Як проходять місячні в нормі і які бувають: обсяг виділень

Як проходять місячні, який обсяг виділень вважається нормою — про це хоче знати кожна дівчина чи жінка. Початок менструацій відбувається у дівчаток у віці від 11 до 18 років. Спочатку кількість місячних може бути невелика, а самі виділення будуть по консистенції масткі або у вигляді декількох крапельок крові. Буває і навпаки, коли кількість менструальної крові досить велика. За тривалістю менструація може йти від 2 до 9 днів, що для деяких є нормою, а для інших — серйозною патологією, що вимагає спеціального лікування.

1 Особливості жіночого організму

Менструація, менархе або місячні — це відокремився шар ендометрія, який за непотрібністю відділяється від стінок матки в певний час і виходить у вигляді менструальної крові з піхви. Щомісяця менструація йде практично в один і той же час, з відхиленням в 3-5 днів. Щоб контролювати менструальний цикл, можна вести спеціальний календар, записувати час початку місячних і закінчення. Завдяки такому календарю можна не тільки наперед знати, коли приблизно почнеться наступна менструація, а й контролювати дні овуляції, щоб планувати вагітність або, навпаки, краще охоронятися.

Незрілі яйцеклітини з’являються у жінки при народженні, їх кількість становить близько 150000 яйцеклітин. До статевою віком вони дозрівають і виходять по маткових трубах в порожнину матки. Матка, в свою чергу, готується до появи яйцеклітини, потовщуючи шар ендометрія для більшої зручності заплідненої яйцеклітини. Коли маленька яйцеклітина на шляху до матки не зустрічається зі сперматозоїдом, то вона розчиняється. Оскільки потовщений шар всередині матки виявляється не потрібним, він починає відділятися, незначно травмуючи судини. Виходить шар ендометрія у вигляді місячних. Протягом наступного менструального циклу процес повторюється.

Повинні йти місячні або менструація в нормі не більше 7 днів. Але є ряд факторів, за якими менструація приходить невчасно, між менструальним циклом спостерігається перерва більше одного місяця і т.д.

2 Нерегулярний цикл

Норма вважається, коли менструальний цикл складає до 30 календарних днів або один місяць. При місячних жінка не повинна відчувати біль, свербіння та інші неприємні симптоми. Перший рік або два після початку першої менструації обсяг кров’яних виділень може бути невеликою, при цьому сам цикл буде носити нерегулярний характер. Це пов’язано з незрілістю гормонів в молодому організмі. Напередодні початку місячних у дівчат почнеться зростання молочних залоз. Саме вони стануть ознакою швидкого початку менструації.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Нормальна тривалість менструації
  • Чи можна ходити в лазню або сауну при менструації?
  • Тривалість нормального менструального циклу
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

У дорослої жінки нерегулярність місячних є симптомом, що вказує на наявні проблеми зі здоров’ям. Найчастішими захворюваннями, яким супроводжує нерегулярний менструальний цикл, є:

  • запалення яєчників;
  • кісти;
  • ендометріоз;
  • міома матки.

Внаслідок стресів, підвищених фізичних навантажень, менструальний цикл теж може збитися, вплинуть ці фактори і на кількість самої менструальної крові. Кількість крові може збільшитися до кровотеч, при цьому самі виділення будуть супроводжуватися болем внизу живота, нудотою, загальною слабкістю.

Часто збої відбуваються після абортів. Вагітність і пологи можуть вплинути на цикл як позитивно, так і негативно. Іноді після пологів місячні йдуть зі збоями, занадто рясні, тоді необхідна консультація у гінеколога і можливе призначення лікування. Буває і навпаки, коли після пологів менструальний цикл відновлюється, при цьому обсяг самої крові прирівнюється до норми.

3 Перебіг процесу

Місячні бувають мізерними і рясними. Кількість місячних — індивідуально для кожної дівчини чи жінки. У нормі обсяг менструальної крові становить близько 40-50 мл. Самі виділення можуть виглядати по-різному: у деяких жінок вони темно-червоного кольору, у інших коричневі, з домішками слизу і кров’яними згустками. Як проходять місячні після вагітності? Найчастіше після пологів кількість виділень набагато більше, ніж в звичні дні місячних. Називаються самі виділення, не інакше як лохії. Після відшарування плаценти в матці залишається невелика ранка, вона рясно кровоточить протягом перших двох тижнів після пологів. Через деякий час маткова кровотеча припиняється і при хорошій лактації і регулярному годуванні місячні можуть з’явитися через 6 — 8 місяців після пологів. Це обумовлено виробленням гормону пролактину, який не тільки відповідає за вироблення молока, а й є гормоном, що блокує овуляційний процес.

Іноді причиною рясних місячних може бути внутрішньоматкова спіраль. Часто жінки скаржаться на неодноразове поява місячних протягом менструального циклу, при цьому їх обсяг настільки великий, що навіть найбільші і абсорбуючі прокладки не справляються з їх кількістю. Таке ж може спостерігатися, якщо є кісти яєчників або інші запальні процеси в порожнині матки. Тому якщо місячні пройшли, а потім через тиждень знову з’явилися, необхідно звернутися до фахівця. Похід до лікаря при рясних виділеннях повинен бути обов’язковим, інакше у жінки може розвинутися анемія через втрату великої кількості крові і інших патологічних процесів, що несуть загрозу здоров’ю.

Які місячні називаються мізерними? Перші 2-3 дні кількість менструальної крові найбільше, далі вони стають не такі рясні. Іноді жінки відзначають, що виділень стає з кожним разом все менше і вони більше схожі на масткі виділення, ніж на менструальну кров. Мізерні кров’янисті виділення можуть спостерігатися перед менопаузою. Спочатку протягом двох років їх кількість зменшується, після чого вони повністю пропадають, що є завершальним етапом дітородного процесу в жіночому організмі. Природною паузою в появі місячних є також вагітність і іноді годування грудьми.

Головний мозок називають диригентом жіночих статевих органів і всього організму в цілому. Тому багато процесів, що відбуваються в мозку, можуть чинити істотний вплив на менструальний цикл. Стреси, неврологічні розлади, стають частою причиною аменореї. Порушення функцій гіпофіза, в тому числі і пухлиноподібні утворення, також є причиною мізерних виділень або повної відсутності менструацій. При поликистозе порушується вироблення естрогену, відбуваються порушення слизової матки, внаслідок чого відбувається порушення місячних виділень. Іноді Децидуальної шар не утворюється в результаті запальних процесів в порожнині матки, в результаті чого місячним просто нізвідки братися і вони пропадають. При закупорці шийки матки місячні можуть бути відсутні.

4 Больові відчуття

Іноді кров’янисті виділення проходять з невеликими больовими відчуттями внизу живота.

Це обумовлено невеликим розширенням шийки матки, яке відбувається при місячних для нормального виходу відокремилася ендометрія.

Сильні болі під час місячних можуть бути пов’язані з генетичною особливістю будови органів або з будь-яким захворюванням. Якщо немає патологічних причин появи болів, то можна скористатися спеціальними препаратами, які зменшать неприємні відчуття, наприклад, Таміпулу, Парацетамол, Ременс.

Крім болів внизу живота перед місячними і вчасно їх, можуть спостерігатися набухання молочних залоз, відчуття втоми, дратівливості, апатії. Все це пов’язано з гормональним фоном, який зазнає змін протягом всього менструального циклу. Щоб полегшити загальний стан, в такі дні краще більше відпочивати, не брати участь в спортивних навантаженнях, відмовитися від гострої і жирної їжі. Щоб зменшити больові спазми, можна прийняти теплі ванни, з додаванням невеликої кількості ефірних масел. Якщо місячні рясні, краще відмовитися від прийому ванни з гарячою водою, так як це може посилити кровотечу, і погіршити самопочуття жінки.

Інтимне життя під час місячних повинна обмежитися поцілунками та оральними ласками. Проникнення статевого органу в піхву може привести до різних запалень і інфікування, так як при менструації вхід в матку трохи відкритий. Лікарі радять утриматися від сексу в ці дні, щоб уникнути негативних наслідків. Існує міф, що секс під час місячних є безпечним, так як під час місячних знижується ризик завагітніти. Як показує практика, це не правда. Що потрапив в порожнину матки сперматозоїд, знаходиться там, протягом декількох днів і ніхто не знає, чи дочекається він там свою яйцеклітину чи ні.

5 Гігієнічні процедури

Гігієнічні процедури під час місячних полягають в прийомі водних процедур як мінімум 2 рази на день — вранці і ввечері. Оберегти білизна від виділень можна за допомогою гігієнічних прокладок. У перші дні менструації прокладки потрібно вибирати такі, на яких вказано кількість крапельок 5 і більше. У нічний час з метою уникнення протікання при рясних менструаціях необхідно використовувати «нічні прокладки», які набагато більше «денних» і краще абсорбують кількість виділень.

Користуватися тампонами часто не рекомендується, вони протипоказані і зовсім юним дівчатам. Коли місячні не рясні, можна використовувати прокладки з кількістю капелі 4 і нижче, а в останні дні можна захистити білизна щоденні. Як часто міняти прокладки? У міру забруднення, але не рідше, ніж через 4 години.

Ссылка на основную публикацию