Як розпізнати справжній мед

Краща гарантія якості меду — придбання продукту у знайомих бджолярів з хорошою репутацією, причому шанс збільшується під час основного періоду збору (друга половина серпня). Що ж робити, якщо ви не знаєте жодного пасічника? Запам’ятайте ряд рекомендацій, дотримання яких дозволить вибрати якісний товар.

На які ознаки слід звернути увагу в першу чергу

Ціна.

Отримання бджолиного золота — справа вельми трудомістка і витратна. Навряд чи виробник буде продавати результат своєї праці за копійки.

Колір.

Цей показник залежить від медоноси, з якого бджоли збирали нектар, варіює від світлих до темних відтінків коричневого. Наявність білого кольору говорить про те, що замість нектару бджолам давали цукровий сироп. За своїми смаковими і корисними властивостями цукрова підробка не зрівняється з оригіналом. Продаваний навесні темний мед — не що інше, як розтоплений торішній продукт.

Запах.

Справжній мед має легкий ароматів квітів і воску, підроблений ж або не має запаху, або пахне занадто різко, з карамелевими нотками.

Смак.

Натуральний бджолиний еліксир повинен бути не тільки солодким, але і мати гірко-терпкі нотки, викликати невелике печіння в горлі.

Консистенція.

У оригіналу маса густа, однорідна, зі слідами пилку, без шарів і осаду. Якщо мед занадто рідкий, значить, його розбавили або занадто рано зібрали. Якщо виробник поквапився зі збором, до зими натуральний продукт все одно загусне. Взимку мед кристалізується — стає густішим, світліше, мутніше, в ньому з’являються дрібні або середні кристалики (занадто великі і жорсткі — ознака підробки). Штучний мед і взимку залишиться рідким (виняток становлять акацієвий і каштановий). Утворення піни притаманне незрілому або начавшему псуватися ласощів.

Вага.

Один літр повинен важити близько 1,5 кілограмів. Менша вага свідчить про додавання води.

Методи визначення автентичності

Відрізнити підробку від оригіналу «на око» вдається далеко не завжди. Якими ж ще хитрощами можна скористатися?

Зачерпніть ложку продукту. Справжній мед з ложки не стікає, а тягнеться. Якщо ложку покриття, маса буде накручуватися стрічкою. На тарілку або в банку десерт лягає гіркою і розтікається поступово.

Якщо шкіра, пальцями справжній мед липне до них, залишає клейку плівку, від підробки ж залишаються сліди вологи.

Помістіть трохи солодкої маси на паперову серветку. Розбавлене водою ласощі відразу розтечеться, по краях утворюється мокрий слід. У оригіналу такого сліду не буде, а крапля буде довго зберігати форму.

Щоб виявити наявність шарів, зачерпніть золотистий десерт віночком з самого дна. Якщо нижній шар більш густий, перед вами підробка або суміш сортів.

Розчиніть мед у склянці води в співвідношенні 1: 1. Натуральний продукт розчиниться повністю, а домішки осядуть або спливуть (виняток становить мед з хвойних дерев). Додайте в розчин краплю йоду. Якщо рідина посиніла, в ній є крохмаль або борошно. Крохмаль осяде при додаванні етилового спирту (стакан спирту на половину склянки медового розчину). Цукрова патока виділиться у вигляді білого осаду, якщо додати слабкий розчин (5-10%) нітрату срібла.

Додавання цукрової патоки можна виявити за допомогою шматочка хліба. Опустіть хліб на кілька хвилин в медову масу. У натуральному товар шматочок збереже форму, а в фальсифікат розм’якшиться або почне розвалюватися.

Деякі продавці додають для густоти крейда. Додайте трохи оцту — при наявності крейди ви почуєте шипіння.

Покладіть невелику кількість меду на промокальний папірець і зачекайте кілька хвилин. Якщо на зворотному боці виступила волога, перед вами підробка.
Піднесіть трохи ласощів до вогню. Маса без домішок буде плавитися беззвучно, а штучна — пощёлківать і шипіти. Такий метод підходить тільки для закристаллизовавшегося продукту.

Ссылка на основную публикацию