Як прибрати целюліт на ногах? і чи реально це?

Целюліт потворний. Він як епідемія вражає величезна кількість жіночих частин тіла на пляжах, які за визначенням повинні бути носіями сексуальності і краси, травмує чутливу чоловічу психіку і перевантажує сервера Гугла незліченними запитами тих, хто зібрався з ним боротися:

«Як позбутися целюліту на ногах, на попі, сідницях?», «Як прибрати целюліт в домашніх умовах?», «Масла, крем, засоби від целюліту?»

Нижче ми розберемося з тим, що таке целюліт, які його причини і стадії розвитку, чому він виникає у жінок, але не у чоловіків (лише зрідка) і як позбутися целюліту.

Що таке целюліт?

Целюліт (мед. Гіноідний липодистрофия 2) є переважно жіночим захворюванням: на нього страждають приблизно 90% жінок і лише 10% чоловіків.

Зовні він проявляється як «зім’ята» шкіра, з горбками і ямочками як у ватного ковдри, перш за все на поверхні ніг. Малопривабливий видовище як в очах жінок, так і поціновувачів жіночої краси — чоловіків.

За такими зовнішніми деформаціями шкіри коштують внутрішні процеси. Целюліт — це результат суми трьох доданків:

 • збільшення розміру та кількості жирових клітин;
 • потоншення шару колагену в сполучній тканині, що робить її менш пружною;
 • зниження циркуляції крові і лімфи.

Wikipedia його характеризують як «застійні явища в жировій тканині, що приводить до її дистрофії».

За своєю суттю целюліт не становить серйозної небезпеки для здоров’я і навіть не викликає особливих неприємних відчуттів; багато медиків навіть не вважаю його захворюванням.

Головна проблема — він неестетичний, вносить косметологічні дефекти в жіноче тіло, призначення якого — бути красивим.

Рекомендуємо: Хочу схуднути, але не можу … Що робити?

Факти про целюліт

 • Від 80 до 90% жінок і дівчат мають целюліт на своїх ногах, попів і сідницях або обов’язково «заімеют» його протягом життя.
 • Існує безліч антицелюлітних засобів, але практично всі вони дають лише тимчасовий ефект.
 • Лекраство для повного лікування целюліту не існує.
 • Коригування харчування, відмова від куріння, активний спосіб життя, схуднення можуть істотно зменшити візуальні ознаки целюліту.

Причини целюліту (на ногах, сідницях, сідницях)?

Причини появи целюліту на ногах і інших характерних частинах тіла до кінця не ясні ученим. Найімовірніше це комбінація чинників.

Найчастіше називають чотири фактори, відповідальних за виникнення целюліту: гормони, стать, спосіб життя і запальні процеси.

1 Гормони

Целюліт з’являється як результат зміни розміру і структури жирових клітин.

Це є підставою для припущення, що такі гормони як інсулін і катехоламіни, які керують процесами збереження і руйнування жирових клітин, можуть бути причинами целюліту 4.

Зокрема, вважається, що будь-який гормональний дисбаланс, що стимулює збільшення жирової маси і перешкоджає її руйнування (наприклад, високий рівень інсуліну), є ймовірною причиною целюліту 3.

 інсулін

Інсулін є гормоном, що відповідає за відкривання жирових сховищ для збереження в них надлишків енергії, яка надходить з їжею.

Коли ми з’їдаємо солодке (глюкозу), завжди відбувається викид інсуліну в кров, так як головна його функція — контролювати рівень глюкози. Хронічна любов до солодкого призводить до того, що двері жирових сховищ «не зачиняються».

У медицині цей стан називається гиперинсулинемия, на людській мові — ідеальні умови для зростання існуючих жирових клітин в розмірі та утворення нових 5.

Збільшення маси й обсягу підшкірного жиру призводить до зростання його тиску зсередини на шар шкіри, збільшуючи ймовірність її «продавлювання».

 естроген

Також, з огляду на те що целюліт з’являється переважно у жіночої частини людства, напрошується закономірний висновок, що до цього повинні «докладати руку» жіночі гормони, зокрема, естроген.

Ця гіпотеза має підстави, так як проблема целюліту (його поява або різке погіршення) найчастіше прив’язана до моментів гормональних потрясінь в організмі дівчат і жінок: настання клімаксу, статеве дозрівання і вагітність.

Вчені говорять, що зменшення рівня естрогену під час менопаузи — одна з головних причин розвитку целюліту в середньому віці 3. Пов’язано це з тим, що знижується виробництво колагену 1, що відповідає за щільність з’єднувального шару шкіри, зменшується її пружність.

Освіта «опуклостей» на шкірі відбувається коли шар підшкірного жиру «виштовхує» сполучну тканину, викликаючи характерний рельєф шкірки апельсина.

Незважаючи на наведені логічні доводи, достовірно гормональна причина появи целюліту не доведена наукою. Але і не спростована.

2 Пол

— Чому у жінок частіше зустрічається целюліт, ніж у чоловіків?

Життя показує і наука підтверджує, що у жінок ризик розвитку целюліту набагато вище, ніж у чоловіків 6.

Одна з причин, крім зазначеної вище гормональної, чому це відбувається — відмінність в структурі сполучної і жирової тканини 4.

Жирові клітини в підшкірному шарі жінок орієнтовані вертикально (перпендикулярно шкірі). У міру зростання вони «штовхають» шар шкіри, викликаючи випинання.

Жирові клітини у чоловіків розташовуються горизонтально (паралельно шкірі), що пояснює їх лощену і «зібраний» вид навіть у стані ожиріння.

Целюліт — переважно жіноче захворювання: на нього страждають приблизно 90% жінок і лише 10% чоловіків. Причина такої відмінності — в структурі жирової тканини

3 Спосіб життя

Візуальні прояв целюліту може погіршуватися при накопиченні рідини в навколишньому тканинах.

Існує припущення, що порушення циркуляції біологічних рідин в організмі (крові і лімфи) може бути причиною виникнення целюліту і його погіршення 22. Саме тому багато хто з перерахованих нижче методів коригування целюліту засновані на поліпшенні циркуляції.

Що є причиною порушення циркуляції?

Одна з них — неактивний сидячий спосіб життя або довгий час проводиться в стоячому стані. Ще одна — куріння 7.

Порушення циркуляції перешкоджає трансформації жирів і їх надходженню в кров для використання в якості енергії.

4 Запальні процеси

Ще одна теорія називає в якості можливої ??причини появи целюліту — хронічний повільний процес запалення в організмі, який зачіпає сполучну тканину шкіри.

Підставою цього припущення є те, що в одному з досліджень вчені виявили клітини характерні для хронічних запальних процесів (макрофаги і лімфоцити) в тканинах, пошкоджених целюлітом 23.

Однак, є дослідження які цього не підтверджують.

Головні причини целюліту: зниження рівня естрогену під час менопаузи у жінок, підвищений рівень інсуліну через надлишок солодкого в раціоні, сидячий (неактивний) спосіб життя

Рекомендуємо: Як схуднути в животі і наскільки в цьому ефективні тільки вправи на прес?

стадії целюліту

Кращий час для початку боротьби з целюлітом — до того, як його ознаки почнуть проявлятися. Початок процесу у жінок може початися в молодості, в віці 16 років.

Існують 4 стадії розвитку целюліту:

 • стадія 0: немає целюліту;
 • стадія 1: гладка шкіра в положенні стоячи, грудки і ямки з’являються, коли дівчина сідає;
 • стадія 2: зім’ятий рельєф шкіри проявляється як в стоячому, так і в сидячому положенні;
 • стадія 3: крайня ступінь целюліту з грубим рельєфом шкіри «як у ватного ковдри» в будь-якому положенні; стан коли «все висить».

Як прибрати целюліт: натуральні засоби

На жаль, вчені і лікарі досі не створили ліки для боротьби з целюлітом, за допомогою якого можна було б назавжди від нього позбутися.

Велика частина з існуючих сьогодні стратегій боротьби з целюлітом призначені для тимчасового згладжування його ознак на шкірі або припинення розвитку.

Так як целюліт — це застій, то все що покращує циркуляцію біологічних рідин в шкірі має антицелюлітну дію. Практично всі з наведених нижче способів боротьби з целюлітом використовують цю властивість.

Ліки, за допомогою якого можна позбутися целюліту назавжди не існує

1 Масаж

Масаж стимулює циркуляцію в лімфатичної і кровоносної системи. Також передбачається, що при масажі жирові клітини можуть руйнуватися, перебудовуватися і розподілятися більш рівномірно, згладжуючи ознаки целюліту.

Позитивний вплив масажу на целюліт підтверджують наукові дані 16, але ефект короткочасний.

Техніка масажу має не тільки естетичні переваги, але корисна для всього тіла, так як наша шкіра — найбільший за площею орган.

2 Скраб з кави або обгортання

Кофеїн, що міститься в каві, є відомим стимулятором кровоносної та лімфатичної систем. Тому при нанесенні кави на шкіру поліпшується її кровопостачання, вона стає більш наповненим і пружною.

Також кава багатий антиоксидантами і деякі вчені вважають, що коли вони проникають в шкіру посилюється синтез колагену і еластину, які зміцнюють сполучну тканину, ослаблення якої є однією з причин появи целюліту 8,9.

Ефект позитивного дії скрабу з кави при целюліті триває кілька годин.

Рекомендуємо: Кофеїн для схуднення: шкода і користь

3 Нормалізація рівнів гормонів

Вище ми говорили, що однією з причин розвитку целюліту є гормональний дисбаланс.

Гормони контролюють незліченної кількість внутрішніх процесів в організмі. А що управляє рівнем самих гормонів? Багато в чому звички нашого способу життя. Природним факторами, що впливають на гормональний стан, є дієта, фізичні вправи, сон 10.

Солодощі, забруднення їжі хімікатами (зокрема пестицидами), пасивний спосіб життя спотворюють гормональний фон.

У матеріалі Гормон росту: як підвищити природними способами описані чинники способу життя, які дозволяють нормалізувати рівні гомонов в організмі (не тільки гормону росту).

4 Вживайте в їжу желатин

Желатин складається переважно з амінокислот, які утворюють кісткову і сполучну тканини. Його вживання має численні переваги для здоров’я: від поліпшення стану волосся і нігтів, до прискорення процесу відновлення суглобів після травм і благотворного впливу на процес травлення.

З точки зору користі для боротьби з целюлітом, желатин зміцнює з’єднувальний шар шкіри, який перешкоджає її деформації під напором лежать під ним шарів жиру.

Найкращим джерелом желатину є кістковий бульйон, а не магазинні аналоги.

5 Киньте нарешті-то курити

Куріння негативно впливає на циркуляцію крові і виробництво колагену. Колаген і еластин зміцнюють шкіру і перешкоджають розвитку целюліту.

Куріння також робить шкіру сухою, зморшкуватою і безбарвною.

6 Масло грейпфрута

Одним з корисних для боротьби з целюлітом переваг масла грейпфрута і інших цитрусових є те, що воно стимулюють лімфатичну систему і циркуляцію.

7 Фізичні вправи

Користь спорту в боротьбі з целюлітом частково вже пояснена в попередніх пунктах.

Якщо узагальнити, то фізична активність:

 • покращує циркуляцію в усьому організмі, усуваючи застійні процеси;
 • нормалізує рівні гормонів;
 • активує метаболізм і жиросжигание не тільки під час тренування, але і на протязі багатьох годин після.

Всі три чинники, які далеко не вичерпують користь фізичних вправ для здоров’я, є за своєю дією антицеллюлитними.

Природні методи боротьби з целюлітом: масаж, скраб з кави, фізичні вправи, припинення куріння, масла цитрусових для втирання, вживання в їжу желатину. Всі вони дають лише тимчасовий ефект

Рекомендуємо: 9 аргументів ЗА силові тренування для жінок

Як правильно харчуватися, щоб прибрати целюліт

Якщо бути чесним, то не можна сказати, що роль харчування в розвитку целюліту добре вивчена.

В основному вчені будують логічні припущення.

 цукор

Так, вони припускають, що надмірне вживання простих вуглеводів впливає на появу целюліту, так як вони стимулюють виділення гормону інсуліну 5,6.

Чим вище рівень інсуліну — тим більше жиру накопичується. Целюліт це результат збільшення кількості жирових клітин і їх розміру.

Причиною підвищення інсуліну є вуглеводи, насамперед містять цукор. Хочеш прибрати целюліт на ногах — обмежуй кількість солодощів в раціоні.

Одним з ефективних способів як це зробити є кетогенная дієта, яка має численні переваги для здоров’я і надзвичайно ефективна для схуднення. Її головний принцип — мінімальна кількість вуглеводів (5%) максимальне — корисних жирів (~ 75%).

 сіль

Ще одне припущення стосується солі: її надлишок в раціоні стимулює утримання води в підшкірних тканинах, зростає внутрішній тиск на що втратив міцність шар шкіри і ступінь прояву целюліту загострюється.

Але знову ж таки, це тільки припущення.

Однак, щось підказує, що обмеження кількості шкідливих за всіма показниками продуктів, наповнених рафінованим цукром і трансжирами — ідея заслуговує на увагу. Все-таки не просто так їх оточує аура неугавній критики.

Надлишок солі і цукру в раціоні найімовірніше збільшують ризик появи целюліту

Пропаде чи целюліт, якщо схуднути?

Хочете найефективніший спосіб для того, щоб прибрати целюліт?

Худніть.

Таку пораду дуже часто дають як кардинальний засіб позбавлення від целюліту.

А що каже наука?

Однозначно доведено, що ожиріння і надмірна вага сприяють появі целюліту 26.

Але наскільки взаємопов’язані схуднення і целюліт — спірне питання 24,25.

В одному невеликому експерименті при схудненні зовнішнє прояви целюліту на ногах у більшості піддослідних дівчат покращився, в деякій мірі, але у 32% стало гірше 12.

У чому причина відмінності?

Ймовірно, в інших факторах, що впливають на целюліт: різниця в структурі і еластичності сполучної тканини, утримання води.

З великою ймовірністю можна сказати, що швидше за все для більшості жінок, що мають надмірну вагу, схуднення призведе до згладжування целюліту, так як при цьому знижується тиск підшкірного жиру на шкіру.

Як схуднути?

Відповіддю на це питання списані мільйони книг і сторінок інтернету, розроблено безліч найкращих дієт.

На нашому сайті ви можете знайти велику кількість наукових матеріалів на тему як схуднути. У всіх них, червоною ниткою простежується наступний принцип: схуднення — це питання перш за все контролю калорій, а не занять спортом, як прийнято вважати, так як глобальної причиною ожиріння є саме переїдання.

Вчіться харчуватися правильно, розберіться які продукти можна їсти, щоб схуднути, а які ніколи не повинні з’являтися на вашому столі.

Не торкайтеся до всього рафінованому, поліпшеному і переробленому людиною під свій апетит. Залиште тільки цільні натуральні продукти, багаті вітамінами і мінералами.

Вітамін С, наприклад, посилює здатність організму спалювати жир 13. Вживання достатньої кількості калію, селену, цинку і кальцію також сприяє активації внутрішнього метаболізму і більш ефективному спалюванню жиру 14.

Зміна одних тільки звичок в харчуванні здатне нормалізувати вагу і зупинити розвиток целюліту.

Що стосується жироспалювачів.

Серед них дійсно є ті, які працюють і навіть мають наукове підтвердження. Наприклад, зелений чай, кофеїн, капсаїцин та інші. Але: їх ефект завжди дуже і дуже незначний і їх вживання пов’язане з ризиком побічних ефектів.

Ви ніколи не схуднете тільки за таблеток жироспалювачів, не змінюючи кардинально звички харчування і способу життя. Вони можуть бути тільки доповненнями до правильній дієті і тренувань, але НІКОЛИ їх не замінять.

Рекомендуємо: Шкода жироспалювачів: що робить натуральні добавки небезпечними?

Схуднення далеко не завжди призводить до позбавлення від целюліту на ногах, нерідко його прояви навіть погіршуються. У більшості ж випадків нормалізація ваги дасть хороший результат

Медичні способи лікування целюліту

Запам’ятайте: ніякі антицелюлітні креми, лосьйони та інші препарати не в силах зупинити ріст жирових клітин.

Всі доступні медичні процедури тільки тимчасово можуть згладити ознаки целюліту і то, з різною ефективністю.

Ніякі антицелюлітні креми, лосьйони та інші препарати не в силах зупинити ріст жирових клітин; всі вони дають лише тимчасовий ефект

 Крему і лосьйони

Активним інгредієнтом більшості антицелюлітних кремів і лосьйонів є кофеїн. Той же самий ефект ви отримаєте, використовуючи скраб з звичайної кави, описаний вище. Причому без додаткових хімікатів, у великих кількостях входять до формули всіх сучасних косметологічних препаратів.

 Терапія звуковими хвилями

При цій процедурі звуковими хвилями низької енергії впливають на шкіру, що за словами тих, хто розробив метод, покращує динаміку рідин і руйнує жирові клітини.

Результати наукових досліджень ефективності цього методу в боротьбі з целюлітом суперечливі 15,16.

 Лазерна та світлова терапія

Суть процедури — в опроміненні лазером шкіри. Це можна робити як зовні, так і зсередини.

Ефективність зовнішнього опромінення в боротьбі з целюлітом не підтверджена 11.

А ось внутрішнє опромінення дійсно усуває ознаки целюліту і виглядає багатообіцяюче: антицелюлітний ефект може тривати до 6 місяців 17-19.

 радіочастотна терапія

Шкіра нагрівається за допомогою електромагнітного випромінювання, що має стимулювати синтез колагену і знижувати ознаки целюліту. Можна варіювати частоту і інтенсивність випромінювання, для різного ступеня впливу. Результати наукових досліджень ефективності суперечливі 20.

 мезотерапія

У цієї суперечливої ??методикою певні лікарські препарати (схвалені для застосування в інших цілях, але не для лікування целюліту) вводяться безпосередньо в шкіру. Потрібно близько 10 і більше повторень процедури. Багато експертів в науковому світі не схвалюють цей метод і знаходять його небезпечним для здоров’я 21.

 хірургічне вирізання

Як зрозуміло з назви, в цій процедурі певні місця підшкірних шарів вирізаються для коригування зовнішнього вигляду. Має тривалий антицелюлітний ефект, який триває близько 2 років.

Найбільш ефективні медичні методи лікування целюліту — хірургічне вирізування і внутрішнє опромінення лазером

 Інші методи лікування целюліту

Існує величезна безліч інших методів лікування целюліту, які претендують на ефективність. Величезний попит, як завжди породжує великі пропозиції.

Серед них:

 • Біологічні добавки: включаючи Ginkgo biloba, Centella asiatica і Melilotus officinalis.
 • Терапія вуглекислим газом: інфузія (вдування) вуглекислого газу під шкіру.
 • Ін’єкція колагену: ін’єкція колагену, який відповідає за пружність шкіри, в уражені целюлітом області.
 • Компресійні панчохи: усувають застій рідин в ногах.

Як ви здогадалися, жоден з них не має однозначних наукових підтверджень 100% ефективності 16.

Рекомендуємо: Найкращі натуральні жіросжігателі і продукти для схуднення

Існує величезна кількість методів лікування целюліту, проте, практично жоден з них не має надійного наукового підтвердження ефективності, так само як в більшості випадків неясна довготривалість дії

Разом: що ми дізналися про целюліт і про те, як його позбутися?

Целюліт неприємне явище, шанс познайомитися з яким є у кожної дев’ятої жінки (і навіть дівчата) з десяти.

Він не тягне за собою будь-яких серйозних наслідків шкоди для здоров’я, але значно псує картину жіночої привабливості.

Сьогодні не існує медичних препаратів, за допомогою яких можна було б повністю позбутися целюліту. Всі доступні креми, лосьйони, скраби дають тимчасовий ефект, який триває кілька годин.

Кардинальні методи (хірургічне вирізування, опромінення лазером) дозволяють прибрати целюліт на більш тривалий термін (від півроку до декількох років).

Нормалізація ваги (схуднення), вживання в їжу здорових натуральних продуктів, фізична активність є природними факторами, що дозволяють уникнути або істотно зменшити ознаки целюліту.

Починати позбавлятися від целюліту краще тоді, коли його ще немає.

Починати позбавлятися від целюліту краще тоді, коли його ще немає

Ссылка на основную публикацию