Як створити сімейний бізнес?

Давно вже канули в Лету часи, коли відвідування роботи на державних підприємствах за фіксовану зарплату було обов’язковою умовою життя кожного свідомого громадянина. Сьогодні при наявності певних знань, стартового капіталу та креативних ідей, реалізація яких може приносити необмежений дохід, кожен бажаючий може створити сімейний бізнес.

Робота всією сім’єю має низку незаперечних переваг, які важко недооцінити. Перш за все необхідно відзначити впевненість в кожного члена сім’ї та їх прагнення внести свою лепту в розвиток спільної справи. До того ж весь прибуток від роботи створеного вами і вашими рідними людьми підприємства буде завжди знаходитися в сім’ї. Це дозволить в будь-який момент провести реорганізацію компанії, збільшити виробничі потужності і штат співробітників, що в кінцевому підсумку призведе до підвищення прибутку.

Важливо на початковому етапі правильно вибрати прибуткову ідею для ведення власної справи, грамотно створити бізнес-план, вивчити роботу конкурентів в обраній ніші і споживчий попит. Розглянемо, чим варто зайнятися всією сім’єю, щоб діяльність приносила пристойний дохід і задоволення, який бізнес зараз затребуваний, з чого його правильно почати.

Як вибрати прибутковий напрямок ведення сімейного бізнесу?

Що потрібно знати, щоб створити прибутковий сімейний бізнес? Як економити при маленькій зарплаті? Який ідеї віддати перевагу і де взяти стартовий капітал на її реалізацію? З цими та рядом інших питань стикаються підприємці, які твердо вирішили заробляти всією сім’єю.

Перш за все необхідно розібратися зі структурою сімейного бізнесу. Не секрет, що у більшості людей немає можливості вкладати багато грошей в розвиток власної справи, тому левову частку підприємців, що працюють з членами своїх родин, складають представники малого бізнесу.

Для цього різновиду ведення сімейної справи характерна наявність невеликого числа співробітників і відсутність яскраво вираженої службової ієрархії. Як правило, сімейний бізнес створюється кількома його членами, а загальне число родичів на підприємстві становить 5-10 чоловік. При цьому між усіма співробітниками обов’язки розподіляються практично порівну, кожен може замінити один одного при необхідності на «робочому місці».

Однією з різновидів сімейної діяльності є невелика компанія, в якій кожен із співробітників (звичайно ж, членів сім’ї та родичів) займає певну посаду. При цьому весь штат підприємства — це професіонали своєї справи. Наприклад, невелика сімейна компанія, що спеціалізується на розробці і виробництві протезів і іншої медтехніки. Очолює підприємство директор, як правило, глава сім’ї, а також в штаті є бухгалтер, інженер, який створює моделі обладнання та макети на 3D-принтері, а також протезисти. Безумовно, щоб створити такий сімейний бізнес, необхідно мати відповідну освіту і бажання рідних людей виконувати свою роботу краще, ніж подібні підприємства, адже конкуренція висока, особливо в невеликих містах. Якщо ваша компанія себе зарекомендує як професійна фірма, що пропонує свої послуги за оптимальними цінами, то успіх не змусить себе довго чекати.

Багато хто хотів би бути акціонерами великої компанії і довічно отримувати дивіденди від володіння цінними паперами. Уявіть собі, що це можливо, якщо ви зі своїми рідними людьми є власниками фамільної корпорації. Як правило, такі компанії працюють по аналогії з акціонерними товариствами, а основними (і єдиними) власниками цінних паперів та інших активів є всі члени сім’ї. Звичайно ж, щоб створити такий сімейний бізнес, потрібно багатомільйонний стартовий капітал і прибуткова ідея. Всі права на володіння активами фірми передаються членам сім’ї (наступникам) у спадок.

Щоб створити прибутковий сімейний бізнес, кожному підприємцю потрібно вибрати напрямок діяльності його компанії, адже від цього багато в чому буде залежати успіх фірми і прибуток. Також слід враховувати, що розпочати власну справу можна як з вкладеннями, так і без них.

Ідеї ??для сімейного бізнесу без стартового капіталу

Якщо ви плануєте створити малий бізнес всією сім’єю, але не маєте стартового капіталу, то, можливо, такі ідеї власної справи будуть цікаві.

коучинг

Ви є професіоналом в якійсь справі і не знаєте, як на цьому заробити? Відповідь очевидна — запропонуйте свої послуги і проводите тренінги. Для цього найефективнішою рекламою буде створення тематичних сторінок і паблік в соцмережах. Запропонуйте свою цільову аудиторію якісне навчання за доступною ціною онлайн. Ви можете всією сім’єю організувати, наприклад, мовні курси або навчання грі на музичних інструментах.

Створення сайтів

Якщо ви з членами сім’ї володієте програмуванням і можете створювати web-ресурси (сайти, Лендінзі, сателіти, інше), то, як і в попередньому варіанті, вкладень не потрібно. До того ж ви без праці навіть на перших порах зможете заробляти 1000 рублів в день в інтернеті без вкладень (і навіть більше). Для малого сімейного бізнесу веб-мастеринг є одним з прибуткових і перспективних напрямків, де конкуренція долається шляхом створення якісних сайтів з цікавим контентом.

організація урочистостей

Любіть креатив? Створіть всією сім’єю невеликий бізнес по організації торжеств, вечірок та весіль. Тут родичі повинні між собою розподілити обов’язки фотографа, тамади, водія, музикантів і т.д.

фотопослуги

Займіться родиною наданням професійних фотопослуг. Наприклад, ви можете робити сучасні цифрові кадри, знімки за допомогою плівки, реставрувати старі зображення і робити фото на документи.

Інтернет магазин

Створити сімейний бізнес можна, відкривши магазин в інтернеті. На сьогоднішній день є безліч інформаційних ресурсів, за допомогою яких свій сайт в рунеті створить навіть першокласник, причому абсолютно безкоштовно. Щоб успішно продавати різні товари, необхідно вивчити споживчий попит, вибрати продукцію (добре продаються різні версії годин, дитячі товари, одяг), а також використовувати ефективні методи просування в інтернеті (соцмережі, тізерна і банерна реклама, інше).

Ідеї, що вимагають вкладень

Розглянемо кілька прикладів ведення прибуткового сімейного бізнесу, що вимагає грошових вкладень.

Відкриття власного кафе

Ви можете створити сімейний бізнес, організувавши невелике підприємство громадського харчування. Сьогодні великою популярністю користуються всілякі фастфуди, пельменні і мобільні кав’ярні. Можна залучити своїх дітей для підробітку на кишенькові витрати, якщо вони хочуть знати, як заробити гроші в 12 років.

Приватний дитячий садок

Приватний дитячий садок принесе своїм власникам чималий дохід, звичайно, якщо правильно організувати цей вид сімейного бізнесу. Необхідно вибрати (або побудувати) відповідна будівля зі спальним приміщенням, їдальнею, ігровою кімнатою та актовим залом. Також буде потрібно залучити професійних педагогів, які навчать малюків основам іноземних мов, етикету, музики і танців, логіці і т.д.

Сімейний готельний бізнес

Звичайно, мова не йде про фешенебельних п’ятизіркових готелях світового класу а-ля Burj Al Arab, а ось створити бізнес всією сім’єю на відкритті хостелу виявиться багатьом під силу. У кожному місті щодня потребують нічлігу безліч людей, тому даний напрямок буде завжди актуальним.

Порада: Ви можете створити сімейний бізнес з надання подібних послуг на суборенді квартир, які бажано знімати у власників в різних районах міста. Чималий дохід може приносити подобова або погодинна здача кімнат людям, охочим відпочити.

Сувенірна продукція

Проживаєте в курортній зоні? Займіться виготовленням сувенірної продукції. Даний вид бізнесу вигідно організовувати в містах та інших населених пунктах, де спостерігається велика кількість приїжджих відпочивальників. Сувеніри із задоволенням (і в чималих кількостях, що не менш важливо) купуються курортниками на пам’ять.

Популярні ідеї для ведення бізнесу всією сім’єю

Для початку визначимося, що почати свою діяльність можна як у великих містах, так і в невеликих населених пунктах. Останній варіант має ряд переваг, оскільки конкуренція там істотно нижче або відсутній взагалі. До них також слід віднести невисоку орендну плату за приміщення і різне обладнання, невисокі стартові вкладення у відкриття бізнесу, а також мінімальні витрати на рекламу, адже в невеликих містах інформація розходиться між жителями миттєво. Однак слід пам’ятати, що необхідно вибрати такий рід діяльності, щоб товари або послуги були затребувані великою кількістю споживачів.

Виїзна ремонтна майстерня

Якщо в сім’ї кілька родичів професійно вміють виконувати сантехнічні, ремонтні та електромонтажні роботи, то можна створити сімейний бізнес з надання невідкладної технічної допомоги на дому. Не будемо загострювати увагу на тому, що велика кількість сімей потребує надання таких послуг, відзначимо лише те, що дане бізнес-напрямок можна успішно розвинути з мінімальними вкладеннями.

послуги краси

Даний вид діяльності підійде в основному жінкам, які можуть якісно робити косметичні процедури, проводити фарбування волосся, робити манікюр і педикюр. Щоб почати працювати, доведеться обзавестися професійними інструментами і обладнанням. Також слід враховувати, що ціни на свої послуги необхідно пропонувати потенційним клієнтам трохи нижче, ніж у «салонних конкурентів». При належному старанні протягом короткого проміжку часу у вас буде достатня кількість клієнтів, завдяки яким можна заробляти солідні суми на постійній основі.

Миловаріння в домашніх умовах

Створити сімейний бізнес з виробництва мила може практично кожен. Слід знати, його що рентабельність коливається в діапазоні 40-60%. Для виробництва мила необхідно ознайомитися з нюансами технології варіння, а також продумати дизайн готової продукції і унікальний склад. Це потрібно для реалізації товару в магазинах побутової хімії, на ринках, оптовим покупцям. Також ви можете створити тематичні групи в соціальних мережах і запропонувати користувачам унікальний товар.

Відкриття магазину стокового одягу

Не варто думати, що, якщо в місті повно таких магазинів, вам в цей бізнес дорога замовлена. Для початку необхідно визначитися з постачальниками «бевушній» і стокового одягу. Їх легко можна знайти в інтернеті в пошуковій видачі, а також при відвідуванні тематичних груп і співтовариств в соцмережах. Більш того, вам не доведеться шукати приміщення і платити орендну плату, оскільки продажем одягу та взуття можна займатися через інтернет. Для початку потрібно створити паблік і обов’язково викладати в них фотографії речей, які ви продаєте, із зазначенням цін. Як показує практика, людей, охочих придбати ношені речі хорошої якості за низькою ціною, дуже багато. До того ж у постачальників дуже часто бувають абсолютно нові одяг і взуття, а також брендові речі.

Розведення кролів

«Кролики — це не тільки цінне хутро!» Одним з цікавих і прибуткових видів сімейного бізнесу є розведення кроликів в домашніх умовах, адже ці тварини цінуються не тільки через красивих хутряних шкурок, а й завдяки смачному дієтичного м’яса.

Порада: ферму можна організувати в сільській місцевості, де є умови для їх утримання. Перед розведенням цих тварин необхідно досконально вивчити інформацію про харчування і правила догляду. Також слід ретельно продумати, в яких приміщеннях (сараї, госпбудівлі, інше) буде розташований розплідник. Десяток самок може приносити щомісячний дохід в розмірі від 20 до 23 тис. Рублів. Нескладно порахувати, скільки можна заробити на розведенні великої кількості кроликів за рік, особливо при наявності постійних клієнтів (оптових покупців).

Відкриття міні-пекарні

Якщо ви можете смачно пекти, то слід звернути увагу на цей вид діяльності. Хліб є продуктом щоденного споживання, а чудову випічку всюди розбирають практично без залишку, тому даний напрямок діяльності буде завжди прибутковим для всієї родини.

Де взяти гроші для швидкого старту?

Як ми вже говорили, створити власний бізнес з нуля можна без стартового капіталу, проте слід врахувати, що для отримання солідних доходів і відкриття власного виробництва доведеться розщедритися. Сума стартового капіталу буде залежати від обраного напрямку, необхідності в придбанні різноманітного обладнання, оренди приміщень.

Потім ви отримаєте потрібну суму для старту. Якщо у вас, членів сім’ї та найближчих родичів, є заощадження, то її можна розділити порівну або в певних частках між усіма. В іншому випадку доведеться брати банківський кредит, який при грамотно складеному бізнес-плані та інших розрахунках можна отримати на вигідних умовах.

Також можна залучити сторонніх інвесторів, якщо, звичайно, вам вдасться зацікавити ідеєю, яка зможе в перспективі при успішній реалізації приносити дохід. Відомо, що і міська влада йдуть назустріч підприємцям, тому є можливість отримання позик для малого бізнесу на пільгових умовах, а також оплати податків за спрощеними ставками.

Як взаємодіяти з членами сім’ї під час роботи?

Вам вдалося створити сімейний бізнес, і він почав потроху розвиватися. На перших порах всі родичі можуть працювати практично «за безкоштовно», розуміючи, що на кону благополуччя всієї родини. Однак з плином часу все захочуть заслуженої винагороди, а також певні посади на підприємстві.

Щоб не сталося розбіжностей між рідними людьми, необхідно спочатку узгодити правила взаємин. Слід чітко розмежувати службові та родинні стосунки. Бажано відобразити обов’язки сторін одна перед одною на папері і оформити їх нотаріально.

При внесенні одним з членів сім’ї певної суми грошей необхідно узгодити час її повернення, що також повинно бути документально відображено. Незалежно від займаної посади, кожен член сім’ї, зайнятий на виробництві, повинен чітко виконувати свої обов’язки і не перекладати їх на рідних людей.

Якщо ви відкрили виробництво, то практично щодня виникатиме ряд питань, які потребують невідкладного вирішення. Для цього слід проводити невеликі планерки, на яких можна узгодити командні дії і уникнути неприємностей.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Вивчайте роботу конкурентів і впроваджуйте у себе на виробництві кращі ідеї, що неминуче призведе до успіху. Не варто призначати на керівні посади рідних людей, далеких від знання своєї справи. Тільки професійний підхід до розвитку будь-якого виробництва дозволить поліпшити його якість і отримати максимальний прибуток. Краще доручити роботу молодому спеціалісту, який добре розуміє особливості виробничих процесів, знає методи сучасного просування товарів і послуг, а також здатному до креативного мислення. Не забувайте, що яким би не був успішним ваш сімейний бізнес, головне, щоб між його членами не з’являвся сварки і розбіжності.

Ссылка на основную публикацию