Як приймати Дюфастон: до їжі або після?

Як приймати Дюфастон: до їжі або після? На це питання пацієнтам відповість лікар. Дюфастон — це синтетичний аналог жіночого гормону прогестерону. Основною функцією гормону є допомога жіночому організму не тільки завагітніти, але і зберегти вагітність. Якщо організм жінки захворює або з якихось причин перестає виробляти цей гормон, то репродуктивна система перестає виконувати свою функцію. Наприклад, якщо має місце запалення яєчників, то вироблення прогестерону порушується. Для того щоб допомогти організму впоратися з цим завданням, лікарі призначають штучний гормон прогестерон у вигляді таблеток.

1 Показання до призначення

Дюфастон є одним з таких препаратів. Препарат призначають:

  • коли є загроза викидня;
  • при кровотечі на перших тижнях вагітності;
  • при ендометріозі;
  • коли відзначається порушення менструального циклу.

Відразу хотілося б відзначити, що призначати самостійно лікування Дюфастоном категорично заборонено, так як можна собі ще більше нашкодити і порушити обмін речовин в організмі. Призначити препарат повинен лікар, в строгому дозуванні, вивчивши процеси, що відбуваються в організмі.

2 Інструкція по застосуванню препарату

Схеми прийому в інструкції дано приблизні, тому що все залежить від симптомів хвороби і тривалості менструального циклу. Єдине, чого потрібно суворо дотримуватися — це рівного інтервалу часу між прийомами. Нижче будуть приведені загальні схеми прийому препарату для ознайомлення. Для точної інструкції слід звернутися до гінеколога, так як треба врахувати особливості і відхилення, що відбуваються в організмі.

При ендометріозі зазвичай п’ють препарат, починаючи з 5-го по 25 день менструального циклу, 2 або 3 рази на день по 10 мг.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Ефективність «Дюфастона» при затримці місячних
  • Як правильно скасувати застосування препарату дюфастон при вагітності
  • Чи є аналоги препарату «Дюфастон»?
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

При безплідді, якщо причина у відсутності вироблення прогестерону, призначають з 11 по 25 день менструального циклу. Прийом може тривати від 3 до 6 місяців.

Якщо відбуваються часті викидні або є подібна загроза, ліки призначається тільки в тому випадку, коли доведено відсутність прогестерону в організмі. На початку вагітності може бути призначена разова доза в 40 мг, а потім по 10 мг, дотримуючись рівний інтервал часу о 8 годині.

Далі доза повинна зменшуватися. Якщо раптом ризик викидня знову виникне, то лікар дозу знову збільшить. Таким чином, аж до 20 тижня лікар повинен контролювати прийом Дюфастона, періодично регулюючи прийом гормонального препарату.

Зазвичай Дюфастон починають приймати для зачаття і продовжують пити до 20 тижня вагітності, поступово зменшуючи дозу, але все залежить від індивідуальних особливостей організму. Не можна відразу відразу припиняти пити ліки, так як це може погано відбитися на розвитку плода і спровокувати викидень. Рівень гормонів може різко впасти. В результаті м’язи матки розслабляться і не зможуть утримати плід. Гінеколог, спостерігаючи за вагітною, зможе точно визначити, коли можна буде припинити прийом гормону.

При хворобливих місячних або порушеннях зазвичай призначають по 20 мг 2 рази на день, починаючи з 11 дня циклу до 25. Коли менструація йде нерегулярно, лікар за допомогою Дюфастона спробує викликати менструацію. З чим поєднувати і як правильно приймати таблетки, повинен призначити лікар, тому що при лікуванні можуть бути призначені і естрогени. Курс лікування триває від 3 місяців і більше.

При збільшенні оболонки матки або гіперплазії ендометрія приймають 10 мг на 16 день після початку менструації до 25 дня циклу.
Якщо на яєчнику виявлена ??кіста, то лікування буде тривалим і лікар, вважаючи за потрібне, призначить і складе схему прийому препарату для даної патології. Прийом триватиме не менше 3 місяців.

При дисфункції яєчників, наявності фолікулярної кісти або мультіфоллікулярних яєчниках може бути призначений Дюфастон, 2 рази на день по 10 мг.

Який би не був поставлений діагноз, починати лікування даним препаратом без призначення лікаря заборонено, так як є ризик нашкодити своєму здоров’ю ще більше.

Є жінки, які призначають самі собі препарат з гормоном прогестерон, в надії завагітніти. Так от хотілося б застерегти: якщо прийняти препарат неправильно, то станеться протизаплідний ефект. Були випадки, коли при скасуванні Дюфастона наступала довгоочікувана вагітність.
Якщо з яких-небудь причин було пропущено час прийому, то приймати додатково ще 1 таблетку не слід, краще просто продовжити курс лікування з наступною таблетки.

3 Залежність від часу прийому їжі

Як пити Дюфастон: до їжі або після прийому їжі? Зазвичай якщо в інструкції до лікарського препарату не написано, як приймати цей препарат, то це означає, що пити його можна, незалежно від того, коли приймалася їжа. Але лікарі призначають прийом ліків після їжі.

Це гормональний препарат і, головне, витримувати правильний часовий інтервал між прийомами, щоб рівень гормонів в організмі не вагався. Якщо Дюфастон призначили пити 2 рази на добу, то це означає, що потрібно його приймати через кожні 12 годин. Якщо призначено пити 3 рази на день, то через кожні 8 годин і т. Д.

Які побічні явища можуть статися після прийому Дюфастона?
Запаморочення, нудота, головний біль, алергічна реакція, кровотеча. Сприйнятливість на препарат дуже індивідуальна. Має значення поєднання з іншими ліками. Якщо жінка охоронялася протизаплідними таблетками, то може вирости ризик виникнення тромбів. Хвороби серця і печінки відносяться до протипоказань.

Намагаються не призначати препарат тим пацієнткам, у кого є астма, депресія, кровотечі.
Лікування гормонами — це дуже відповідальна і складна справа, тому треба перебувати під суворим контролем лікаря. Не треба шукати відповіді на форумах у незнайомих людей. Тільки гінеколог, провівши обстеження і вивчивши результати лабораторних аналізів, призначить лікування, яке підходить тільки конкретному організму. Якщо у пацієнтки є сумніви, то вона має право проконсультуватися у інших фахівців для порівняння.
Випускають таблетки в блістері: 20 штук по 10 мг. Термін придатності препарату — 5 років.

У деяких інструкціях переклад тексту може бути не повним, тому слід порадитися з лікарем, перш ніж почати пити ліки, і задати всі питання.

Ссылка на основную публикацию