Як проходить клімакс у жінок?

Про те, як проходить клімакс, коли і як починається, цікаво знати не тільки жінкам. Адже цей період згасання вироблення статевих гормонів присутній також і в житті чоловіків. Тільки у представників сильної статі симптоми клімаксу можуть бути виражені не так яскраво, і сам процес починається пізніше.

1 Вік настання і періоди

Початок і ознаки цього непростого періоду в житті залежать від багатьох факторів, а середнім віком для початку клімаксу, т. Е. Менопаузи для жінок вважається 47-50 років. Але на термін появи перших клімактеричних змін в організмі жінки впливають в першу чергу генетична схильність, умови життя, перенесені захворювання і психологічний фактор. Раннє настання менопаузи (до 40-45 років) провокується недостатнім відпочинком і харчуванням, постійним стресовим станом, курінням і зловживанням алкоголем, великою кількістю абортів і відсутністю регулярного статевого життя. Перенесені або наявні гінекологічні і аутоімунні захворювання, порушення в роботі ендокринної системи теж збільшують ризик раннього згасання функції яєчників, а протікає клімакс з гострими і погано переносяться проявами.

Як протікає клімакс? Клімактеричний період — це процес втрати репродуктивної функції і, в залежності від клінічної картини, як правило, протікає в 3 етапи:

  1. Спочатку змінюється рівень вироблення гормонів і характер менструацій: збільшується інтервал між ними, тривалість і кількість виділеної крові теж істотно відрізняються від звичайних місячних. Вони можуть бути як рясні і тривалі, так і дуже мізерні. Такі зміни не говорять про повну відсутність овуляції, і тому оберігатися жінці все-таки слід. В цей час можуть спостерігатися такі симптоми, як перепади тиску, мінливе настрій, головні болі і запаморочення, болі внизу живота, порушення сну (безсоння). Часті позиви до сечовипускання, безпричинна дратівливість, поява почуття жару у верхній частині тіла і почервоніння обличчя і шиї (припливи, тривалістю 2-3 хвилини), пітливість і задишка теж можуть з’явитися під час або до порушення менструального циклу. А наявні захворювання і ожиріння ще більше погіршують самопочуття жінки.
  2. Від перших симптомів до настання безпосередньо самої менопаузи, т. Е. Повного припинення місячних може пройти кілька років (від 1 року до 6). Менопауза триває рік після останньої менструації.
  3. Постменопауза або період, що проходить після повної відсутності менструацій, характеризується припиненням вироблення яєчниками гормону естрогену, який також виробляється в невеликій кількості залозами. Це веде до змін у всій жіночій статевій системі: знижується тонус вагінальних стінок і їх витончення; матка і яєчники зменшуються в розмірах; слиз, що виробляється шийкою матки, поступово зменшується і зникає.

Симптоматика клімаксу в даному випадку може тривати до 2 років. Дуже часто в цей період виникають болі при сечовипусканні і статевому акті, свербіж і сухість у піхві, розвиваються запальні процеси в сечостатевих органах. Через зменшення тонусу вагінальних м’язів може спостерігатися часткове нетримання сечі (виділення декількох крапель при сміху, кашлі або фізичному навантаженні). Молочні залози і шкіра теж втрачає пружність, а ріст волосся порушується.

2 Ускладнення і лікування

Погіршення стану серцево-судинної системи, зменшення міцності кісток і опущення і навіть випадання піхви і матки у жінок прямо пов’язане зі зменшенням вироблення естрогену. Збільшення маси тіла (ожиріння), цукровий діабет, погіршення пам’яті, зору і слуху та інші фізіологічні порушення можуть розвинутися у жінки одночасно з гормональної дисфункцією під час клімаксу.

При перших симптомах для відстрочки настання клімаксу і зменшення його проявів застосовується замісна гормональна терапія, яка здійснюється строго під наглядом лікаря-гінеколога і при відсутності протипоказань. Препарати, що застосовуються в цьому випадку, містять натуральні жіночі статеві гормони. Негормональна терапія спрямована на поліпшення самопочуття жінки, і включає в себе різні таблетовані препарати, вітаміни, антидепресанти, гомеопатичні і фітотерапевтичні засоби. Лікувальна фізкультура і прийом препаратів, кальцій містять, стоять не на останньому місці в плані поліпшення загального стану здоров’я жінки, що проходить клімактеричний період.

3 Профілактика

Необхідно розуміти, що неможливо продовжити молодість і скасувати зміни, які відбуваються в будь-якому віці, і цілком природні. Але кожна жінка повинна вживати заходів щодо зміцнення свого здоров’я задовго до настання клімактеричного періоду. Це дозволить уникнути ускладнень, пов’язаних з настанням менопаузи, і пройти цей період без особливих неприємностей. Відмовитися від шкідливих звичок, регулярно виконувати фізичні вправи і зарядку, частіше гуляти на свіжому повітрі, стежити, щоб харчування було збалансованим, і уникати стресових ситуацій — ось список нехитрих заходів на шляху до цього. Натуральні продукти, що містять калій, кальцій, магній, цинк, фосфор і вітаміни Е, А, Д, С допоможуть в нормалізації гормонального статусу організму і знизять ризик остеопорозу. Догляд за шкірою обличчя і тіла необхідний в будь-якому віці, щоб запобігти її передчасне старіння.

Ссылка на основную публикацию