік часу, написи, форма і колір будинків. Якщо ви помітите щось недобре (фіолетові кульбаби, циферблат до 100 годин або щось в цьому роді), то ви знаходитеся не в реальності. Також ви можете спробувати порахувати пальці на руці. Уві сні ви будете не в змозі цього зробити. Згадайте фільм «Початок», там герої фільму використовували якісь речі, які допомагали їм відрізнити реальність від сну. Знайдіть свій талісман.

Пішовши простим шляхом, просто зверніть увагу на текст. Якщо при першому погляді на співрозмовника ви помітите на його футболці «Люблю Мск», а через хвилину, повернувшись погляд, прочитаєте «Люблю СПб», то ви явно уві сні.

Дуже важливо опрацювати цю навичку. Коли ви зумієте усвідомити факт знаходження уві сні, то ви опинитеся в змозі контролювати там практично все.

Далі спробуйте проконтролювати здійснення простих дій: стрибок, ходіння по сходах, перегортання книги і т. Д. Тут важливо не переборщити з вашими емоціями захвату. Через сильного збудження ви можете прокинутися, і доведеться починати спочатку.

Наступний крок — поступове ускладнення своїх дій. Тут існує тільки одне обмеження — ваша уява. Здійсніть мрію польоту, спорудить будівлю, побудуйте місто своєї мрії, пройдіть крізь стіну, пересуньте об’єкти силою думки.

Коли ви зможете робити без особливих зусиль то, що тільки захочете, ви можете сміливо сказати, що навчилися того, як управляти сном.

І дамо поради, які допоможуть вам освоїти цю техніку швидше і ефективніше.

 1. Відмовтеся від перегляду телевізора, фільмів і т. Д. Перед сном, оскільки уривки побаченого можуть замінити ваш цільової сон.
 2. Забудьте про поганих думках. Перед сном завжди варто думати тільки про приємні речі.
 3. Концентруйтеся на тому, що ви хочете побачити. Багато і ретельно обмірковуйте це. Робити це потрібно в розслабленому стані.
 4. Не забувайте про перевірку реальності.
 5. Ізолюйте себе від дратівливих чинників. Створіть собі тиху і спокійну обстановку для сну без зайвих гаджетів і інших речей, які можуть відволікати вашу увагу.
 6. Постарайтеся не думати про майбутні події, оскільки це може стати причиною стресу і переживання в реальному житті (особливо, якщо сон був неприємним).
Ссылка на основную публикацию