Як прибрати роздратування шкіри на обличчі: причини, симптоми і лікування почервоніння

Шкірний покрив — найбільший і складний орган в людському організмі. Він забезпечує захист тіла від механічних пошкоджень, бере участь в терморегуляції, диханні, обмінних процесах. Але іноді, під впливом зовнішніх чинників, через неправильного догляду, гормональні збої або важких захворювань може з’являтися роздратування на обличчі.

Проблеми зі шкірою на обличчі можуть проявлятися в будь-якій області: на лобі, щоках, під очима або в зоні підборіддя

Людська шкіра є справжнім мікросвітом, в якому проживає близько 1 млрд окремих бактерій, 14 видів грибків. Саме бактерії визначають запах тіла і поту людини, у кожного він «свій».

Сильний свербіж часто супроводжується лущенням епітелію, локальним почервонінням. Вражений покрив не в змозі повноцінно функціонувати, що може спричинити проблеми зі здоров’ям. Для усунення дерматологічного дефекту досить визначити причину його виникнення, оперативно від неї позбутися.

Фізіологічні особливості явища

З точки зору фізіології роздратування є реакцією епідермісу на пошкодження епітелію токсинами, чужорідними організмами. Якщо ці речовини долають захисні бар’єри, виникає локальне запалення. У такій спосіб людський організм сигналізує про небезпеку.

Інфікована шкіра вже не здатна повноцінно захищати дерму. На епітелії формуються мікро-тріщини, пухирі, які є «відкритими дверима» для небезпечних інфекцій.

Дерматологи виділяють 2 типу почервоніння:

 • Фізіологічні — реакція покриву на тимчасові подразники, що є нормою для людського організму. Після усунення зовнішнього впливу все проходить, функціональність епідермісу відновлюється без негативних наслідків.
 • Патологічні — сигнал про збої на рівні фізіологічних рефлексів, захворюваннях. Позбутися від почервоніння можна лише усунувши причинний фактор, що досягається лікуванням.

Якщо розглядати патологічні проблеми, то вони вирішуються профільними фахівцями, дерматологами, лікарями. В інших випадках роздратування є косметичним дефектом, від якого можна позбутися, звернувшись за допомогою до косметолога або зайнявшись цим питанням особисто. І запорука успіху тут — встановлення першопричини проблеми.

Причини виникнення почервоніння

Неприємні прояви можуть бути спровоковані

безліччю факторів, починаючи від поганої екології, і закінчуючи внутрішнім вживанням алергенів. Фахівці умовно ділять подразників на зовнішні і внутрішні. Розглянемо їх докладніше.

Внутрішні «провокатори»

Шкірний покрив не тільки захищає внутрішні органи, а й бере участь в воздухообмене, виділення, обмінних процесах. Якщо організм занедужує, то погіршується і стан шкіри, її зовнішній вигляд.

До основних подразників відносять:

 • алергічні реакції;
 • ураження епітелію грибковими інфекціями;
 • присутність в організмі гельмінтів;
 • часті стресові ситуації;
 • проблеми з роботою травних органів;
 • діатез;
 • простудні захворювання;
 • демодекоз.

У деяких випадках причиною лущення дерми може бути неправильне харчування. В першу чергу це вживання газованих напоїв, шоколаду, енергетичних напоїв, чіпсів — «харчового сміття».

зовнішні причини

Найчастіше лущення епідермісу проявляється після контакт шкіри з побутовими хімічними речовинами

Роздратування на обличчі нерідко обумовлюється зовнішніми факторами. Найпоширенішими є:

 • Вплив інтенсивного ультрафіолетового випромінювання. Розігріте тіло покривається червоними бляшками, а через нетривалий час лущиться. Пот не в змозі швидко випаровуватися з поверхні шкірного покриву.
 • Застосування неякісної, дешевої косметики. Другосортні продукти і синтетичні компоненти негативно впливають на епідерміс.
 • Частий тактильний контакт рук з особою.
 • Трави, рослини і їх пилок. При контакті зі шкірою вони можуть привести до утворення пухирів, висипу і сверблячки.
 • Контакт з побутовими хімічними засобами, багатими на лугу, аміак.
 • Присутність в гардеробі одягу з синтетичних тканин, штучних барвників.
 • Мило з великою кількістю інгредієнтів, барвників. Через високого рівня pH вони пересушують епітелій.

При перших же проявах подразнення необхідно усунути причину їх появи

Наведений поділ дозволяє фахівцям оперативно і точно визначити джерело небажаних проявів, усунути його, розробити ефективну терапевтичну тактику. Крім перерахованих факторів враховуються види почервоніння, їх розміри, локалізація на тілі.

Види почервоніння шкіри на обличчі

Роздратування на обличчі, почервоніння шкіри, буває постійним і тимчасовим. Перший вид залежить від генетичного фактора. Останній тип — придбаний або обумовлений зовнішніми факторами.

Роздратування шкірного покриву відрізняються як за інтенсивністю, так і локалізації

Почервоніння епідермісу проявляється у вигляді:

 • запалення шкірного покриву (характерно для початкової стадії вугрової висипки);
 • дрібна локальна сить (спостерігається при алергії, закупорених порах);
 • плями, новоутворення, «бляшки» (прояв пігментації, рожевого лишаю, купероза);
 • пустули ( «гнійники» з локальними почервоніння, поширюються не тільки по обличчю, а й по спині, грудях);
 • підшкірні горбисті прищі;
 • папули (невеликі за розмірами висипання на поверхні покриву червоно-рожевого відтінку);
 • опікові ушкодження епітелію (термічні, хімічні, сонячні).

Незалежно виду почервоніння слід звернутися за допомогою і консультацією до дерматолога. Затягування з лікуванням загрожує посиленням проблеми (освітою фурункулів, кіст), прогресуванням хвороби.

Причини, що викликають почервоніння на обличчі

Роздратування на обличчі відрізняється від розглянутих вище дефектів в першу чергу тим, що причинами найчастіше виступають зовнішні чинники. Якщо проаналізувати події останніх 2-3-х тижнів, то встановити джерело висипань не так вже й складно.

Лущення епідермісу можуть спровокувати проблеми з внутрішніми органами

У 90% випадків мова йде про наступні фактори:

 • гормональні збої — характерно для вагітності, підліткового періоду, менструального циклу і т.д .;
 • реакція шкіри на холод або мороз, вологу;
 • нервові розлади — психози, депресивні і стресові ситуації;
 • дешева, прострочена косметика — типово для випадків застосування нових засобів без попереднього тестування, вивчення складу;
 • наслідок механічного або хімічного впливу на шкіру — чистку пір, особи, пілінг, застосування агресивних лосьйонів, кремів;
 • поганий догляд за обличчям — типово для дівчат, які активно користуються косметикою;
 • надлишок в організмі вітаміну «А» — «хвороба» жінок, що зловживають сонячними ваннами, солярієм;
 • тривалий прийом деяких медикаментозних препаратів.

Уважно вивчивши цей перелік подразників, легко встановити причину такої неприємної реакції організму. Косметологи стверджують, що далеко не завжди проблема криється в одному тільки факторі, іноді мова йде про їх сукупності (гормональний збій + використання неякісної косметики + сильна засмага). Перед тим як прибрати роздратування на обличчі, усувають його джерело.

Косметологічні способи усунення

Найпростіший і безпечний спосіб позбутися від почервоніння на обличчі — звернутися за допомогою до досвідченого косметолога. Фахівець не тільки виявить подразника, але і підбере оптимальні процедури під конкретну висип, прищі.

Почервоніння на обличчі найлегше усунути в косметологічному кабінеті, вводячи в епідерміс вітамінні і мінеральні підживлення

Основні методи усунення сверблячки, лущення і почервоніння:

 1. Програмний або хімічний пілінг. Прекрасно себе зарекомендувала глибока чистка обличчя фруктовими кислотами. Дерма насичується корисними компонентами, зволожується, а проблемні клітини інтенсивно оновлюються новими.
 2. Мезотерапія — вплив на середній прошарок дерми активними речовинами.
 3. Біоревіталізація — насичення глибоких куль шкірного покриву поживними мікроелементами, вітамінами. Препарати вводяться за допомогою мікроін’єкцій.
 4. Спеціалізовані косметичні програми, які передбачають інтенсивне зволоження шкіри.

Роздратування на обличчі (почервоніння, висип, лущення, купероз) усувається тільки після повного виключення внутрішніх чинників, які могли б спровокувати запалення. Якщо цього не зробити, а боротися тільки з косметичними дефектами, існує висока ймовірність рецидиву.

Косметичні засоби

Для оперативного усунення подразнень, свербіння і почервоніння застосовують косметичні засоби, що продаються в кожній аптеці. Даний спосіб спрямований на усунення симптомів, а не причин, тому вважається не дуже ефективним. Для якісного і результативного лікування важливо проконсультуватися з дерматологом.

Існує ряд мазей, з високою ймовірністю усувають почервоніння

Є ряд мазей, які в 95% випадків допомагають впоратися з проблемою:

 1. «Феністил-Гель» — усуває свербіж, подразнення, знімає набряклість.
 2. «Гістан» — допомагає впоратися з подразненнями епідермісу.
 3. «Бороплюс» — косметичний засіб. Прибирає почервоніння, пом’якшує епітелій, підживлює дерму вологою.
 4. «Бепантен» — сприяє інтенсивної регенерації шкірних покривів, загоєнню ран і тріщин.
 5. «Бороментол» — мазь з вираженим охолоджуючим ефектом, освіжає шкіру, знімає свербіж, усуває супутні прояви.

Перераховані препарати активно застосовують в косметології, тому що відносяться до негормональним засобів. При проблемах зі шкірою корисними будуть екстракти жожоба, ромашки, хвоща і алое.

Домашні рецепти лікування

У випадках, коли роздратування на обличчі, почервоніння або лущення, локалізовано, причина проблеми встановлена, можна застосувати домашні рецепти. Шкірний покрив інтенсивніше відновлює при регулярному застосуванні компресів, кремів і масок. Більшість коштів відрізняється протизапальними і антисептичними властивостями.

Парова ванночка з хмелем

Почервонілу шкіру обличчя заспокоїть парова ванночка з додаванням хмелю. Готується вона таким чином: в широку емальовану каструлю насипають 15 г подрібненого хмелю, рослина заливають 1 л чистої холодної води. Склад доводитися до стану кипіння на слабкому вогні.

Парові ванночки з хмелем — дієвий спосіб позбутися від проблеми шкіри, що лущиться

Коли відвар закипить, над ним нахиляються і ховаються пледом, махровим рушником. Для сухої шкіри достатньо 3-4 хвилин дії парою, для жирного покриву — 10. По завершенню процедури епідерміс зволожують лосьйоном, молочком або кремом.

Картопляна маска від запалень на шкірі

На тертці натирають свіжий і очищену картоплю. Блендером збивають 1 яєчний жовток і додають його в картопляну кашку (80-100 гр.). Компоненти ретельно розмішують до однорідного стану. У суміш вносять 15 мл лимонного соку, акуратно перемішують. На завершальному етапі додають 1-2 мл мідного купоросу.

Маски — один з дієвих способів усунення лущення, регенерації шкірних покривів

Маску наносять на обличчя на 20 хвилин, а по завершенню сеансу залишки змивають водою з розведеним лимонним соком (0.1 л соку на 1 л води). Періодичність впливу 1 раз в 3 дня.

Компрес з відвару петрушки

Петрушка не тільки заспокійливо діє на проблемну шкіру, але і здатна вибілювати її. Для приготування відвару необхідно виконати просту послідовність дій:

 1. Петрушку (30 мг) ретельно подрібнюють, щоб вона швидше вступила в реакцію з іншими інгредієнтами, висипають в скляний посуд.
 2. Зелень заливають 200 мл окропу, зверху накривають кришкою.
 3. Склад настоюють протягом півгодини, до охолодження відвару.
 4. У теплій воді змочують стерильну марлю і прикладають до обличчя на 15-20 хвилин.

Посилити ефект допоможуть рослинні масла. Після додавання 2-3 мл ромашковою есенції шкіра «заспокоюється» за 3-5 хвилин.

Маска з сиру і фруктового соку

Спосіб приготування заспокійливої ??маски від почервоніння на обличчі:

 1. Свіжовичавлений фруктовий сік (10 мл) виливають в тарілку.
 2. Додають 0.5 курячого жовтка.
 3. У суміш вносять 10 мг сиру (краще брати жирний).
 4. Інгредієнти перемішують і додають до них 5 мл рослинного масла.
 5. Після остаточного змішування компонентів складу готовий до нанесення.

Консистенцією впливають на проблемні ділянки шкіри протягом 20 хвилин. Потім маску змивають холодною водою або охолодженим ромашковим відваром.

Фруктові соки — кращий інгредієнт для поживних масок від лущення і почервоніння

Косметологи рекомендують ретельно перевіряти народні рецепти на предмет відсутності алергії на їх компоненти. Для цього невелику кількість складу наносять на зап’ясті і спостерігають за реакцією на поверхні шкіри протягом 2 годин. Якщо організм не відреагував негативно на суміш, можна користуватися приготованим засобом.

Купероз на обличчі як одна з причин почервоніння шкіри на обличчі — відео

Одна з поширених причин почервоніння епідермісу на обличчі — купероз. Йдеться про шкірне захворювання, при якому під епітелієм формуються «зірочки» з розширених судин. Вони не є небезпечними для здоров’я, але ось доставляють багато клопоту жінкам, оскільки ґрунтовно псують зовнішній вигляд. Детальніше про це захворювання — в відео нижче.

Причин для появи роздратування на обличчі існує величезна безліч. Але практично в кожному випадку від неприємного і некрасивого почервоніння, лущення можна оперативно позбутися, якщо мова йде не про серйозне захворювання. Самостійно усувати дефекти шкірного покриву варто тільки в тому випадку, якщо точно відома його причина. В інших випадках краще проконсультуватися і заручитися підтримкою дерматолога.

Ссылка на основную публикацию