Як розрахувати овуляцію при нерегулярному циклі і вирахувати день

Як розрахувати овуляцію при нерегулярному циклі? Менструальний цикл складає 28 днів. Для жінок з регулярним циклом кращий період для зачаття дитини між 12-16 вдень. Але не можна точно дізнатися, коли настане овуляція у жінок з нерегулярним менструальним циклом. У таких випадках потрібно знати про альтернативні методи визначення.

Щоб не дивитися на календар і робити складні розрахунки, якщо у вас нерегулярний цикл, краще спробувати зрозуміти своє тіло і навчиться визначати початок процесу. Для таких жінок неможливо вирахувати овуляцію при нерегулярному циклі, але ознаки цього явища однакові для кожної жінки. Розрахувати день, коли вона настане, досить складно.

1 Способи визначення

Як порахувати овуляцію при нерегулярному циклі і при регулярній менструації?

Базальна температура тіла (БТТ) — це температура, яку жінка вимірює, тільки прокинувшись, перш ніж постане з ліжка.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Як визначити початок овуляції в домашніх умовах
 • Як правильно розрахувати стать дитини по овуляції
 • Через скільки днів після менструації настає овуляція?
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Моніторинг жінки ББТ — перевірений часом спосіб побудови графіків і прогнозування овуляції. Даний метод допоміг багатьом жінкам завагітніти. Однак регулярні дослідження показали, що він не настільки ефективний, як про це говорилося раніше.

Перед овуляцією, базальна температура тіла зазвичай стабільна. Для більшості жінок ця цифра становитиме від 36,1 до 36,4 ° С. Під час овуляції виділяється гормон прогестерон, що призводить до злегка підвищеній температурі на день або два після овуляції — зазвичай на 0,1 або 0,2 ° С.

Температура залишається підвищеною до початку наступного циклу. Якщо ви завагітніє в цьому циклі, ваша температура залишатиметься підвищеною ще деякий час. Різниця в 0,1 ° С дуже мала, тому важливо вимірювати температуру кожен день.

Крім того, майте на увазі, що зміна температури відбувається після овуляції. Це означає, що як тільки температура йде вгору, ви, напевно, вже втратили свій шанс завагітніти в цьому циклі. Однак якщо ви будете вимірювати свою температуру кожен день протягом декількох циклів і будете вести графік, тоді ви зможете визначати день овуляції правильно.

Поради для розшифровки вашої ББТ:

 • починати вимірювати свою температуру потрібно з 1-го дня менструації;
 • робити це приблизно в один і той же час кожен день, бажано перед тим, як встати з ліжка вранці;
 • рекомендується нічого не їсти, ні пити, не курити і навіть не рухатися, перш ніж ви будете міряти температуру;
 • ви можете вимірювати температуру, як захочете — орально, ректально або вагінально;
 • запам’ятайте, що треба використовувати один і той же метод кожен раз;
 • записуйте температуру кожен день в ваш графік;
 • проконсультуйтеся з лікарем, щоб він допоміг правильно розшифрувати графік.

Хоча ББТ графік — широко використовуваний метод, він не є найточнішим. Деякі жінки не простежують чіткої закономірності при запису їх температури. Оскільки овуляція може відбуватися в різний час при різних циклах, ваш ББТ графік не може бути ефективною підказкою для визначення овуляції.

2 Цервікальна слиз

Зміни в цервікальногослизу — простий спосіб прогнозування овуляції.

Для деяких він неприйнятний через гігієнічних, або естетичних міркувань. Але для досягнення бажаної вагітності всі методи хороші. Відповідно до одного з досліджень, це більш точний спосіб прогнозування овуляції, ніж БТТ, хоча він може бути використаний в поєднанні з ним.

Слиз, яка присутня на матці, служить для різних цілей. Коли наближається час овуляції, цервікальна слиз перешкоджає попаданню сперматозоїдів в матку. У цей час неможливо завагітніти, і тому організм жінки захищає матку від усього.

У міру наближення овуляції шийка матки виділяє більшу кількість слизу. Коли процес настає — цервікальна слиз стає еластичною і прозорою. За консистенцією вона нагадує яєчний білок і в цей період як би захищає сперматозоїд, допомагаючи йому в русі до яйцеклітини.

Для жінки з 28-денним циклом, характерні зміни в цервікальногослизу будуть виглядати приблизно так:

 1. Дні 1-5: настає менструація.
 2. Дні 6-9: вагіна суха і практично без слизу.
 3. Дні 10-12: з’являється липка, густий слиз, яка поступово стає менш густий і більш білою.
 4. Дні 13-15: слиз стає тонкою, слизькій, еластичною і прозорою, схожою за консистенцією на яєчний білок. Це найбільш підходящий етап для зачаття.
 5. Дні 16-21: слиз знову стає липкою і густою.
 6. Дні 22-28: піхву стає сухим.

Овуляції при нерегулярному циклі буде відрізнятися від цих показників. Обов’язково потрібно застосовувати обидва методи:

 1. Вимірювання базальної температури тіла.
 2. Огляд цервікальногослизу.

В ідеалі, потрібно перевіряти цервікальногослизу кожен день, можливо, кожен раз, коли ви йдете у ванну. Потріть трохи туалетним папером або пальцем над отвором піхви, ви виявите там цервікальногослизу. Вивчіть її колір і консистенцію між пальцями. Після цього вимийте руки з милом.

3 Положення шийки матки

Інший спосіб дізнатися, на якому етапі менструального циклу ви знаходитеся — вивчення позиції вашої шийки матки. При вставлянні 2-х пальців у піхву ви відчуєте шийку матки. Перед овуляцією вона повинна бути жорсткою і сухою.

Під час овуляції ви зможете помітити, що вона, як би, зсувається трохи вище і стає м’якше і вологіше. Перед виконанням даної процедури потрібно обов’язково вимити руки з милом.

4 Тести та прилади для прогнозу

Як визначити овуляцію своїми руками? Домашні тести і прилади пропонують особливий підхід для моніторингу етапів вашого менструального циклу. Деякі жінки використовують ці методи, поряд з традиційними:

 1. Комплекти для визначення овуляції доступні в аптеках. Шляхом тестування рівнів лютеїнізуючого гормону (ЛГ) у вашій сечі комплекти можуть точно показати, коли відбуваються його сплеск, який передує овуляції від 12 до 36 годин. Дослідження, проведені в спеціальних лабораторіях, показали 90% точності таких тестів.
 2. Новітні маркери для визначення овуляції є цифровими. Вони трохи дорожче, але їхня перевага полягає в тому, що дисплей краще читається. Замість того, щоб інтерпретувати часом неоднозначні кольорові лінії, ви отримуєте чіткий символ у вигляді смайлика. Таким чином ви зможете обчислити все набагато точніше.
 3. Мікроскопи для слини — ще один метод для визначення етапу вашого менструального циклу. Ці маленькі мікроскопи (іноді виглядають як помада) потрібні для вивчення зразка вашої слини. Під час овуляції різко зростає рівень естрогенів, і внаслідок цього підвищується кількість солі в слині. Якщо її переглянути під мікроскопом, то сіль утворює візерунок, схожий на листя папороті. Виробники стверджують, що за допомогою мікроскопів для вивчення вашої слини ви можете передбачити овуляцію за 24-72 години. На відміну від багатьох інших тестів на овуляцію, вони не вимагають додаткових дорогих витратних матеріалів. Однак дослідження показали, що вони не мають високої точності. Їх результат складно інтерпретувати, і слина кожної людини індивідуальна.
 4. Моніторинг фертильності. У той час, як більшість тестів для овуляції може передбачити її наступ тільки за 2 дні до початку, то ці пристрої — за 7 днів. Вони працюють по-різному. Деякі вимірюють рівень ЛГ, а деякі — естроген в сечі. Для цього типу пристрою потрібні тест-смужки.

Хоча ці тести і прилади допоможуть вам визначити день овуляції, майте на увазі, що вони недосконалі. Якщо у вас діагностований синдром полікістозних яєчників або ви регулярно приймаєте якісь ліки — тести і прилади не зможуть показати точних результатів. Перед використанням будь-якого тесту потрібно проконсультуватися з лікарем.

Ссылка на основную публикацию