Як стати льотчиком?

Багатьох хлопців з дитинства турбує питання, як стати льотчиком, адже це чисто «чоловіча» і дуже романтична професія. З віком багато хто забуває про неї і змінюють свої інтереси, але є і такі, які залишаються вірними мети до кінця, так як стати пілотом літака — це мрія всього їхнього життя.

загальні рекомендації

Для того щоб отримати ліцензію, потрібно:

 • закінчити спеціальний курс;
 • пройти дуже серйозний медогляд;
 • здати письмовий іспит.

Далі слід отримати сертифікат про те, що підготовка була успішно пройдена, «налітати» годинник (комерційний льотчик повинен мати в активі мінімум 250 годин) і отримати документ, що засвідчує, що вам присвоєно кваліфікацію «льотчик».

Підготовча програма пілота

Найбільш успішно освоюють професію ті, хто дійсно «хворіє небом» і не уявляє життя на землі, не боїться перешкод і не «зламається» в перші кілька років, які будуть пекельно важкими.

Але мрії мріями, а спочатку потрібно закінчити звичайну школу або гімназію, причому бажано мати непогані оцінки в шкільному атестаті, оскільки двієчників і трієчників в такі заклади рідко беруть, розуміючи, що у них не вистачить посидючості і терпіння. До речі, доведеться «налягти» на англійську мову — його знання є одним з основних умов прийому абітурієнта або слухача до вузу або на курси.

Так як стати пілотом літака досить складно, а сама професія досить специфічна, краще взяти перші уроки ще в 16 років. Це допоможе вам зрозуміти, чи підходить вам спеціальність чи ні, оскільки теорія і практика відрізняються один від одного. Якщо ваше бажання тільки зміцніло — шукайте кошти для того, щоб оплачувати заняття в льотній школі.

На комерційного пілота або пілота приватних авіаліній можна вчитися паралельно з навчанням в іншому вузі або роботою. Пілот-професіонал не може дозволити собі таку «розкіш», він повинен віддати весь час цієї професії, оскільки навчання буде більш інтенсивним, глибоким і тривалим. Окремого рішення зажадає питання, як стати військовим льотчиком, оскільки без служби в армії не обійтися.

льотна підготовка

По-перше, отримати базові навички спеціальності можна в армії, де в програму підготовки входитимуть і практичні частина. Але, зверніть увагу, що цей варіант був максимально правильним років 10-12 назад, оскільки сьогодні багато авіаліній намагаються наймати в свій штат пілотів з цивільним, а не військовим льотним досвідом, в силу серйозних відмінностей між цими видами польотів.

По-друге, можна пройти кваліфікаційні курси для отримання сертифіката учня пілота. Для того щоб записатися на курс, потрібно пройти медичний огляд, виконане в рамках відповідної встановленої форми, про те, що ви не маєте фізичних обмежень, які могли б перешкодити навчанню і подальшій роботі «на висоті». Медогляд є платним, тому уточніть його вартість в вашому регіоне.В-третє, потрібно вчинити в льотну школу або на курси за програмою навчання пілотів, де є практичні завдання, щоб налітати 250 годин. Вартість навчання залежить від рівня і репутації навчального закладу або курсів, але варіюється в межах 8.000-20.000 $. Решту витрат будуть залежати від кваліфікації, яка вам необхідна.

В кінці навчання потрібно буде скласти іспит у вигляді тесту з 100 питань і контрольний політ, які проведуть сертифіковані екзаменатори. У завдання входить складання плану польоту і його виконання.

льотний досвід

Для отримання сертифіката комерційного льотчика потрібно, як уже говорилося, 250 льотних годин, але для отримання роботи їх буде замало, потрібно мінімум 500 годин. «Налітати» їх можна, вступивши на роботу інструктора, знайти місце в малій сільськогосподарської авіації, туристичних літаках тощо.

Не забувайте про кваліфікаційні оцінках, отримуючи їх за різними напрямками:

 • вивчення приладів;
 • позначки в якості другого пілота;
 • позначки в якості першого пілота

До речі, час від часу буде потрібно і оновлювати медичну довідку.

Як влаштуватися на роботу

Перша заява краще подавати в регіональні авіалінії, де конкурс на вакантні посади мінімальний, оскільки графік дуже щільний, а заробітна плата, у порівнянні з «великою» авіацією, невелика. Але не переживайте, ваша задача зараз полягає в просуванні по службових сходах, своїм досвідом заробляючи підвищення і хороший графік роботи.

Через 5-7 років можна шукати більш перспективну роботу, але не зволікайте, оскільки стан здоров’я і вік в цій професії важливі, як ніде. В роботі може бути «чорна смуга», оскільки попит на льотчиків то падає, то зростає, в залежності від сезону і стану економіки в цілому. Тому в період «застою» можна спробувати отримати сертифікат командира, який є найвищим кваліфікаційним рівнем для комерційного пілота. Для того щоб претендувати на посаду, потрібно налітати 250 годин командиром, а також мати в активі 1500 годин як пілот.

Що необхідно для того, щоб стати льотчиком?

  • диплом звичайної і льотної шкіл;
  • медична довідка;
  • сертифікат льотної інструктора;
  • від 500 льотних годин;
  • позначки про допуск за приладами і польотів;
  • іспит, зданий на «добре» і «відмінно»;
  • здача контрольного польоту.
Ссылка на основную публикацию