Як правильно лікувати застуду при вагітності, щоб не нашкодити дитині?

Скорочення захисних властивостей організму в період вагітності збільшує ризик інфікування різними захворюваннями, і ГРВІ відносяться саме до таких.

Лікувати інфекції, виношуючи дитину — завдання не з легких, оскільки велика частина лікарських препаратів заборонена до прийому. Оскільки головною ознакою недуги є підвищення температури, скористайтеся такими методами:

— прийміть як жарознижуючий засіб парацетамол (він дозволений на будь-якому терміні вагітності). Важливо дотримуватися допустимої дози — в цьому випадку він не подіє токсично на плід, не дивлячись на те що досягне плацентарного бар’єру;
— накладіть на лоб холодний компрес: цей спосіб полегшить дискомфорт, який супроводжує застуду, знизить сприйнятливість до спеку. Змочіть хустку в прохолодній воді, відіжміть і розташуйте на лобі. Якщо температура тіла висока, хустку буде досить швидко нагріватися. У міру того, перевертайте тканину, знову охолоджують водою, накладайте на лоб;
— виконуйте обтирання із застосуванням 5% розчину оцту, оскільки це одне з нешкідливих засобів зняття жару в будь-якому триместрі вагітності.

Слід зазначити, що охолоджуючі компреси прийнятно розташовувати на грудях, животі, під колінами і ліктями, поблизу великих артерій. Якщо почервоніння кінцівок не спостерігається, накладати компреси не припустимо, тому що метод спровокує звуження просвіту кровоносних судин.

Риніт, або нежить, — досить поширене патологічне явище, що виникає на тлі простуди. Застосовувати судинозвужувальні засоби для носа не можна, оскільки у дитини можуть розвинутися проблеми з серцебиттям. Для того щоб усунути закладеність пазух, зменшити виділення слизу і відновити дихання, промивайте ніс сольовим розчином не менше трьох разів на день. Також можна застосовувати препарат Аквамаріс — він складається з натуральних компонентів, не впливає на внутрішньоутробний розвиток і загальний стан плода, тому дозволено при вагітності.

Кашель — ще один симптом застуди. Боротися з ним в період виношування малюка — досить складно, тому допоможуть наступні дії:

— утеплення грудей і спини вовняними хустками;
— випивання перед сном теплого молока з додаванням соди і вершкового масла;
— обмежена кількість розмови;
— вживання великої кількості теплої рідини;
— накладення гірчичників на груди.

З медикаментозних препаратів дозволений прийом Лазолван, але тільки в 2 і 3 триместрі вагітності. Обов’язковою є консультація гінеколога і терапевта.

Ссылка на основную публикацию