Як скасовувати «Дюфастон» при вагітності: схема скасування

Сучасну жінку під час вагітності хвилює безліч важливих питань. Один з них про те, як скасовувати Дюфастон при вагітності. Це стосується багатьох, тому що призначають цей препарат зараз дуже часто жінкам вагітним і тільки планують вагітність.

1 Область застосування

Дюфастон — повністю синтетичний препарат. Він є аналогом природного жіночого гормону прогестерону і з успіхом замінює його в організмі. А прогестерон, в свою чергу, є найнеобхіднішим гормоном для зачаття і благополучного розвитку плоду. Виробляється він яєчниками жінки, і в звичайні дні концентрація його не дуже велика. Вона зростає в 2 половині менструального циклу, коли дозріла яйцеклітина виходить з яєчника.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Як приймати Дюфастон при плануванні вагітності
  • Ефективність «Дюфастона» при затримці місячних
  • Чи є аналоги препарату «Дюфастон»?
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Саме прогестерон підтримує нормальну функцію ендометрію матки, щоб запліднена клітина довго успішно існує на стінці і почала розвиватися. Якщо цього не відбувається, то після настання менструації концентрація гормону зменшується. При настанні вагітності прогестерону навпаки виробляється все більше. Саме він допомагає розвиватися плоду, підтримує процеси його харчування, зберігає матку в потрібному тонусі, не дозволяючи їй скорочуватися.

Цілком зрозуміло, що недолік цього гормону в організмі жінки може не тільки негативно позначитися на перебіг та наслідки вагітності, але самої вагітності при цьому може і не настати.

Причини нестачі прогестерону бувають різні, і у кожної жінки це індивідуально. Визначити необхідну концентрацію допоможе тільки лікар, призначивши відповідні аналізи. І тільки лікар може визначити необхідність застосування таких препаратів як Дюфастон.

В інструкції до цього препарату вказано, що він не може нашкодити здоров’ю жінки і майбутньої дитини, що він виключно корисний для обох. Можливо, що це і так. Але не варто забувати, що це хоч і синтетичний, але гормон. А ігри в сліпу з гормональним фоном можуть привести до серйозних наслідків. Тому Дюфастон при вагітності варто приймати і скасовувати тільки за призначенням і під наглядом досвідченого гінеколога.

2 Коли призначають ліки

Виходячи зі складу цього препарату зрозуміло, що призначити його можуть будь-якій жінці, яка зіткнулася з проблемою нестачі прогестерону. Це не обов’язково може бути пов’язано з вагітністю. Дюфастон з успіхом застосовують для лікування різних гормональних збоїв, коли є необхідність скорегувати нерегулярність менструального циклу. Він так само корисний при лікуванні ендометріозу і при проблемах з дозріванням яйцеклітини. Але найчастіше Дюфастон призначають тим, у кого виникають проблеми із зачаттям або загроза викидня.

Жінкам, які пережили завмерла вагітність або викидень, Дюфастон призначають ще на стадії планування нової вагітності. Але не варто думати, що одиничний випадок викидня вже свідчить про наявність прогестерону недостатності. Тут може бути маса інших причин:

  • стресові стани;
  • інфекційні захворювання;
  • механічні дії (удари при падінні);
  • запальні процеси в організмі.

Тільки аналіз крові дасть достовірну картину про концентрацію прогестерону. Робити його необхідно кілька разів протягом декількох місяців, краще в 2-й половині циклу після овуляції, що відбулася. Після цього лікар приймає рішення про призначення Дюфастона і визначає необхідне дозування. Це рішення повинно бути дуже виваженим і орієнтованим на овуляцію жінки. Були відзначені випадки, коли неправильний прийом цього гормону навпаки придушував овуляцію, і бажаного зачаття не відбувалося. Але воно траплялося відразу після скасування Дюфастона.

У практиці більшості лікарів давно встановилося правило прописувати Дюфастон практично всім завагітніли жінкам. Але багато фахівців вже давно задають питання про доцільність такого лікування. В Англії цей препарат навіть зняли з виробництва в зв’язку з тим, що його вплив на організм вагітної жінки не достатньо ретельно вивчено. Деякі зарубіжні фахівці в області гінекології стверджують, що його застосування під час вагітності небезпечно.

Дивно, але як показує статистика різних досліджень, тільки 3 з 100 вагітних дійсно необхідний прийом цього препарату під час вагітності. Решта цілком здатні виносити дитину самостійно. Але звичка і поради «знаючих матусь» роблять свою чорну справу, і деякі жінки вирішуються на самостійний прийом Дюфастона. Це дуже небезпечно! Надлишок гормонів буває ще страшніше їх нестачі. Краще звернутися за допомогою до фахівця.

3 Протипоказання до прийому

В інструкції із застосування Дюфастона сказано, що він протипоказаний при деяких захворюваннях печінки, зокрема, при синдромах ДабинажДжонсона і Ротора. Так само не варто його приймати при індивідуальній непереносимості компонентів даного препарату. Але деякі медики не рекомендують його застосування і при захворюваннях серця і нирок. Протипоказаний він для жінок, які страждають на цукровий діабет і епілепсію.

Якщо ж необхідність застосування гормональної терапії доведено аналізами, а Дюфастон протипоказаний з яких-небудь причин, його можна замінити аналогом. Наприклад, Утрожестаном. На відміну від Дюфастона, він є гормоном природного походження. Але і його необхідно приймати тільки під наглядом лікаря-гінеколога.

Однозначно, Дюфастон не можна застосовувати після пологів і в період годування грудьми. Через молоко він може нашкодити дитині.

4 Побічні ефекти

Якщо Дюфастон призначений лікарем відповідно до даних аналізів крові, правильно визначена його дозування і жінка застосовує його чітко по схемі прийому, тоді побічних ефектів може не виникнути зовсім. Відгуки пацієнток жіночої консультації після застосування цього гормонального засобу говорять про наявність головних болів, нудоти і навіть вагінальних кровотечах. Але практично всі вони є наслідком неправильного використання препарату.

В інструкції ж зазначено, що він може дати ускладнення на роботу печінки, при цьому може спостерігатися біль в животі. Так само можливі різні шкірні реакції: свербіж і печіння, рідко набряки. З боку центральної нервової системи можуть бути мігрені і рідкісні головні болі.

Варто звернути увагу на те. Що Дюфастон не сумісний з протизаплідними таблетками. Вони містять естрогени, які при поєднанні з прогестероном можуть викликати проблеми з судинами і функціями кровотворення, що може привести до розвитку тромбозів.

5 Схема скасування курсу лікування

Скасування Дюфастона під час вагітності — питання не менш складний, ніж його призначення. При раптовій відміні препарату може бути завдано шкоди організму. Скасовувати Дюфастон як і призначати його повинен тільки лікар, який спостерігає за здоров’ям жінки.

Однозначної відповіді на питання про правильну скасування Дюфастона немає, існує єдина схема на цей випадок. Це дуже спірне питання і обговорюється давно. Багато жінок, які брали Дюфастон для зачаття, різко кидають його прийом після настання вагітності. Це вкрай необачно. Адже організм жінки в цей момент переживає сильні навантаження і звик отримувати ззовні так необхідний йому гормон. А якщо прогестерон перестане надходити, то матка може просто відкинути плід і статися викидень.

Точно можна стверджувати лише одне: скасування Дюфастона при вагітності повинна відбуватися поступово, протягом декількох тижнів або навіть місяців.

Як це правильніше зробити, визначить тільки лікар, який раніше його призначив. Адже у нього були для цього причини. А у кожної жінки вони дуже індивідуальні. Тому, лікар, грунтуючись на всіх показаннях протікає вагітності, результати аналізів і відповідно до стану жінки і плоду може визначити, якою має бути схема скасування Дюфастона. Деякі вагітні спільно з лікарем навіть ведуть щоденник скасування, де відзначають дозу препарату, час прийому і результати аналізів. Описують і загальний стан жінки в період скасування. Аналізи крові в цей період здавати доведеться частіше звичайного, щоб не упустити момент, якщо концентрації прогестерону стане небезпечно низькою. Тільки такий ретельний підхід дозволить уникнути небажаних наслідків і зберегти здоров’я матері і її майбутньої дитини.

У наш час на вагітну жінку просто звалюється величезна кількість інформації з різних джерел. Вона іноді не здатна адекватно оцінити своє становище і просто прислухатися до свого організму. Гостроти додають і лікарі, які іноді в гонитві за комерційною вигодою забувають про живу людину. Але в будь-якому випадку не варто втрачати голову і в паніці не приймає всіх підряд. Варто ретельно вибрати лікаря, якому довірити спостереження за вагітною і дотримуватися його рекомендацій. Тоді можна бути впевненим у вдалому результаті вагітності.

Ссылка на основную публикацию