Як уповільнити процес старіння організму

Старіння — природний і незворотний процес. Вчені багато століть намагаються знайти рецепт вічної молодості. Поступово наука накопичує знання про процеси ентропії і вчиться продовжувати активний період життя. Але дуже багато в збереженні молодості залежить від самої людини.

Чому ми старіємо

Наше тіло існує за рахунок постійного оновлення клітин. Вони здатні ділитися і створювати нові покоління своїх клонів. Але це все одно не зупиняє процес старіння. Чому?

Під час відтворення копій в клітці відбувається поділ хромосоми, що несе в собі генетичну інформацію. Але не всі частини хромосоми здатні до поділу.

На кінчику носія ДНК знаходиться невеликий діляночку під назвою теломер. Він грає важливу функцію — перешкоджає прилипанню до хромосомі інших хромосом, вірусів і білків, що захищає генетичну інформацію клітини.

При кожному діленні хромосоми теломер механічно зменшується. У літніх людей ця ділянка критично малий. Клітини, що втратили свій теломер остаточно, вже не здатні відтворювати свої копії і тому просто гинуть.

Це і є причиною старіння — організм перестає оновлюватися.

Чому наше тіло старіє нерівномірно

Недавні дослідження американських вчених встановили цікавий факт. Виявляється, наш організм старіє дуже нерівномірно. Наприклад, біологічний вік молочних залоз завжди більше, ніж загальний біологічний вік їх власниці. Різниця становить 2-3 роки.

А ось серцево-судинна система молодше, ніж інші органи тіла. Причому молодший на цілих 8-10 років. Причини, чому так відбувається для вчених залишаються незрозумілими. Якщо швидке старіння шкірного покриву, можна пояснити безпосереднім контактом з навколишнім середовищем, то вікові коливання грудей і серця залишаються загадкою.

Згідно з численними науковими спостереженнями відомо, що в уповільненні процесу старіння велику роль відіграють генетичні дані.

Діти довгожителів зазвичай живуть і зберігають активність довше за своїх ровесників. Але ще більше значення має правильний спосіб життя.

Спорт і фізична активність омолоджує організм

Люди, постійно і багато займаються спортом, виглядають набагато краще, своїх ровесників, що вважають за краще пасивний спосіб життя. Сидіння на роботі, лежання в якості відпочинку дає сигнал м’язам, що вони не потрібні.

Без навантаження м’язові волокна поступово атрофуються. Організм старіє. Кровопостачання погіршується, що автоматично несе за собою проблеми в харчуванні всіх органів і тканин.

Тому, якщо хочете виглядати молодше, починайте займатися спортом. Спостереження за серцево-судинною системою і легкими літніх людей, які почали тренування в похилому віці, виявили, що спорт омолоджує ці органи. Вони значно оновлюються вже через півроку регулярних фізичних занять.

Для легких, серця і судин особливо корисні аеробні навантаження. Це біг, плавання, стрибки на скакалці, їзда на велосипеді і навіть швидка ходьба. Важливо розсовувати кордону витривалості свого організму. Тоді його сила буде зростати, а молодість триватиме довше.

Як зберегти суглоби

Хороший стан суглобів зберігається завдяки технічно правильним навантаженням. Для суглобів небезпечні як неправильні положення, так і відсутність активності. Треба ретельно стежити за своєю поставою. Необхідно різноманітне збалансоване харчування.

Після 40 років включите в свій раціон різні натуральні желе. Кісткові відвари з риби або м’ясні — найкращі страви для профілактики хвороб суглобів.

Як зупинити старіння шкіри

Шкіра швидко старіє від неправильного способу життя. На неї великий вплив мають шкідливі звички на кшталт куріння і алкоголю.

У будь-якому віці оновити і поліпшити стан шкіри допоможуть контрастні обливання і дієта з великою кількістю вітамінів В і поліненасичених жирних кислот.

Розумова робота допомагає уповільнити процес старіння

Мозок — найзагадковіший орган людини. Самий досліджуваний і найбільш невивчений. Здавалося б, яке він відношення має до молодості? А ось має і найбезпосередніший. Люди, багато й довго займаються інтелектуальною діяльністю, зберігають активність до неймовірних меж.

Нерідко зустрічаються науковці, юристи, викладачі, які в дуже похилому віці не просто ще працюють, а є керівниками великих організацій.

Але що робити тим з нас, у кого професія не вимагає значних розумових зусиль? Зберегти ясну голову і здорову пам’ять допоможуть постійні вправи. Це може бути рішення логічних задач, математичних або фізичних прикладів.

Надзвичайно корисні будуть карткові ігри. Бридж і преферанс названі вченими найбільш омолоджують іграми. Вони далеко випереджають навіть шахи.

Напевно, провідну роль тут відіграє поєднання розумової роботи і спілкування з партнерами по грі. Так що грайте на здоров’я, отримуйте задоволення і молодійте.

Як харчуватися, щоб зберегти молодість

 • Чим старша людина стає, тим меншими повинні бути порції. Після 40 років потрібно поступово скорочувати кількість споживаного м’яса і жиру. Овочеві страви складають основу раціону. Додаються горіхи, насіння, рослинні нерафіновані олії.
 • Клітковина. Міститься в овочах, фруктах і кашах. Нерозчинні харчові волокна очищають кишечник і змушують його працювати на повну силу. У клітковині величезна кількість вітамінів і мікроелементів. Купуйте готову клітковину і приймайте відповідно до інструкції. Міняйте її час від часу. У цьому місяці — вівсяну, в наступному пшеничне, а потім лляну і т. Д.
 • Вода. Півтора, два літри води на добу — необхідна норма. Наш організм постійно страждає від зневоднення і тому швидко старіє. Вода — це очищення і живлення тканин. Вода — це красива шкіра, гарний настрій і життєвий тонус.
 • Вітаміни групи В беруть участь у всіх життєво важливих процесах. Вони відповідають за чистоту судин, роботу серця, нервову систему і багато іншого. При їх недостатню кількість людина втрачає смак до життя. Містяться в субпродуктах, грибах, м’ясі, бобових, зелених овочах, деяких крупах.
 • Дробове харчування маленькими порціями. Зберігає шлунок в природних розмірах і дозволяє стравоходу повноцінно переробляти продукти і засвоювати живильні речовини.
 • Менше цукру. Цукор сприяє запальним процесам і вимиває з тканин корисні вітаміни. Він виводить В3 — вітамін краси, чистих судин і здорових нервів.
 • Менше шкідливих і більше корисних жирів. Маргарин, тваринні жири, жирне молоко і вершкове масло бажано споживати якомога менше. Свиняче сало піддавати репресіям необов’язково. Воно містить незамінні амінокислоти і корисний холестерин. Більше включати в раціон жирну рибу, соняшникова, оливкова, лляна та інші рослинні масла.
 • Є в міру, але досить. Ні в якому разі не можна голодувати. Хочеться чи ні — є не рідше трьох разів на день. Обов’язкові всі компоненти здорового харчування: білки, жири і вуглеводи.
 • Більше споживати складних вуглеводів: цільно-зернових каш, цільно-зерновий хліб, фрукти, овочі. Менше їсти макарони з м’яких сортів пшениці, картопля, білий рис.
 • Включати в свій раціон продукти-антиоксиданти. Антиоксиданти зв’язують вільні радикали, що руйнують наш організм, і виводять їх назовні. Їх можна знайти в яскравих продуктах: морква, буряк, цитрусові, абрикоси, вишня, томати, зелені овочі, диня …
 • Незбиране жирне молоко замініть кисломолочними продуктами з низьким вмістом жиру.
 • Всі види чаїв, зернова кава, трав’яні чаї — відмінні антиоксиданти і володарі багатьох вітамінних комплексів.
 • М’ясо також потрібно. Це головний постачальник білка.

Чому стрес прискорює старіння організму

Стрес в справі передчасного старіння бореться за перше місце з неправильним харчуванням і перемагає в усіх напрямках. Жінки знають, — варто з вечора перенервувати і на ранок додадуться зайві зморшки. Відкладаються нерви і в інших місцях. Особливо страждають серцево-судинна і гормональна системи.

Зовнішнє старіння на грунті надмірних хвилювань, звичайно, сумно, але цим руйнівну дію стресу не обмежується. Негативні переживання знижують імунітет і збільшують ймовірність соматичних захворювань. Виразка шлунка, цукровий діабет, алергія, астма — список можна продовжувати довго. Від стресу організм швидше зношується.

Тому, хочете жити довго, навчитеся боротися зі стресом:

 1. Від стресогенних чинників треба позбавлятися своєчасно. Не підходить робота — поміняйте. Люди викликають лише негативні емоції — перестаньте спілкуватися. Ви не повинні прощати погане поводження нікому, навіть родичам. Всі, хто скидають на вас свою злість, знецінюють вас, вимагають заради них пожертвувати важливими інтересами і потребами — зайві для вас.
 2. Навчіться дихальної техніки релаксації. Вони найлегші для освоєння і добре допомагають пережити гострий стрес.
 3. Відпочивайте. Ще раз — відпочивайте достатньо. Навіть серце знаходиться в стані спокою вдвічі довше, ніж працює. Завжди виділяйте собі час для відновлення.
 4. Заведіть собі хобі і домашніх тварин. Хобі допомагає вимкнути голову з повсякденних думок і доставляє купу задоволення. Домашні тварини — позитив і енергетична зарядка, які завжди під рукою.
 5. Гуляйте багато і пийте воду. Прогулянки і інші фізичні вправи насичують кров ендорфінами, а вода вимиває гормони стресу.
 6. Багато спілкуйтеся з позитивними людьми.
 7. Дозуйте негативну інформацію, що несеться з екрану телевізора.
 8. Мислите позитивно: стакан завжди наполовину повна, а не навпаки.

Особа і постава — як зберегти молодість

По обличчю і поставі ми визначаємо вік людини. Хороша новина в тому, що багато неприємні і засмучують нас речі оборотні. В’ялі щоки, зморшки, сутулі плечі — все можна виправити:

 • Безжально приберіть зі свого життя все, що працює проти вас. Чоловік-тиран, п’яниця або гуляка входять в цей список першими.
 • Раціон повинен містити вітаміни В, Е, А, С і жирні кислоти омега 3 і омега 6.
 • Відновіть правильну поставу. Перекоси в хребті, «вдовою» горб нижче потилиці погіршують іннервацію і кровопостачання м’язів обличчя, шиї і шкіри.
 • Займіться м’язами на обличчі. Саме вони, а не шкіра відповідають за чіткий красивий контур і наявність більшості зморшок. Для цього використовуйте масаж асахі і спеціальну гімнастику — фейсбілдінг або фейскультуру.
 • Контрастне вмивання «розбудить» шкіру і посилить кровообіг.
 • Використовуйте косметичні три кити: очищення, зволоження та живлення орієнтуючись на свій тип шкіри.

Дотримуйтесь поради наведені в статті і будьте завжди молоді і красиві!

Ссылка на основную публикацию