Як правильно видавити прищ на обличчі

Хоч видавлювання прищів і не сильно приємна тема, але я не можу обійти її стороною. Багато авторів розходяться в думках — можна або не можна тиснути прищі. Моя думка — це можна, а іноді і потрібно робити, тому що в деяких ситуаціях іншого способу очистити обличчя не існує. Так, якщо робити це неправильно — можуть залишитися шрами, так — якщо не приділяти при цьому процесі належне вплив стерильності — можна занести зараження. Однак якщо все робити правильно, говорю вам однозначно, ніякої небезпеки не існує.

Коли можна видавлювати прищі

Для початку давайте визначимося, коли взагалі потрібно тиснути прищі. Безумовно, якщо у вас легка форма, яка полягає в невеликих висипаннях чорних крапок, робити цього не варто. Краще застосовувати очищення за допомогою масок, яке описано мною в статті правила догляду за жирною шкірою. Перш ніж дати відповідь на питання як видавити прищ, зазначу що тиснути прищі потрібно при середній і важкій формі, коли прищ має дозрілий вигляд — гній з жовтуватим відтінком. Тільки в цьому випадку ймовірність того, що залишиться шрам, є вкрай низькою. Тиснути прищі необхідно якомога рідше — коли іншого виходу очистити обличчя вже немає. Взагалі, відволікаючись від теми — вам необхідно запам’ятати, що чим менше до прищів без необхідності доторкаєшся, тим краще. Також категорично не раджу пробувати самостійно видавлювати прищі на спині, так як ви не зможете належним чином провести всі підготовчі операції і стерилізацію, описані нижче.

Отже, як правильно видавити прищ на обличчі — почнемо з підготовки:

  • Якщо ви зібралися тиснути прищі — перш за все обріжте нігті. Запасіться саліциловим спиртом (можна якщо немає саліцилового — чистим спиртом, однак саліциловий за визначенням краще) — він вам знадобиться для дезінфекції протягом усіх етапів процесу.
  • Приготуйте випраний і ретельно пропрасований носовичок
  • Подбайте, щоб під час всього процесу у вас було хороше освітлення
  • До того, як видавити прищ, ретельно вимийте особа гарячою водою з милом (про те, каки милом користуватися при прищах і жирній шкірі, читайте тут). Витріть його рушником. Протріть ділянку особи, з яким будете «працювати», саліциловим спиртом
  • Ретельно вимийте руки з милом. Після того, як вони висохнуть, протріть пальці ватою, змоченою в саліцилового спирту.

Тепер можна приступити до самого видавлювання:

  •  Приступайте до самої операції, обмотавши пальці хусткою (щоб не залишилося синців і шрамів на шкірі). Хочу застерегти — якщо прищ не виходить і потрібно докладати великих зусиль — краще залиште цей процес на майбутнє, або займіться іншим запаленим ділянкою. Тому що якщо ви продовжите — обов’язково залишиться червона пляма або шрам, який може взагалі не пройти.
  • Після того, як завершили видавлювання, приберіть гній за допомогою просоченою саліциловим спиртом вати. Інший просоченої ватою протріть саме місце видалення і ділянку в окружності 3 — 5 см від місця видалення. Кров зупиніть також за допомогою просоченою саліциловим спиртом вати.

висновки

Ось власне і все що стосується питання як видавити прищ. Крім цього необхідно спостерігати за місцем видалення не менше доби, і періодично протирати його саліциловим спиртом. На це місце мінімум 2 дні не можна накладати жирну косметику. Якщо все робити по вищепереліченого алгоритму — проблем у вас виникнути не повинно. До речі, якщо хочете дізнатися, як приготувати ефективний і недорогий лосьйон для дезінфекції та догляду за проблемною шкірою, пропоную подивитися відео нижче:

Ссылка на основную публикацию